Kremlius „analizuoja“ V. Zelenskio pasiūlymą derėtis

Kremlius „analizuoja“ V. Zelenskio pasiūlymą derėtis

Kremlius gina Rusijos karinę operaciją Ukrainoje nuo pasaulio kritikos ir sveikina Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pasiūlymą kalbėtis.

Maskva pasiūlymą pradėti derybas dėl neutralaus Ukrainos statuso vertina kaip žingsnį teisinga kryptimi, penktadienį Maskvoje pareiškė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, kurį cituoja agentūra „Interfax“.

Pasiūlymas esą analizuojamas, V. Zelenskis pripažįstamas Ukrainos prezidentu. „Žinoma, taip (…). Jis yra Ukrainos prezidentas“, – teigė D. Peskovas. Tačiau dėl kontakto galimybės jis esą šiuo metu nieko negalįs pasakyti.

Kad išvengtų karo, V. Zelenskis naktį į ketvirtadienį pateikė pasiūlymą. Jis sakė: „Ukrainos saugumas yra susijęs su jos kaimynių saugumu. Todėl šiandien turime kalbėti apie saugumą visoje Europoje. Tai mūsų pagrindinis tikslas – taika Ukrainoje ir mūsų piliečių saugumas. Todėl esame pasirengę kalbėti su visais ir su jumis. Įvairiais formatais ir bet kokioje vietoje“.

Anot D. Peskovo, V. Putinas nuolat informuojamas apie karinės operacijos eigą, jis eina pareigas įprastai. Apie pačią operaciją Kremlius duomenų nepateikė ir pareiškė, kad apie tai reguliariai informuoja kariškiai. Rusija esą tikėjosi, kad Vakarų reakcija bus vieninga. Anot D. Peskovo, Maskva įves atsakomąsias sankcijas, atsižvelgdama į šalies interesus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų