"Sekundės" archyvo nuotr

Krekenaviškiai šokiruoti: vandalai nusiaubė garsiąją baziliką

Krekenaviškiai šokiruoti: vandalai nusiaubė garsiąją baziliką

 

Jaukaus Krekenavos miestelio Panevėžio rajone gyventojai ūžia iš pasipiktinimo. Piktadariai išniekino garsiąją Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų baziliką.

Šeštadienio rytą atėjusieji į maldos namus neteko amo: durys ir sienos išpaišytos necenzūriniais užrašais, satanistiniais motyvais. Apie įvykį pranešta policijai. Kriminalistai nusikaltimo vietoje šeštadienį rinko įrodymus.

Balizikos klebonas Gediminas Jankūnas vandalų niekšybes pastebėjo ryte, eidamas pro baziliką link altarijos, kuri šiuo metu remontuojama.

„Visada praeidamas pro pagrindines duris nulenkiu galvą. Tada ir pamačiau, kas padaryta“, – pasakojo kun. G. Jankūnas.

Ant 117-os metų medinių durų vandalai paliko užrašą „Išgamos“, ant laiptų prie įėjimo „Pragaras amen“, ant plytų sienos „Dievas gėjus“, bazilikos sienos taip pat išmargintos tarsi satanistiniais motyvais.

Klebonas įsitikinęs, jog tai – ne vietinių darbas.

„Neabejoju, kad su mūsų bendruomene nesusiję. Taip padaryti galėjo atvykėliai. Bazilika yra vienintelis per naktį apšviestas objektas ant šito kalno. Nuo 22 val. gatvėse apšvietimas išjungiamas, apšviestos lieka tik miestelio aikštė, mokykla ir bazilika. Turbūt dėl to vandalai ir atkreipė į ją dėmesį“, – svarsto dvasininkas.

Pasak kun.G. Jankūno, iš paliktų žymių matyti, jog veikė ne vienas asmuo. Dvasininko nuomone, toks išpuolis yra savotiškas protestas ne konkrečiai prieš Krekenavos baziliką, bet bažnyčią kaip instituciją.

„ Tai rodo mūsų visuomenėje kylančias labai pavojingas intencijas. Toks vandalizmas galbūt būtų suprantamas Airijos, JAV, Vokietijos bažnyčioje, kur girdime apie pedofilijos ar kunigų seksualinio priekabiavimo atvejus. Popiežiaus vizito metu irgi jautėsi, kad tai nėra skaudžiausia mūsų bažnyčios patirtis, turime skaudesnių. Čia kažkas veikė pasidavę tokiai globalizacijai. Šėtoniški ženklai nėra taisyklingai išpiešti – pasidergimas ir tiek“, – svarsto klebonas.

Chuliganų padarytą materialinę žalą įvertins draudikai – bazilika apdrausta nuo vandalizmo aktų. Tačiau jau dabar matoma, kad sunkiausia bus sutvarkyti šimtametes duris – dažai įsigėrė į medieną ir jas veikiausiai teks perdažyti. Ant sienų paliktus užrašus tikimasi nuvalyti smėliu.

Simboliška, kad sekmadienį į vandalų nuniokotą baziliką susirinkę tikintieji dalyvaus ne tik šv. Mišiose, bet ir po jų vyksiančioje Miežiškiuose gyvenančio drožėjo Eduardo Tito išdrožtos kompozicijos „Šv. Pranciškus ir Gubijo vilkas“ šventinimo ceremonijoje. Istorija pasakoja, kad Gubijo mieste išbadėjęs plėšrus vilkas puolė ne tik gyvulius, bet ir žmones. Mieste apsilankęs šv. Pranciškus Asyžietis grėsmingą žvėrį nuramino kryžiaus ženklu ir malda. Sutarė, kad žmonės patys vilkui parūpins maisto.

„Šv. Pranciškus savo pamoksle sakė, kad vilkas gali pakenkti kūnui, bet dar labiau reikia bijoti to, kas gali pakenkti sielai“, – priminė kun. G. Jankūnas.

 

 

 

 

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų