Žolinės atlaidai Krekenavos bazilikoje. G. Kartano archyvo nuotr.

Krekenavoje prasideda didieji Žolinės atlaidai

Krekenavoje prasideda didieji Žolinės atlaidai

Krekenavoje prasidėjo visą šią savaitę truksiantys didieji Žolinės atlaidai – seniausia ir garbingiausia Švč. Mergelės Marijos garbinimo šventė.

Tai vienas reprezentatyviausių renginių Panevėžio rajone, kurio dienomis Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilika ir miestelis sulaukia daugybės žmonių ne tik iš Panevėžio rajono bei miesto, bet ir maldininkų iš visos Lietuvos, svečių iš kitų savivaldybių.
Žolinės didžiųjų atlaidų šventimas Krekenavoje 2021 metais įtrauktas į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.
Atlaidų savaitė atidaryta sekmadienį Šeimų diena.
Pirmadienis skiriamas Savivaldos darbuotojams. Tądien vidudienį Krekenavos bazilikoje laikomos Šv. Mišios už Bažnyčią ir savivaldos bendruomenes.
Tą pačią dieną Krekenavos kultūros centre atidaroma garsios dailininkės, krekenavietės Gražinos Janinos Vitartaitės tapybos darbų paroda.
Didžiausia šventė laukia antradienį.
Didžiąją Žolinės dieną Krekenavą užplūsta minios tikinčiųjų, o miestelio bazilikos aikštėje sušurmuliuoja kermošius.
Žolinės kulminacija – 12 val. aukojamos Šv. Mišios ir žolynų šventinimas.
Po jų krekenaviškių ir jų svečių laukia pakermošio koncertai miestelio aikštėje. Krekenavoje koncertuos Aistė Smilgevičiūtė ir varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Sklepučini“, grupė „Nešpėtni bernai“, atlikėja Laisva, grupė „Vanilinis dangus“.
Žolinės atlaidai tęsis iki pat sekmadienio.
Trečiadienį bus meldžiamasi už ligonius, ketvirtadienis – Kunigų ir pašvęstųjų diena, penktadienis – Šv. Juozapato ir tikybos mokytojų bei Katechetų diena, šeštadienis – Marijinių organizacijų diena, o sekmadienis – Žemdirbių ir parapijos diena.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų