Asociatyvi „Sekundės“ nuotr.

Krekenavoje gelbėjo sužeistą gulbę

Krekenavoje gelbėjo sužeistą gulbę

Ir gyvūnų gelbėtojų, ir ugniagesių pastangos sugauti sužeistą gulbę buvo bergždžios.

Kaip praneša Panevėžio priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, penktadienį, jau vakarėjant, apie 16.30 val., ugniagesiai sulaukė gyvūnų globos draugijos „Nuaras“ prašymo padėti sugauti Krekenavos tvenkinyje ant plono ledo besikankinančią sužeistą gulbę.

Vis dėlto ir atvykus ugniagesiams, vandenyje plaukiojančios gulbės su sulaužytu sparnu sugauti nepavyko.

Draugijos „Nuaras“ direktorės Jurgitos Gustaitienės teigimu, gyvūnų globėjams buvo pranešta apie dvi į bėdą patekusias gulbes Krekenavoje. Atvykus vieta rasta negyva, kita sužalota. Visgi, pasak J. Gustaitienės, nors ir sužeistu sparnu, gulbė pasirodė esanti pakankamai stipri ir greitai plaukianti, todėl nuspręsta jos negaudyti, o palikti gyventi įprastoje aplinkoje.

„Geriausia, kuo žmonės galėtų padėti gulbei – atšalus orams užtikrinti paukščiui maisto“, – mano J. Gustaitienė.

Visgi, anot jos, populiariausias pašaras – batonas – yra ir vienas netinkamiausių paukščiams. Pasak gyvūnų globėjos, gulbei palengvinti žiemojimą žmonės galėtų parūpindami jai šutintų grūdų ar specialaus, paukščiams skirto pašaro.

J. Gustaitienė atmeta galimybę, kad Krekenavos tvenkinyje žiemojusios gulbės galėjo tapti piktybiškų žmonių taikiniu. Jos nuomone, veikiausiai viena neišgyveno, o kita buvo sužeista dėl gamtoje pasitaikančių natūralių aplinkybių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų