Žolinė Krekenavoje. G. Kartano nuotr.

Krekenavoje – garsieji Žolinės atlaidai (gausi fotogalerija)

Krekenavoje – garsieji Žolinės atlaidai (gausi fotogalerija)

Į žolynų aromato gaubiamą Krekenavą vėl suplūdo minios tikinčiųjų.

Jau sekmadienį miestelyje prasidėjo didžiausia jo metų šventė – Žolinės atlaidai, truksiantys net aštuonias dienas.

O šiandieną – didžioji atlaidų diena, kuriai ruoštasi visą savaitę.

Nuo pat ryto miestelio aikštėje šurmuliuoja prekybininkai, siūlantys ir užkąsti, ir nusipirkti riestainių, dūmu kvepiančių rūkytų gardėsių, paragauti šeimininkių čia pat iškepto šakočio, įsigyti amatininkų gaminių.

Krekenaviškiai Žolinę pasitinka su ypatinga pagarba. Šių atlaidų šventimo tradicija, puoselėjama Krekenavoje, įrašyta į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą, kuriame – per amžius sukauptos žinios, įgūdžiai, susiformavusios tradicijos, iš kartos į kartą perduodama patirtis.

Krekenavos Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilikoje švenčiamų garsiųjų atlaidų šiųmetė tema – maldos žodžiai „Nuo maro, bado, ugnies ir karo gelbėk mus, Viešpatie“. Bazilikos rektorius ir parapijos klebonas, kunigas dr. Gediminas Jankūnas viliasi, kad laikmečio ypatybės padės žmonėms grįžti prie tikrojo tikėjimo. Ir į atlaidus jie suvažiuos ne tik pailsėti, liūdnas mintis pamiršti, papramogauti, bet melstis, apmąstyti tikėjimo pagrindus, suvokti, kad ne viskas, kas mums duota, su šiuo pasauliu yra susieta.

Šįmet į Žolinę atvykstantieji pakviesti Mariją pagerbti ne tik malda, bet ir regimu ženklu – atnešti ir prie stebuklingo, šimtmečius garbinamo Dievo Motinos paveikslo pamerkti gėlių.

Tikinčiuosius bazilika tradiciškai pasitiko puošmenomis iš žolynų. Šias akis traukiančias dekoracijos maldos namams sukūrė ne profesionalūs floristai, o vietos bendruomenė.

Iki šventės likus savaitei, būrys vietinių moterų skirsto, dėlioja, riša iš Krekenavos apylinkių laukų surinktus augalus ir pina vainikus. O jų plačioms bazilikos erdvėms reikėjo išties daug – apie 80 metrų supintų girliandų.

Po šv. Mišių laukia koncertai po bazilikos skliautais ir miestelio aikštėje.

Atlaidai Krekenavoje tęsis dar visą savaitę. Kiekvieną dieną šv. Mišiose bus meldžiamasi skirtingomis intencijomis: už ligonius, dvasininkus ir pašvęstuosius, mokytojus ir katechetus, tėvynės gynėjus, žemdirbius ir visą parapiją. Kasdien bazilikoje giedos chorai iš Panevėžio apskrities, taip pat Utenos ir Vilniaus.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų