Krekenaviškei žvaigždžių liga negresia

Krekenaviškei žvaigždžių liga negresia

 

Krekenaviškės 21-erių Mantvilės Martuzevičiūtės vardą jau spėjo įsidėmėti tūkstančiai. Mergina iš Panevėžio rajono vieną po kito šturmuoja televizijos projektus ir sulaukia pelnytų liaupsių.

Jautriu pasirodymu muzikinio projekto „X faktorius“ scenoje komisiją ir žiūrovus sužavėjusi mergina neslepia: ji dar nėra galutinai išaugusi nerimo, ką pagalvos kiti. Todėl per televiziją stebėdama reportažą apie save, jaudinasi kur kas labiau, nei dainuodama scenoje gyvai tūkstantinėje salėje.

Mantvilė vis dar sunkiai suvokia, kokį poveikį žmonėms daro jos dainavimas.

„Kiekvienas atlikėjas nori būti pripažintas. Vienaip ar kitaip, toks mūsų tikslas – pasiekti bei prisijaukinti žiūrovą. Niekada nenorėjau ir nenorėsiu būti geriausia, talentingiausia. Tai nėra mano tikslas. Todėl nuostabu jausti, kai priima tokią, kokia esi. Man tai labai svarbu“, – sako dainininkė.

Mergina pasakoja laidą „X faktorius“ žiūrinti turbūt nuo pirmojo sezono ir visada mintyse įsivaizduodavusi save scenoje stovinčią prieš teisėjus. Pernai rudenį su pussesere Mantvilė dalyvavo šeimas suburiančiame muzikiniame projekte „Du balsai – viena širdis“. Ir būtent ten sako supratusi, ko iš tiesų norinti.

„Beprotiškai geras jausmas stovėti scenoje ir jausti bei matyti žmones, kurie tavęs klausosi. Tai mane paskatino ateiti į „X faktorių“ ir išbandyti savo jėgas ten“, – dalyvavimą muzikiniame projekte aiškina Mantvilė.

Jautriu pasirodymu muzikinio projekto scenoje komisiją ir žiūrovus sužavėjusi M. Martuzevičiūtė neslepia: ji dar nėra galutinai išaugusi nerimo, ką pagalvos kiti.

Stebėti save ekrane sunku

M. Martuzevičiūtė įsitikinusi, jog muzikiniai projektai gali tapti sėkmės tramplinu jaunam atlikėjui. Pasak jos, tokie vieši pasirodymai televizijoje suteikia labai daug patirties, drąsos, pasitikėjimo savimi, įkvepia kurti ir tiesiog gyventi muzika.

„Kartais jauni atlikėjai dainuodami mokyklose, miesto šventėse galvoja, kad žino, kas yra didžioji scena. Bet kai atsistoji prieš pilną areną žmonių, prieš kameras, šviesas, pajunti, ką tai iš tiesų reiškia. Tada arba tau tinka ir patinka, arba ne“, – sako Mantvilė.

Atlikėja tikina ir pati besiveržianti į projektą pasisemti pasitikėjimo savimi, patirties, užmegzti pažinčių ir save išbandyti. Ir keistai jaučiasi stebėdama save per televiziją. Ar jaunoji dainininkė liko patenkinta savo pasirodymu?

„Filmavimai vyko prieš kelis mėnesius. Aš jau kitą dieną neprisiminiau, nei ką sakiau, nei kaip ten viskas vyko. Dažnai didesnis jaudulys būna stebėti save ekrane, nei būti ten gyvai. Esu patenkinta, bet visada viskas gali būti geriau. Klaidų tikrai buvo, stengsiuosi išpirkti jas kituose etapuose“, – šypteli muzikantė.

Jaučia palaikymą

M. Martuzevičiūtė neslepia po pasirodymo televizijoje jaučianti padidėjusį visuomenės dėmesį. Žmonės rašo, domisi, giria ir išsako savo nuomonę.

„Krekenavos miestelis ypač aktyvus, – juokiasi Mantvilė. – Grįžusi beveik iš kiekvieno žmogaus, sutikto gatvėje ar parduotuvėje, girdžiu klausimą, kaip man sekasi, kada mane rodys. Dėmesys labai smagus!“

Pasak dainininkės, jos gyvenimo šis pasirodymas projekte bent jau kol kas iš pagrindų nesupurtė.

Ji jaučia palaikymą ir ypač jį vertina. Bet tai nieko nekeičia, tik skatina sunkiai dirbti ir tobulėti.

„Žinau, kad per didelis dėmesys ir šlovė gali susargdinti žvaigždžių liga. To nelinkėčiau niekam“, – purto galvą krekenaviškė.

Mantvilė neslepia, jog tiki savo sėkme tolesniuose projekto etapuose. Atlikėjos nuomone, einant į tokius projektus pasitikėjimas savimi – svarbiausia. Anot jos, kad ir kas atsitiktų, kad ir kokia linkme pakryptų projekto siužetas, jai svarbiausia – neprarasti savęs.

„Nuoširdumas ir atsidavimas darbui yra pagrindinės savybės, reikalingos sėkmingai karjerai“, – sako mergina.

Šiuo metu M. Martuzevičiūtė Kauno kolegijoje studijuoja dietetiką. Mergina sportuoja, nemažai laiko repetuoja, dainuoja, groja.

M. Martuzevičiūtė svarsto, jog vieni karjerą susikuria, nes atsiranda reikiamu laiku reikiamoje vietoje, kiti turi daug pažinčių, pinigų, sekėjų. Tačiau to jauna muzikantė nelaiko sėkmės formule.

„Sėkmingą karjerą susikurti galima tik sunkiu, nuolatiniu darbu, kuris padeda pasiekti viską, ko trokšti“, – įsitikinusi krekenaviškė.

Svarbiausia – mėgautis

Mantvilė per projekto atrankas jaučia ypatingą seserų, mamos bei kitų šeimos narių palaikymą. Tai skatina dar sparčiau judėti savo tikslo link.

„Kartais atrodo, jog jie džiaugiasi labiau nei aš, – juokiasi atlikėja. – Visada nuramina, skatina tobulėti ir judėti į priekį. Aš tai labai vertinu.“

Žiūrovams M. Martuzevičiūtė sako galinti palinkėti tik viena – tiesiog mėgautis muzika.

Apie tai, jog galėtų laimėti „X faktorius“ projektą, Mantvilė dabar negalvoja. Kaip ir visi, ji pasvajoja apie pergalę, tačiau konkretaus laimėjimo scenarijaus nedėlioja.

„Tikriausiai leisčiau savo dainas, nes laimėjimas būtų tik žingsnelis sėkmingos karjeros link. Visa tai scenoje darome dėl klausytojų. Jei nebūtų jų, nebūtų ir kuriamos muzikos, dainų, albumų“, – svarsto atlikėja.

Anot M. Martuzevičiūtės, būti žinomu muzikantu reiškia būti sėkmingam. Tačiau pasiekus sėkmės apogėjų nederėtų per daug susireikšminti.

„Pagrindinis populiarumo minusas, manau, yra susireikšminimas ir kitų žmonių sumenkinimas. Kartais žmonės gauna per daug dėmesio ir jaučiasi geresni už kitus. Tai gali sugriauti karjerą“, – įsitikinusi pašnekovė.

Kasdien Mantvilė stengiasi vadovautis posakiu, jog gyvenimas yra žaidimas ir juo privalu mėgautis.

„Visada, kai galvoju apie pasirinkimus kažkokiame gyvenimo žingsnyje, šis moto mane nuramina ir padeda į viską žiūrėti daug paprasčiau“, – šypteli mergina.

Virtuvės ekspertė

Šiuo metu M. Martuzevičiūtė Kauno kolegijoje studijuoja dietetiką. Mergina sportuoja, nemažai laiko repetuoja, dainuoja, groja. O vasarą buvo paskyrusi sau ir muzikai – turėjo keletą koncertų, stengėsi kurti, dainavo gatvėje, nes visada norėjusi pajusti, ką reiškia būti gatvės muzikantu. Anot jos, jausmas nuostabus.

Mantvilė nelaiko savęs labai talentinga, tačiau kartais į rankas ima pieštuką, mėgsta šokti, gaminti ir sukiotis virtuvėje.

„Mano šeimoje net dvi virtuvės šefės. Tad tai turbūt įgimta, – šypsosi pašnekovė. – Darau viską iš jausmo, turiu daug planų bei veiklų. Tikiuosi atrasti dar kažką, kam esu talentinga.“

Muziką apie nieką nedomina

M. Martuzevičiūtė sako, jog kiek save pamenanti, muzika buvo neatsiejama jos gyvenimo dalis. Dainas traukdavo jau darželyje, tačiau rimtesnė pažintis su garsų pasauliu prasidėjo antroje klasėje, kai įstojo į Panevėžio muzikos mokyklą mokytis chorinio dainavimo.

„Dainavau, grojau pianinu. Baigusi Muzikos mokyklą nusprendžiau, jog reikia daugiau. Todėl baigiau ir saksofoną kaip antrą specialybę“, – pasakoja Mantvilė.

Be viso šito, muzikali mergina jau nuo pirmos klasės lankė pramoginius-orkestrinius šokius.

„Įvairūs ritmai, žanrai man padėjo pasirinkti kelią, kuriuo noriu eiti“, – sako muzikinių projektų dalyvė.

M. Martuzevičiūtei dabar labiausiai imponuoja lyriška, jausminga muzika, kuri pasakoja apie emocijas, ryšį. Sako negalinti klausytis dainų apie nieką.

„Mane tai nervina, – juokiasi atlikėja. – Visos dainos gražios, kurios perteikia jausmą. Klausausi įvairios muzikos – nuo pop, džiazo, elektronikos. Neseniai pradėjau domėtis rusų popscena. Man muzika neturi tautybės, kalbos, žanro. Man muzika – jausmas“, – pabrėžia pašnekovė.

Baimės nejaučia

Mantvilė svarsto jau atradusi savąją nišą, kurioje iš tiesų jaučiasi komfortiškai. Muzika ir scena jai padeda išlaisvinti jausmus.

„Tikriausiai dėl to atrodau liūdna ar net pikta, kai dainuoju. Kol kas gerai jaučiuosi atlikdama lyrines dainas, tačiau nemanau, kad tai viskas, ką norėčiau dainuoti ir kurti. Esu atradusi, kas šiandien man tinka ir patinka, bet nemanau, kad taip ir liks visą gyvenimą. Žmonės keičiasi, auga. Kinta ir požiūris į gyvenimą, ir muzikos skonis“, – įsitikinusi dainininkė.

Nors scenoje Mantvilė – ne naujokė ir jaučiasi lyg žuvis vandenyje, sako visada susidurianti su jauduliu prieš lipdama į ją.

„Nepavadinčiau to baime, nes baimė man siejasi su blogais dalykais, o jaudulys skatina eiti ir atiduoti save visą žiūrovui“, – šypteli krekenaviškė.

Mantvilė šeimoje yra vienintelė glaudžiai susijusi su muzika. Jos sesuo profesionali virtuvės šefė ir šeima juda link restorano atidarymo. Asmeninio archyvo nuotr.

Nedrąsūs žingsniai kūryboje

M. Martuzevičiūtė pasakoja vaikystėje buvusi hiperaktyvi. Dažnai rengdavo šeimai solinius koncertus, ypač kai per televiziją stebėdavo mėgstamą muzikinį šou „Kelias į žvaigždes“.

„Prie draugų ar pažįstamų būdavau drovesnė. Taip išliko iki šių dienų. Daugelis sutikę mane pirmą kartą net nepagalvoja, kad aš dainuoju, stoviu scenoje ir šoku“, – šypsosi kukli mergina.

Mantvilė šeimoje yra vienintelė taip glaudžiai susijusi su muzika. Nors jos sesės taip pat lankė Muzikos mokyklą, tačiau viena ją baigė, kita metė neįpusėjusi.

„Močiutės mėgsta padainuoti prie stalo per giminių susibūrimus, bet tik tiek, – kvatoja atlikėja. – Mano šeima užsiima maisto gamyba. Sesuo profesionali virtuvės šefė, judame link šeimos restorano atidarymo, todėl dažnai visi stebisi, iš kur mano tokia trauka prie muzikos.“

Laisvalaikiu atlikėja noriai ima į rankas knygą. Ir pradėjo kurti dainas, kas pačiai dar labai nauja ir nedrąsu. Mantvilę dažnai galima sutikti vaikštinėjančią gamtoje. „Krekenava apsupta miškų, tad Kauno parkai man tikras išsigelbėjimas“, – šypsosi mergina.

Kelio pradžia

Mantvilė visuomet stengiasi būti nuoširdi ir atvira. Tvirtina, jog žmogus tuo ir yra nuostabus, kad turi galimybę būti visoks.

Muzikantė pripažįsta niekada šimtu procentų neteigianti, jog gyvenime darys viena ar kita. Ji nė pati nežino, ko norės po metų, dvejų ar trejų.

„Šiuo metu jaučiu, kad einu tinkamu keliu. Labai reikia tobulėti vokalo prasme, bet dirbu su tuo ir, manau, pasieksiu, ko noriu. Nes kai dirbi – užsidirbi“, – įsitikinusi atkakli mergina.

M. Martuzevičiūtė nusiteikusi ir toliau dalyvauti muzikiniuose projektuose, nes nori būti matoma ir išgirsta.

„Kursiu dainas ir gal kažkada pavyks jas paleisti į dienos šviesą. Mano kelias tik prasideda“, – neabejoja Mantvilė.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų