I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Krekenava pasipuošė žolynais (foto galerija)

Krekenava pasipuošė žolynais (foto galerija)

Žolinės šeštadienį į Krekenavą tradiciškai traukė minios žmonių. Nors šiemetiniai atlaidai dėl bazilikos remonto ir koronaviruso pandemijos kitokie – vyksta lauke, tačiau tikinčiųjų negąsdino nei kaitri saulė, nei virusas.

Virusas neišgąsdino

Daugelis turėjo kaukes, klausė savanorių rekomendacijų ir dezinfekavo rankas, tačiau prasidėjus šv. Mišioms nemaža dalis vargiai išlaikė rekomenduojamus atstumus. Vis tik norintys saugotis turėjo, kur pasitraukti. Ne vienas žmogus atsigabeno savo sulankstomas kėdutes.

Panevėžietė Birutė Jonaitienė sako kasmet atvažiuojanti į Žolinės atlaidu Krekenavoje, nes čia yra vyro tėviškė.

„Ši šeimos tradicija gyvuoja nuo seno“, – sako ji. Pašventinti Žolynų puokštelę šeima atsivežė iš Užugirio dvaro, kuriame lankėsi praėjusį savaitgalį.

„Iš dvaro atsivežiau į šventą vietą, į baziliką“, – pasakoja ji.

B. Jonaitienė, vykdama į atlaidus, sako nesibaiminusi pavojingo viruso. Kurį laiką viena ant suolo sėdėjusi moteris įsitikinusi, kad reikia pačiam saugotis, galvoti, kaip išlaikyti reikiamą atstumą.

„Atrodo, dabar saugiai sėdžiu. Matysiu, kad nesaugu, pasitrauksiu toliau“, – sakė ji.

Iš Panevėžio į Žolinės atlaidus atvykęs Stanislovas pasakojo, kad ne kasmet pavyksta atvažiuoti į Krekenavą. Tačiau atvykti čia smagu – gyvena giminės, su kuriais susitinkama, pabendraujama.

„Didelė paskutinė vasaros šventė. Daugiau jau šiais metais nebebus“, – sako, kad tokia tradicija svarbi, jis. Vyras į atlaidus atvyko turėdamas veido kaukę, tačiau sakė nebijojęs važiuoti į didelę žmonių susibūrimo vietą.

„Jeigu bijosi, niekur neišeisi“, – juokavo ponas Stanislovas.

Repeticija birželį

Šv. Mišių metu Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM šventino žolynus, ragino pasimelsti, kad ir pas kaimynus baltarusius baigtųsi kraujo praliejimas. Šiemetinė šventės tema nestandartinė – dienos suskirstyta pagal septynis bažnyčios sakramentus.

„Tematika labai gražiai leidžia atskleisti ir priminti bažnyčios mokymą, ir svarbius dalykus“, – sako Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikos rektorius ir parapijos klebonas dr. Gediminas Jankūnas.

Šiemet Krekenavoje kitokiems nei įprasta atlaidams ruoštasi iš anksto. Dr. G. Jankūnas sako, kad dar neprasidėjus pandemijai, buvo numatyta, kad Žolinė bus švenčiama ne bazilikoje, o aikštėje šalia jos – bažnyčia vis dar teberemontuojama. Jo teigimu, Žolinės repeticija buvo birželio viduryje Krekenavoje vykę kiti dideli atlaidai – šv. Antano Paduviečio.

„Šiais metais jau išbandėme lauko mišių praktiką. Pamatėme, kokie kampai geriausi, kokie iššūkiai gali būti – vėjas lietus, saulė ir į šv. Antano atlaidus pažiūrėjome iš Žolinės perspektyvos“, – sako, kad prisitaikyta, jis.

Bazilikos aikštė skirta maldai, o miestelio aikštė tradiciškai skirta mugei. Gatvė tarp jų buvo uždaryta automobilių eismui. Dr. G. Jankūno teigimu, erdvės didelės, tikėjosi, kad žmonės nesusispaus.

Atidaryta ir kondicionuojama parapijos salė, kad žmonės galėtų kiek atsikvėpti nuo karščio.

Tradiciškai Žolinės šventėje vyks poetiški bei liaudiški pasidainavimai, šventiniai koncertai, kuriuose dalyvaus įvairūs atlikėjai.

Žolinė šiomis dienomis švenčiama ir Raguvoje.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų