G. KARTANO nuotr.

Kraupi mirtis fermos kieme

Kraupi mirtis fermos kieme

Atokaus Panevėžio rajono Sodelių kaimo gyventojai, porą savaičių ieškoję pradingusios 86-erių kaimynės, neslepia siaubo sužinoję apie itin tragišką jos mirtį.

Su žmonos baisia mirtimi nesusitaiko ir našliu likęs jos sutuoktinis. Savo gyvenimo moterį vyriškis palaidojo Sodelių kapinėse šalia pernai mirusio jųdviejų sūnaus.

Rasta mėšlo kaupykloje

Baisu tai girdėti, tačiau sodeliškė Pranė Regina T. mirė karvių mėšlo krūvoje. Tikėtina, uždususi, nors tikslią jos mirties priežastį dar turi įvardyti teismo medicinos ekspertai.

Jos vyras Vaclovas T. svarsto, kad gyvulius mylėjusi, daugybę metų fermoje išdirbusi senutė į vietos ūkininko fermą nuėjo aplankyti pamiltų karvučių. Ten jos ir laukė mirtis.

Kitados būtent toje pat fermoje, kurioje mirė, dirbo ir ji pati.

Kaip išėjusi iš namų ji pateko į mėšlo kaupyklą, nežinia. Tačiau praėjus porai savaičių nuo jos dingimo, ūkininkas, fermos šeimininkas, technika kraudamas mėšlą į traktoriaus priekabą, rado moters kūną.

Šį faktą „Sekundei“ patvirtino pats ūkininkas. Šiuo metu fermos mėšlu jis tręšia Sodelių laukus.

Sodelių gyventojai sukrėsti: dvi savaites ieškota iš namų išėjusi garbaus amžiaus moteris rasta mirusi netoli savo namų stūksančių fermų teritorijoje. G. KARTANO nuotr.

Sodelių gyventojai sukrėsti: dvi savaites ieškota iš namų išėjusi garbaus amžiaus moteris rasta mirusi netoli savo namų stūksančių fermų teritorijoje. G. KARTANO nuotr.

Ieškojo su sraigtasparniu

Žinia apie Sodelių kaimo gyventojos paslaptingą dingimą po Lietuvą pasklido balandžio 25-ąją, kai policijos pareigūnai paskelbė jos paiešką. Prieš dieną garbaus amžiaus moteris išėjo iš namų ir nebegrįžo.

Į sodeliškės paieškas leidosi gausios policijos pajėgos, atvyko Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovai, aplinką iš padangių žvalgė pareigūnų iškviestas sienos apsaugos sraigtasparnis. Deja, paieškos buvo bevaisės.

Pėdsakus užklojo sniegas

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė atkreipė dėmesį, jog Pranė Regina T. dingo kaip tik tą balandžio pabaigos dieną, kai Lietuvą užklojo itin gausus, medžius laužęs šlapias sniegas, po jo pasipylė lietus. Krituliai užklojo ieškomos moters pėdsakus, esant tokiam prastam orui rasti jų nepavyko ir kinologų atsivežtam keturkojui pareigūnui.

Vykdydama dingusiosios paieškas, policija kreipėsi ir į vairuotojus, automobiliuose turinčius vaizdo registratorius ir važiavusius per Žaliosios girią Paliūniškio-Vabalninko kryptimis. Tikėtasi, kad įrašai gali būti užfiksavę iki šio kelio atklydusią moterį. Tačiau nė vieno pranešimo apie jos užfiksavimą nesulaukta.

„Dingusios moters ieškojo ne tik tomis dienomis dirbę pareigūnai. Į paieškas pareigūnai leidosi ir savanoriškai, ne darbo metu. Deja, kad ir kiek įdėta pastangų, rasti jos nepavyko. Dingo tarsi į vandenį.“

O. Jukniūtė

„Dingusios moters ieškojo ne tik tomis dienomis dirbę pareigūnai. Į paieškas pareigūnai leidosi ir savanoriškai ne darbo metu. Deja, kad ir kiek įdėta pastangų, rasti jos nepavyko. Dingo tarsi į vandenį“, – pasakojo O. Jukniūtė.

Intensyvios paieškos vykdytos iki nelaimingos pabaigos. Gegužės 8-ąją pranešta, kad ieškomos moters kūnas rastas vietinės fermos mėšlo kaupykloje.

Išėjo pašerti šuns

Velionės vyrui Vaclovui T. neįmanoma susitaikyti su tokia žiauria žmonos mirtimi ir netgi įsisąmoninti tokios nelaimės.

Našlys pasakoja, kad labai kruopšti, tvarkinga, darbšti žmona pastaruoju metu kiek blogiau jautėsi dėl senatvinių pokyčių. Dėl to jis sako nuo brangios moters nenuleisdavęs akių, nuolat ją stebėdavęs.

„O tą trečiadienį (balandžio 24 d. – aut. past.) Pranutė pasakė, kad eina pašerti mūsų šuns. Išėjo ir nebegrįžo“, – jaudindamasis kalbėjo mirusios moters vyras.

Jis pasakoja pastaruoju metu jiedviem su žmona valgį pats gamindavęs. Tąkart išviręs virtinių laukė grįžtančios Pranutės, jos kitaip nė nevadindavęs, bet ši taip ir negrįžo.

Vaclovas puolė klausinėti kaimynų, gal jie kur matę žmoną, bet visi patvirtino moters neregėję. Tuomet liko kreiptis į policiją.

„O jau policininkų kad daug privažiavo, visur jos ieškojo, griovius, miškus naršė. Ir lėktuvas virš mūsų skraidė, žiūrinėjo. Bet taip nieko ir nerado“, – apgailestavo Vaclovas T.

Sodeliškis pasiguodė, kad, kitados buvęs stiprus vyras, elektrikas, taip pat dirbęs ir traktorininku, dabar jau praradęs sveikatą. Jis sako esąs dėkingas ir policijos pareigūnams, ir kaimynams, ieškojusiems jo žmonos. Pats visą tą laiką gyvenęs baisioje nežinioje.

G. KARTANO nuotr.

G. KARTANO nuotr.

Vienam sunku

„Praėjo dvi savaitės nuo dingimo, kai išgirdau, kad žmona rasta mėšle. Rado ją pats karvių fermų šeimininkas. Kokia baisi nelaimė, kaip man gaila taip mirusios Pranutės“, – ašaras šluostosi Vaclovas T.

Fermos, kuriose mirtis ištiko senutę, nuo jų namų, ko gero, arčiau nei už puskilometrio, pastatai net matyti pro langus. Vaclovas T. prisipažino, kad dabar jam labai sunku žvelgti į žmonos gyvybę pasiglemžusių fermų pusę.

Žmoną jis palaidojo šalia jųdviejų pernai mirusio sūnaus. Jam tebuvo penkiasdešimt.

Našliu likusį tėvą pas save gyventi kviečia dukra. Tačiau visą gyvenimą išgyvenęs Sodeliuose, į dukros didmiestį Vaclovas sako baisiausiai nenorintis. Nenori jis ir į senelių namus, nors pripažįsta, kad vienam labai sunku.

Policija tyrimo dar nebaigė

Vaclovas T. rodo kieme stovintį jo traktorių ir guodžiasi, kad šiemet į jį įsėsti turbūt nebepavyks. Taip pat aprodė jųdviejų su velione prižiūrėtą sodybą, pasidžiaugė, kad pakeitė namo stogą, o patį namą apšiltino.

„Maniau, gyvensim gražiai ir šiltai, o va, likau našlys. Taip sunku man palaidojus žmoną, taip kenčiu, kad nebežinau ko griebtis“, – bėdojo senukas.

Panevėžio policija pradėjo tyrimą sodeliškės mirties priežasčiai nustatyti.

Policijos atstovė O. Jukniūtė teigė, jog šis tyrimas dar nebaigtas – tebelaukiama atsakymo iš pomirtinę kūno ekspertizę atlikusių teismo medicinos specialistų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų