Muziejaus direktoriaus Arūno Astramsko patikinimu, remontui besiruošiančiame muziejuje uždaromos tik ekspozicijos, tačiau ir toliau vyks edukacinės programos, organizuojami įvairūs renginiai, leidžiamos knygos. V. BULAIČIO nuotr.

Kraštotyros muziejaus laukia didysis kraustymasis

Kraštotyros muziejaus laukia didysis kraustymasis

Panevėžio kraštotyros muziejus jau šį pavasarį uždarys duris ekspozicijų lankytojams: nuo balandžio prasideda muziejų iš esmės pakeisiantis kapitalinis remontas.

Muziejaus direktoriaus Arūno Astramsko teigimu, darbuotojai remonto metu persikels dirbti kitur, o dalis dirbti nebe pagrindinėse muziejaus patalpose pasiliks visam laikui. Po remonto pagrindiniame muziejaus pastate įsikurs tik ekspozicijas aptarnaujantis personalas.

Jau po kelių mėnesių Kraštotyros muziejuje bus uždarytos ekspozicijos, o 2020-uosius jis pasitiks iš esmės atsinaujinęs. V. BULAIČIO nuotr.

Jau po kelių mėnesių Kraštotyros muziejuje bus uždarytos ekspozicijos, o 2020-uosius jis pasitiks iš esmės atsinaujinęs. V. BULAIČIO nuotr.

Veiklos nenutraukia

Administracija persikrausto dirbti į šalia pagrindinio muziejaus esantį pastatą. Istorikai jau nuolat dirbs Respublikos gatvėje esančiose patalpose, o Edukacijos skyrius laikinai iškeliamas į Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejų, suremontuotą praėjusią vasarą. Didžioji dalis muziejuje saugomų eksponatų jau perkraustyta į vieną buvusios „Nevėžio“ mokyklos pastato korpusą.

Direktoriaus teigimu, darbuotojų iškėlimas turi trūkumų, tačiau įstaigos vadovas guodžiasi, kad šitokiomis ekstremaliomis sąlygomis vis tik bus žymiai išplėsta lankytojų zona.

„Pasiūlysime naują paslaugą, kokios Lietuvos muziejuose dar nėra.“

A. Astramskas

Remontui besiruošiančiame muziejuje, pasak A. Astramsko, uždaromos tik ekspozicijos, tačiau ir toliau vyks edukacinės programos, organizuojami įvairūs renginiai, leidžiamos knygos. Taip pat dirbs Respublikos gatvėje esantis Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejus, seniausio miesto pastato ekspozicija Kranto gatvėje. Pastarojoje vietoje dabar bus nuolatinis darbuotojas, tad lankytojams nebereikės kulniuoti iki centrinio muziejaus pastato tartis dėl ekspozicijos Kranto gatvėje lankymo.

Didžioji dalis muziejuje saugomų eksponatų jau perkraustyta. V. BULAIČIO nuotr.

Didžioji dalis muziejuje saugomų eksponatų jau perkraustyta. V. BULAIČIO nuotr.

Modernios naujovės

Suremontuotas Moigių pastatų kompleksas duris turėtų atverti 2019 metų gruodžio 31 dieną. Pasak direktoriaus, po remonto, bus įrengtos trys naujos ekspozicijos ir dvi atnaujintos.

„Pasiūlysime naują paslaugą, kokios Lietuvos muziejuose dar nėra“, – žada A. Astramskas.

Lankytojams bus pasiūlyta kelionė savotiška laiko mašiną. Pasitelkiant šiuolaikines technologijas, žmogus tarsi realiai nusikels į praeitį. Atnaujintame muziejuje bus ir daugiau naujų šiuolaikinių technologijų. Planuojama įrengti apie 23 vaizdo ir garso takelius. „Įsivaizduoju, kad visame muziejuje skambės garsai ir bus nemažai judančių vaizdų“, – laukia A. Astramskas.

Šalia pagrindinio pastato esančiame pastate bus įrengtas ir edukacinis centras, kurį sudarys trys klasės: etninės kultūros, kur bus galimybė gaminti paveldo produktus, miesto kultūros klasė su nedidele scena ir gamtos klasė su gyvais gyvūnais. Tiesa, kokie tai bus gyvūnai, direktorius kol kas neatskleidžia. Taip pat įrengtas edukacinis restauravimo centras, konferencijų salė.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų