Panevėžio architektų urbanistų ekspertų taryba pritarė prekybos paskirties pastato su gyvenamosiomis patalpomis (butais) Kranto g. Nr. 5, Panevėžyje projektiniams pasiūlymams. Autoriai- architektai Asta Kiaunienė, Šarūnas Kiaunė, G. Morozaitė.

Kranto gatvę užpildys naujas pastatas

Kranto gatvę užpildys naujas pastatas

Panevėžio centre, atnaujinamoje Kranto gatvėje, rengiamasi naujo pastato statyboms.

Lietuvos architektų sąjungos Panevėžio architektų urbanistų ekspertų taryba pritarė, kad gatvės pradžioje esančiame tuščiame sklype iškiltų trijų aukštų komercinis pastatas su gyvenamosiomis patalpomis. Panevėžio architektų ekspertų tarybos pirmininkės Loretos Paulauskienės teigimu, tai bus daugiau prekybinės-komercinės paskirties pastatas, bet jame suplanuoti ir keturi butai.
Anot architektės, Panevėžys pastaruosius metus išgyvena savotišką virsmą – viena po kitos moderniai atnaujinamos viešosios erdvės, pastatai. Matydamas šiuos pokyčius, stengiasi neatsilikti ir verslas. Tam palanki buvo ir pastaruosius metus gerėjusi ekonominė situacija.
„Kai Panevėžys gražėja, nebesinori statyti bet ko. Žinoma, verslas visuomet žiūri racionaliai, skaičiuoja, bet kartu ir stengiasi išlaikyti elegantišką miesto architektūrą“, – pažymi L. Paulauskienė.
Pasak jos, atsinaujinimo procesai yra ilgi, tačiau jau dabar galima stebėti, kaip keičiasi ne tik
centras, bet ir miesto pagrindinės arterijos.
Klaipėdos, J. Basanavičiaus ir kitose pagrindinėse gatvėse atsiradus naujų, akį traukiančių pastatų, šios erdvės visai kitaip atrodo.
„Žinoma, yra kvartalų, kuriuose apima liūdesys, bet gal tokie kontrastai taip pat suteikia miestui žavesio“, – svarsto L. Paulauskienė.
Jos teigimu, Panevėžys turi daug neišnaudoto potencialo. Iš savo patirties ji pastebi, kad į Aukštaitijos sostinę gyventi grįžta vis daugiau jaunų šeimų – jau ne vieną gyvenamąjį būstą naujakuriams teko projektuoti.
„Panevėžys ne tik patogus, bet ir gražėjantis miestas. O iškilus Stasio Eidrigevičiaus menų centrui, šoktels ir kultūrinis lygis, net neabejoju, kad tai pridės miestui didžiulio svorio. Teigiamas proveržis skatina ir kitus pasitempti“, – mano architektė.

 

Galerija

Komentarai

  • liuks

  • Chana naujoms trinkelėms Kranto g.

  • Reikėtų naująją architektūrą derinti su senąja. Pavyzdžiui, kaip Savanorių a. prieš naujai ruošiamą autobusų stotį prie buv. redakcijų pastato priderintas greta statinys. O naujos architektūros pilkiems, juodiems ir stikliniams namams gali būti užstatomas naujas modernus mikrorajonas, kaip Vilniuje Paupio kvartalas.

  • Pritariu, kad reikia išlaikyti Panevėžio senamiesčio autentiškumą. Tie stiklainių įterpimai senamiestyje (pvz., Savanorių a. prieš Kudirkos g.) arba Kranto g. ruošiamame buv. Konservų fabriko raudonų plytų pastato projekte numatoma „sumoderninti“ juodais kubais, sujaukia senamiesčio autentiką.

  • Kaip čia parodyta-pastatas „užlipęs“ ant gatvės, jei taip ir realiai atrodys-bus nekoks vaizdzelis

  • labai arti gatvės gal galima toliau patraukti o šiaip tai gal ir nieko.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų