„Sekundės“ nuotr.

Kovus iš miesto bandoma išprašyti naikinant lizdus

Kovus iš miesto bandoma išprašyti naikinant lizdus

Amžiną konfliktą tarp gyventojų ir triukšmingųjų kovų šįmet Panevėžys vėl bandė spręsti iškeldama lizdus.

Kaip praneša miesto Savivaldybė, gavusi Aplinkos apsaugos departamento išvadą dėl kovų populiacijos gausos reguliavimo tikslingumo, vasarį genint medžius iškelti 65 lizdai iš medžių Kultūros ir poilsio parke, Jaunimo sode Marijonų gatvėje, taip pat prie Tulpių g. 14, Tulpių g. 16, Dariaus ir Girėno g. 30, Kanklių g. 8, Smėlynės g. 55 namų.

„Norint kovus baidyti ar iškelti jų lizdus, tai galima daryti tik nuo liepos 1 d. iki vasario 28 d. ir gavus Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos leidimą. Kovai, kaip ir visos kitos Lietuvoje natūraliai paplitusios paukščių rūšys, yra saugomi. Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymas draudžia juos tyčia žudyti, gaudyti, pažeisti, naikinti jų lizdus ir kiaušinius, trikdyti, ypač perėjimo ir jauniklių auginimo metu,“ – sako Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Taučikienė.

Aplinkos ministerijos duomenimis, Lietuvoje perinčių kovų populiacija per 30 metų sumažėjo daugiau nei dvigubai. Rūšies pagrindinė nykimo priežastis siejama su kolonijų naikinimu, neretai išmetant lizdus su kiaušiniais arba jau išsiritusiais jaunikliais. Kovas yra vienas iš naudingiausių paukščių, nes jo mitybos raciono didžiąją dalį sudaro peliniai graužikai, grambuolių lervos ir kiti kenkėjai.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų