Site icon sekunde.lt

Kovoje dėl pirmos vietos įveikti vokiečiai ir galingais žinsgniais – į aštuntfinalį

Lithuania's plays clap to their fans after the FIBA EuroBasket 2017 championship basketball match between Ukraine and Lithuania at the Menora Mivtachim Arena in Tel Aviv on September 5, 2017. / AFP PHOTO / JACK GUEZ

Europos krepšinio čempionate Lietuva grupių etapą užbaigė solidžia pergale 89:72 prieš vokiečius ir komanda keliaus į Stambulą, kur šeštadienį žais aštuntfinalio mačą.

Trečiadienį G grupės akistatoje tarp Lietuvos ir Vokietijos sprendėsi pirmos vietos laimėtojas. Abi rinktinės iki šio mačo turėjo po tris pergales ir patyrė po 1 nesėkmę. Abi rinktinės antradienį šventė pergales. Lietuviai 94:62 (27:10, 17:20, 28:17, 22:15) sutriuškino Ukrainą, o vokiečiai po atkaklios kovos 61:55 (16:17, 13:12, 14:9, 18:17) įveikė Italijos komandą. Tik lietuviai turėjo pora valandų daugiau poilsio nei vokiečiai, kurie rungtyniavo po Lietuvos ir Ukrainos mačo.

Mūsiškiai rungtynes trečiadienį pradėjo spurtu 6:0, tačiau vokiečiai nesutriko. Daugiausia problemų per pirmąjį kėlinį mūsiškiams kėlė varžovų lyderis Dennisas Šrioderis, o lietuvių gretose galingai žaidė drąsiai ir taikliai krepšį atakavęs Donatas Motiejūnas. Po pirmojo ketvirčio lietuviai pirmavo 23:19.

Antrąjį kėlinį gerokai aktyviau pradėję lietuviai jam dar neįpusėjus susikrovė dviženklę persvarą (37:27), tačiau jos išsaugoti nepavyko. Įsismaginęs D. Šrioderis lyg peiliu pjaustė mūsiškių gynybą, o baigiantis ketvirčiui Isaiah Hartenšteinas dėjimu netgi pirmą kartą išvedė vokiečius į priekį (42:43).

Visgi paskutinė ataka ir vėl priklausė Adui Juškevičiui, kuris aidint sirenai pataikė tritaškį su sirena – 47:43 po dviejų kėlinių. Per 20 min. D. Schroderis vokiečiams pelnė net 19 taškų. Lietuvių gretose rezultatyviausias buvo D. Motiejūnas – 12 taškų.

Trečiajam kėliniui prasidėjus J. Valančiūnas pelnė 8 taškus iš eilės, tritaškį pridėjo Mantas Kalnietis ir lietuviai nutolo 59:47, tačiau vokiečiai greitai surengė atsakomąjį spurtą ir pavijo lietuvius (64:60). Visgi per likusias pusantros minutės lietuviai laimėjo atkarpą 8:0 ir nutolo 72:60.

Mūsiškiai lemiamame ketvirtyje pratęsė sėkmingą seriją, pelnė dar 5-is taškus iš eilės ir įgijo rekordinę 17-os taškų persvarą (77:60). Vokiečiams momentais buvo pavykę priartėti, bet pakeisti mačo eigos jiems nepavyko. Mūsiškiai sėkmingai išsaugojo įgytą persvarą ir iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės – 89:72 (23:19, 24:24, 25:17, 17:12).

Taškai, Lietuva: J. Valančiūnas 27, D. Motiejūnas 15, E. Ulanovas 11, M. Kalnietis 10, A. Juškevičius 9, M. Kuzminskas 7, M. Grigonis 6, A. Gudaitis ir J. Mačiulis po 2 taškus.

Vokietija: D. Šrioderis 26, R. Benzingas 11, I. Hartensteinas 10, J. Voigtmannas 9, D. Barthelis 6, J. Thiemannas 4, I. Akpinaras ir M. Lo po 3 taškus.

Gruzinai palaužė žydus

Lietuvių varžovas aštuntfinalyje paaiškės vakare po Graikijos ir Lenkijos rinktinių. Būtent laimėjusi komanda užims A grupės ketvirtą vietą.

Mūsų B grupėje antradienį vakare Gruzijos rinktinė (2/2) po pratęsimo 104:91 (21:22, 26:27, 20:21, 22:19; 15:2) nugalėjo Izraelio (1/3) krepšininkus. Pagrindinis susitikimo laikas baigėsi lygiosiomis 89:89, o papildomą 5 min. atkarpą gruzinai laimėjo net 15:2. B grupės kovas trečiadienį užbaigs Gruzijos ir Italijos akistata bei Izraelio ir Ukrainos mačas.

A grupėje antradienį Suomijos (3/1) rinktinė 89:77 (23:14, 22:19, 22:19, 22:25) nugalėjo Graikijos (1/3) krepšininkus. Kituose A grupės mačuose Slovėnija (4/0) 102:75 nugalėjo Islandiją (0/4), o Prancūzija (3/1) 78:75 įveikė Lenkiją (1/3). Be pralaimėjimų žengiantys slovėnai ir po tris pergales iškovoję prancūzai bei suomiai užsitikrino vietas aštuntfinalyje. Trečiadienį galutinė A grupės rikiuotė paaiškės po Graikijos ir Lenkijos bei Suomijos ir Islandijos akistatų.

Latviai nukovė rusus

C ir D grupių komandos pirmajį etapą baigia ketvirtadienį ir šių komandų aštuntfinalio kovos vyks sekmadienį. Antradienį C grupėje Vengrijos rinktinė (2/2) 80:71 įveikė Rumunijos (0/4) ekipą, o Juodkalnija (2/2) 88:75 nugalėjo Čekiją (1/3). C grupės lyderių kovoje Ispanija (4/0) pirmąkart sulaukė rimto varžovo ir po atkaklios kovos 79:73 įveikė Kroatiją (3/1).

D grupėje Stambule antradienį Latvija (3/1) 84:69 (12:15, 22:29, 18:8, 32:17) įveikė iki tol be pralaimėjimų žengusią Rusijos (3/1) komandą. Latviai po dviejų kėlinių atsiliko 34:44, tačiau dominavo antrojoje susitikimo pusėje ir šventė trečiąją pergalę Europos pirmenybėse. Latvijos rinktinei Janis Tima pelnė 22 taškus, Kristapas Puorzingis ir Rolandas Smitas – po 11, Martinis Mejeras – 10.

Rusijos komandoje 21 tašką surinko Aleksejus Švedas, 16 – Timofejus Mozgovas, 7 – Andrejus Zubkovas. Turkijos (2/2) rinktinė 78:65 (23:14, 17:19, 15:20, 23:12) įveikė Belgijos (1/3) krepšininkus ir iškovojo antrąją pergalę, o serbai (3/1) 82:68 (25:14, 22:24, 18:17, 17:13) nugalėjo Didžiosios Britanijos (0/4) komandą