Lithuania's plays clap to their fans after the FIBA EuroBasket 2017 championship basketball match between Ukraine and Lithuania at the Menora Mivtachim Arena in Tel Aviv on September 5, 2017. / AFP PHOTO / JACK GUEZ

Kovoje dėl pirmos vietos įveikti vokiečiai ir galingais žinsgniais – į aštuntfinalį

Europos krepšinio čempionate Lietuva grupių etapą užbaigė solidžia pergale 89:72 prieš vokiečius ir komanda keliaus į Stambulą, kur šeštadienį žais aštuntfinalio mačą.

Trečiadienį G grupės akistatoje tarp Lietuvos ir Vokietijos sprendėsi pirmos vietos laimėtojas. Abi rinktinės iki šio mačo turėjo po tris pergales ir patyrė po 1 nesėkmę. Abi rinktinės antradienį šventė pergales. Lietuviai 94:62 (27:10, 17:20, 28:17, 22:15) sutriuškino Ukrainą, o vokiečiai po atkaklios kovos 61:55 (16:17, 13:12, 14:9, 18:17) įveikė Italijos komandą. Tik lietuviai turėjo pora valandų daugiau poilsio nei vokiečiai, kurie rungtyniavo po Lietuvos ir Ukrainos mačo.

Mūsiškiai rungtynes trečiadienį pradėjo spurtu 6:0, tačiau vokiečiai nesutriko. Daugiausia problemų per pirmąjį kėlinį mūsiškiams kėlė varžovų lyderis Dennisas Šrioderis, o lietuvių gretose galingai žaidė drąsiai ir taikliai krepšį atakavęs Donatas Motiejūnas. Po pirmojo ketvirčio lietuviai pirmavo 23:19.

Antrąjį kėlinį gerokai aktyviau pradėję lietuviai jam dar neįpusėjus susikrovė dviženklę persvarą (37:27), tačiau jos išsaugoti nepavyko. Įsismaginęs D. Šrioderis lyg peiliu pjaustė mūsiškių gynybą, o baigiantis ketvirčiui Isaiah Hartenšteinas dėjimu netgi pirmą kartą išvedė vokiečius į priekį (42:43).

Visgi paskutinė ataka ir vėl priklausė Adui Juškevičiui, kuris aidint sirenai pataikė tritaškį su sirena – 47:43 po dviejų kėlinių. Per 20 min. D. Schroderis vokiečiams pelnė net 19 taškų. Lietuvių gretose rezultatyviausias buvo D. Motiejūnas – 12 taškų.

Trečiajam kėliniui prasidėjus J. Valančiūnas pelnė 8 taškus iš eilės, tritaškį pridėjo Mantas Kalnietis ir lietuviai nutolo 59:47, tačiau vokiečiai greitai surengė atsakomąjį spurtą ir pavijo lietuvius (64:60). Visgi per likusias pusantros minutės lietuviai laimėjo atkarpą 8:0 ir nutolo 72:60.

Mūsiškiai lemiamame ketvirtyje pratęsė sėkmingą seriją, pelnė dar 5-is taškus iš eilės ir įgijo rekordinę 17-os taškų persvarą (77:60). Vokiečiams momentais buvo pavykę priartėti, bet pakeisti mačo eigos jiems nepavyko. Mūsiškiai sėkmingai išsaugojo įgytą persvarą ir iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės – 89:72 (23:19, 24:24, 25:17, 17:12).

Taškai, Lietuva: J. Valančiūnas 27, D. Motiejūnas 15, E. Ulanovas 11, M. Kalnietis 10, A. Juškevičius 9, M. Kuzminskas 7, M. Grigonis 6, A. Gudaitis ir J. Mačiulis po 2 taškus.

Vokietija: D. Šrioderis 26, R. Benzingas 11, I. Hartensteinas 10, J. Voigtmannas 9, D. Barthelis 6, J. Thiemannas 4, I. Akpinaras ir M. Lo po 3 taškus.

Gruzinai palaužė žydus

Lietuvių varžovas aštuntfinalyje paaiškės vakare po Graikijos ir Lenkijos rinktinių. Būtent laimėjusi komanda užims A grupės ketvirtą vietą.

Mūsų B grupėje antradienį vakare Gruzijos rinktinė (2/2) po pratęsimo 104:91 (21:22, 26:27, 20:21, 22:19; 15:2) nugalėjo Izraelio (1/3) krepšininkus. Pagrindinis susitikimo laikas baigėsi lygiosiomis 89:89, o papildomą 5 min. atkarpą gruzinai laimėjo net 15:2. B grupės kovas trečiadienį užbaigs Gruzijos ir Italijos akistata bei Izraelio ir Ukrainos mačas.

A grupėje antradienį Suomijos (3/1) rinktinė 89:77 (23:14, 22:19, 22:19, 22:25) nugalėjo Graikijos (1/3) krepšininkus. Kituose A grupės mačuose Slovėnija (4/0) 102:75 nugalėjo Islandiją (0/4), o Prancūzija (3/1) 78:75 įveikė Lenkiją (1/3). Be pralaimėjimų žengiantys slovėnai ir po tris pergales iškovoję prancūzai bei suomiai užsitikrino vietas aštuntfinalyje. Trečiadienį galutinė A grupės rikiuotė paaiškės po Graikijos ir Lenkijos bei Suomijos ir Islandijos akistatų.

Latviai nukovė rusus

C ir D grupių komandos pirmajį etapą baigia ketvirtadienį ir šių komandų aštuntfinalio kovos vyks sekmadienį. Antradienį C grupėje Vengrijos rinktinė (2/2) 80:71 įveikė Rumunijos (0/4) ekipą, o Juodkalnija (2/2) 88:75 nugalėjo Čekiją (1/3). C grupės lyderių kovoje Ispanija (4/0) pirmąkart sulaukė rimto varžovo ir po atkaklios kovos 79:73 įveikė Kroatiją (3/1).

D grupėje Stambule antradienį Latvija (3/1) 84:69 (12:15, 22:29, 18:8, 32:17) įveikė iki tol be pralaimėjimų žengusią Rusijos (3/1) komandą. Latviai po dviejų kėlinių atsiliko 34:44, tačiau dominavo antrojoje susitikimo pusėje ir šventė trečiąją pergalę Europos pirmenybėse. Latvijos rinktinei Janis Tima pelnė 22 taškus, Kristapas Puorzingis ir Rolandas Smitas – po 11, Martinis Mejeras – 10.

Rusijos komandoje 21 tašką surinko Aleksejus Švedas, 16 – Timofejus Mozgovas, 7 – Andrejus Zubkovas. Turkijos (2/2) rinktinė 78:65 (23:14, 17:19, 15:20, 23:12) įveikė Belgijos (1/3) krepšininkus ir iškovojo antrąją pergalę, o serbai (3/1) 82:68 (25:14, 22:24, 18:17, 17:13) nugalėjo Didžiosios Britanijos (0/4) komandą