I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Kovidas grasina ir varguolių maitintojams

Kovidas grasina ir varguolių maitintojams

Labdaros valgyklų klientų gretas išauginusi pandemija dabar grasina Panevėžyje sumažinti varguolių maitintojų gretas.

Rožių gatvėje įsikūrusių Šeimos namų darbuotojai vakar buvo sunerimę dėl vienam iš jų ką tik nustatyto kovido. Saugantis viruso plitimo, šią savaitę labdaros valgyklai tikriausiai teks užverti duris. Jei virusas neplis, maisto dalijimas bus atnaujintas.

Šiuose namuose kasdien pamaitinama maždaug pusšimtis varguolių.

„Valgytojų sumažėja pašalpų dienomis. Bet tai tęsiasi tik po kelias dienas. Paskui maisto pasiimti vėl susirenka iki penkiasdešimties panevėžiečių“, – pasakojo Šeimos namų darbuotoja Audronė Dagienė.

Be veikiančios Rožių gatvėje, karštą maistą vargstantiesiems ruošia ir „Betliejaus“ valgykla Katedros aikštėje. Ji maitina išskirtinai sriuba.

„Betliejaus“ valgytojais besirūpinančios Aldonos Vasiliūnienės teigimu, čia pasiimti po puslitrį sriubos kasdien ateina irgi maždaug po penkias dešimtis panevėžiečių. Prie sriubos jie gauna ir duonos.

Abi miesto labdaros valgyklos skurstančiuosius maitina tik darbo dienomis. O šeštadieniais yra galimybė skaniai pavalgyti Šv. Petro ir Povilo bažnyčios bendruomenės pagaminta labai tiršta sriuba – savotišku troškiniu.

„Pradžia buvo tokia, kad prie bažnyčios elgetaujantiems žmonėms uždraudžiau prašinėti pinigų, vietoj to pasiūliau ateiti pavalgyti į parapijos namus“, – pasakojo klebonas Romualdas Zdanys.

Pasak jos, gana daug valgytojų – nakvynės namų gyventojai.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 1 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų