Koronavirusui – česnakinis atkirtis

Koronavirusui – česnakinis atkirtis

 

Žinomas Panevėžio verslininkas, auksinių rankų meistras Rimantas Kiela sumanė, kaip suduoti savotišką atkirtį visuomenę išvarginusiam koronavirusui. Rimantas nusiteikęs netrukus visiems parodyti, kokį paminklą „koronai“ sumeistravo iš gautųjų gimtadienio dovanų – senų kastuvų, semtuvų ir net šakių.

R. Kiela netgi žada Aukštaitijos sostinei naują tradiciją – smagią Česnakinės šventę, stiprų ginklą nuo visokių virusų.

Idėja sukviesti panevėžiečius į Česnakinę Rimantui gimė labai netikėtai. Dar rugpjūtį, per Žolinę, panevėžietis keliavo į Estiją ir stebėjosi, kad kaimyninėse šalyse tiek kavinėse, tiek prekybos centruose žmonės atsipalaidavę vaikštinėja be apsauginių veido kaukių.

„Pradėjau galvoti, gal čia nuo tikėjimo priklauso – mes labai religingi ir sergame, o jie – ne. Paskui pamąsčiau, kad visgi gali būti ir kitų niuansų. Sakau, jeigu pas mus yra Žolinė, o pas kaimynus ji nešvenčiama, gal pas juos yra kokia Česnakinė, kad jie sveikesni ir jų imunitetas stipresnis? O jei kaimynai tokios neturi, reikia ją daryti Panevėžyje“, – linksmai nusiteikęs R. Kiela.

Ir ėmėsi šventės scenarijų dėlioti rudeniui, kai česnakai darže jau nukasti, o orų permainos ir užklupęs ligų sezonas verčia prisiminti natūralius imuniteto stiprinimo būdus. Rimantas juokiasi, kad negana to, česnakas dar ir puiki prevencinė priemonė išlaikyti rekomenduojamą socialinį atstumą.

„Privalgai česnako, pats nejauti, kad esi jo privalgęs, bet tas, kuris su tavimi kalba, puikiai tai jaučia. Taip natūraliai išlaikomas atstumas. O jeigu abu sočiai privalgę česnako, jų virusai jau nė nepuola“, – kaip visada šmaikštus R. Kiela.

Startas jau greitai

Rimanto planavo Česnakinę švęsti spalio 6 dieną – per savo trisdešimt antrąsias vestuvių metines.

„Vestuvių 30-osios metinės vadinamos perlinėmis, tai kodėl neatšventus 32-ųjų česnakinių?“ – sugalvojo panevėžietis.

Iniciatyvaus verslininko kortas sumaišė tas pats koronavirusas. Dėl naujų apribojimų būtų reikalinga sudėtinga svečių elektroninė registracija, organizatoriai susidurtų su daugybe papildomų sąlygų.

Visgi česnakais kvepiančios idėjos R. Kiela neatsižada – jau spalio 2-ąją, po darbų panevėžiečius nusiteikęs sukviesti į aikštę Birutės gatvėje ir ten pristatyti išskirtinį metalinį paminklą koronavirusui.

„Ten žmonės – rimti kulinarai. Sakė, kad galėtų privirti visokiausių česnakinių sriubų, paruošti įvairių patiekalų. Galėsime pasivaišinti, pasėdėti, simboliškai kartu pabūti – padėti mažą taškelį Česnakinės pradžiai“, – kalba šventės iniciatorius.

Ir dainuos, ir valgys

Iš mažo taškelio Rimantas nusiteikęs Panevėžyje išauginti naują tradiciją. Verslininkas sužinojo, jog Latvijoje, Jelgavos turizmo centre, netgi ruošiamos ekskursijos į česnakų ūkį, kur gyvena tikrų tikriausia česnakų karalienė Antra. Šiame ūkyje iš aromatingos daržovės ne tik kepami, verdami įmantriausi patiekalai, netgi ruošiami česnakų saldainiai ar uogienės. Rimantas viliasi kitąmet česnakų karalienę prisikviesti į Panevėžį.

O Kauno rajone ūkininkės laukuose subrendo drambliniai česnakai. Šįmet jų galvos užaugo net iki 600 gramų. Gali būti, kad kitąmet ūkininkė į šventę Panevėžyje atveš ir dar didesnių šių milžinų.

R. Kiela tikisi ateinančiais metais Česnakinės šventę papuošti česnakų lukštų fejerverkais, pasikviesti netgi sutartinių atlikėjus ar rokerius padainuoti apie česnaką.

„Česna česna“ sutartinėse tikrai labai įdomiai skambėtų. Reikės sukurti smagių eilėraštukų, pakviesti jaunuosius rokerius. Noriu, kad visiems būtų smagu – nuo jaunimo iki senjoro“, – nusiteikęs panevėžietis.

Paminklas iš metalo atliekų

R. Kielos originaliomis idėjomis bičiuliai seniai nebesistebi. Visgi ir jiems buvo netikėta, kai verslininkas 58-ojo gimtadienio proga dovanų užsiprašęs senų, surūdijusių kastuvų. Ir dabar iš jų Rimantas meistrauja paminklą „koronai“.

Nagingas vyras skaičiuoja jau suvirinęs daugiau nei šimtą kastuvų.

„Tiesiog kažkada užkliuvo garaže besimėtantis kastuvas, tad pagalvojau, jei turėčiau jų daugiau, tikrai galėčiau ką nors sukurti“, – pasakoja metalo laužą meno kūriniais verčiantis verslininkas.

Pavasarį, visiems kiek atsipūtus po šalyje paskelbto karantino, R. Kielai šovė mintis iš surinktų sodo padargų sukurti skujuočio, kuris, manoma, davė pradžią pačiam koronavirusui, skulptūrą. Tačiau rankos kurti tokį šedevrą kažkodėl nekilo.

„Tuomet pagalvojau, kad česnako žiedas labai gražus ir truputį netgi primena koronavirusą, kaip jis vaizduojamas paveikslėliuose. Pamačiau, kad jie tikrai turi daug ką bendro. Kas bijos koronaviruso – galės įsivaizduoti, jog ten česnako žiedas, o kas norės – matys koronavirusą. Reikia greičiau tą paminklą pristatyti ir taip pribaigti virusą“, – linksmai kalba autorius.

Kastuvų atsargos baigiasi, tad skulptūrą pratęs suvirinti semtuvai ir šakės.

„Čia viskas pagal hierarchiją – kiečiausias kastuvas virinamas viršuje, semtuvas apačioje, o pačioje apačioje jau bus šakės. Man žmonės veža ne tik kastuvus, bet ir šakes, grėblius“, – šypteli geležį pažaboti seniai išmokęs R. Kiela.

Pačiame Panevėžio centre gyvenantis Rimantas juokiasi, kad kiemas ir garažas dabar labiau panašūs į metalo supirktuvę nei jaukius namus.

„Bandau apsitvarkyti, bet vis atsiranda naujas projektas. Antradienį suvirinome didžiulį dviratį, skirtą judumo savaitės uždarymui. Pastatėme jį prie „Cido“ arenos“, – pasakoja metalo virtuozas.

Komentarai

  • Šaunuolis! Noriu į šventę.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų