Koronavirusu užsikrėtęs vyras Panevėžyje gydomas reanimacijoje

Koronavirusu užsikrėtęs vyras Panevėžyje gydomas reanimacijoje

Iš Pietų Afrikos Respublikos grįžęs koronavirusu užsikrėtęs vyras gydomas Panevėžio ligoninės reanimacijoje, antradienį pranešė gydymo įstaigos vadovas.

Pacientas turi gretutinių ligų, manoma, kad jis užsikrėtė viename iš oro uostų.

„Jis perkeltas į reanimacinį skyrių (…) Pagyvenęs, turi gretutinių ligų. Visą klasikinį buketą (puokštę – BNS) žmogus turi, tas ir apsprendė jo sunkią būklę“, – spaudos konferencijoje sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.

„Jis prislopintas, pusiau sąmoningas, kad mažiau eikvotų jėgos, kad būtų lengviau kvėpuoti“, – teigė jis.

Vyras gydomas atskirame skyriuje, yra izoliuotas, su juo dirba didelė medikų komanda.

„Greičiausiai jis užsikrėtė kelionės metu kažkuriame iš oro uostų (…) Jis skrido sąlyginai saugiais oro uostais – jis skrido per Stambulą“, – teigė A. Skorupskas.

Pasak jo, iš PAR grįžęs vyras į gydymo įstaigą kreipėsi kovo 12 dieną, apie pusę dešimtos vakaro. Iš pradžių, pasak ligoninės vadovo, nebuvo galima nujausti, kad vyras užsikrėtęs.

„Net aiškiaregiai negalėjo įtarti, kad jis turi virusą. Jis atvyko kaip ligonis su savo problemom“, – pasakojo Panevėžio ligoninės vadovas.

Šiuo metu aiškinamasi kontaktiniai asmenys, su kuriais kontaktavo užsikrėtęs vyras.

„Visi jie yra karantinuoti ir jų testai bus atliekami“, – sakė ligoninės vadovas.

Sveikatos apsaugos ministras antradienį sakė, kad iš PAR grįžusiam vyrui, kuriam daugiau nei 60 metų, reikia dirbtinai ventiliuoti plaučius.

Infekcija vyrui buvo nustatyta antradienio naktį.

Lietuvoje iš viso jau patvirtinta 18 COVID-19 atvejų, visi jie – įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo.

Ministerija primena, kad nuo šio pirmadienio žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki šiol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas.

Grįžusiems iš užsienio šalių 14-os dienų saviizoliacija yra privaloma. Už reikalavimų nesilaikymą yra numatyta atsakomybė.

Šalyje paskelbus dviejų savaičių karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita.

Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

 • Tokiomis aplinkybėmis Panevėžyje pavojus didesnis negu uostamiestyje…. 🙁

 • Tas ligonis jau kone savaite gydomas nuo kitu ligu ir visi gydytojai ir personalas dirbo be kaukiu ir apsaugos priemoniu, mat nebuvo ziniu, kad pacientas lankesi uzsienyje. Kai bukle visai pablogejo, pasisake, kad keliavo. Tada padare covid tirima ir jis pasitvirtino. Puse ligonines personalo panikoj, nes net elementariu kauKiu NERA, JAU NEKALBANT APIE „SKAFANDRUS“!

  • Smerkiu tokius neva politikus kaip konservatoriai su Ladsbergiu (džiūvėsiai sūneliui per blogai) ir Šimonyte (net klausimą ale užmiršo, turbūt supratusi, kad nusišneka, matant visai Lietuvai transliaciją), Anušausku, Razma priešakyje, kurie, stebint TV laidas, posėdį LRS ir skaitant spaudą, matosi, kad kursto paniką tokiais klausimais ir tokia informacija, kuriuos ir eilinis žmogus vertina kaip ne vietoje ir ne laiku laidomas špylkas.
   Karo metu baisu visiems ir niekas nėra garantuotas.
   Ir baikite rėkauti dėl skafandrų. Jeigu tamsta gausi nurodymą nupirkti kosminę raketą – argi nupirksi? Lietuva neturi tokių įmonių, kuriose gamintų skafandrus, plaučių vėdinimo aparatus, kaukes ir tyrimų reagentus. Suvokite vieną kartą, kad tos šalys, kurios gamina pasaulinius deficitus, kaip Vokietija, Amerika, Kinija, Pietų Korėja neparduoda tų prekių į užsienį labai laisvai.
   Prancūzijos prezidentas Makronas daugiau nei aiškiai pasakė: KARAS.
   Dabartinius valstybės Prezidento ir Vyriausybės veiksmus vertinu kaip labai gerus tokioje situacijoje.
   O visokie panikos kėlėjai (ir politikieriai), rėksniai reikalautojai ir pan. šiuo metu yra valstybės ir visuomenės priešai.

   • tau visur vaidenasi konservatoriai, kvaily. Nuvažiuok į Vilniaus aerouostą ir pamatysi vyriausybės veiksmus

    • Atsakyti
   • Virgi, prieglusi, paguglink kaip atrodo vienkartiniai darbo drabuziai – dazytojo kostiumas ir nebereiks svaigt apie kosmines technologijas ir raketas. Virusas plinta tris menesius ir ligonines administracija PRIVALEJO pasirupint reikiamu kiekiu apsaugos priemoniu! O Veryga privales atsakyt uz nedaromus viruso tyrimus!

 • robot

  • Atsakyti
 • ju buvo apie 20 asmenu kur jie zinau kad romantik visbucio savininke

  • Atsakyti
  • Jūsų „žinojimas“nepadeda rašyti be klaidų.

 • Taigi tas asmuo yra Katinas. Bet beprotis,kad nesisake.

  • Visi žinojo ir nuotraukos visos kompanijos publikuotos, kurie keliavo, tiesiog atvyko iš nepavojingos šalies ir neturėjo teisės daryti testo, pagal ministrą

  • Norėčiu ,kad jis nudvėstų…

 • Dvėsk šūdžiau…..

  .

Rodyti visus komentarus (12)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų