P. Židonio nuotr.

Koronavirusas iš Panevėžio neatsitraukia

Koronavirusas iš Panevėžio neatsitraukia

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Panevėžyje sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų pasiekė 1294,8 atvejus.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Sveikatos poskyrio vedėjo Mindaugo Burbos teigimu, šis skaičius rodo, kad sergamumas nemažėja, panevėžiečiai raginami išlikti itin atsakingais.

„Bendra situacija tiek šalyje, tiek Panevėžyje negerėja, kasdien skaičiai didėja, tad tikrai turime rimtai į tai žiūrėti. Jei šiandien kiekvienas iš mūsų nesergate koronaviruso liga, tai dar nereiškia, kad nesirgsite ja ir rytoj. Dar kartą prašome gyventojų būti itin atsakingais ir laikytis visų karantino metu įvestų ribojimų bei reikalavimų. Panevėžiečių prašome mažinti apsilankymų viešose vietose skaičių, vengti susibūrimų, laikytis saugaus 2 metrų atstumo, dezinfekuoti rankas, dėvėti veidą dengiančias apsaugos priemones – šiuo metu tai pagrindinė prevencinė priemonė“, – sako M. Burba.

Penktadienį Panevėžyje užfiksuotas 101 naujas susirgimas koronavirusine infekcija, šeštadienį – 94, sekmadienį – 61.

M. Burbos teigimu, mažesni skaičiai pastarosiomis dienomis dar nereiškia, kad liga iš miesto traukiasi.

„Neskubėčiau daryti išvadų apie gerėjančią tendenciją. Savaitgalį atliekama mažiau tyrimų, mažiau paimta pačių mėginių, nes dalis sveikatos priežiūros įstaigų savaitgalį neveikia ir tyrimų neatlieka. Dėl to šeštadienį, sekmadienį duomenys visada mažesni, taip pat ir pirmadienį skaičiai būna mažesni“, – „Sekundei“ kalbėjo M. Burba.

Anot jo, masinio Kalėdų eglės, o taip pat savaitgalį šturmuotų prekybos centrų lankymo rezultatai bus matomi maždaug po dešimties dienų. Visgi, gydytojo teigimu, buvimas lauke išlaikant dviejų metrų atstumą ir dėvinti kaukę yra mažiau pavojingas nei parduotuvėse.

„Uždarose erdvėse yra gerokai palankesnės sąlygos plisti ligoms sukelėjams plisti, ypač jei nėra tinkamai atliekamas vėdinimas ir dezinfekcija“, – sako M. Burba.

Anot jo, svarbu, kad Panevėžyje veikiančių įvairios įstaigos, įmonės ir toliau laikytųsi maksimalių priemonių, siekiant apsaugoti darbuotojus nuo susirgimo koronavirusu bei vadovautųsi Sveikatos apsaugos ministerijos parengtu prevencijos priemonių sąrašu dėl COVID-19 kontrolės. Gyventojai kviečiami naudotiskoronaviruso plitimui stabdyti skirta mobiliąja programėle KORONA STOP LT. Programėlė fiksuoja galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu, kontakto trukmę bei riziką ir taip įspėja gyventojus apie jiems galintį kilti pavojų.

 

 

Komentarai

  • Kaip čia išeina – programėlė įteisina užsikrėtusįjį nesilaikyti izoliacijos??? Gavęs signalą, kad atsidūrė šalia sergančio, nėra įpareigojamas pranešti policijai apie tokį kontaktą. Juk sergantysis privalo izoliuotis, ar ne tokie dabar Verygos reikalavimai? Tai kaipgi galima atsidurti šalia Covidininko, jei jis sėdi užsidaręs? Programėlė kažkam tik pinigėlius krauna…

    • Atsakyti
  • Nustokit testuot ir pasitrauks

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų