Ką tik įrengta požeminių atliekų konteinerių aikštelė perdaroma iš naujo. G. KARTANO nuotr.

Konteineriai virto amžiaus statybomis

Konteineriai virto amžiaus statybomis

Skaitytojo pasiūlyta tema

Panevėžiečiai iš nuostabos kraipo galvas matydami, kad rekonstruojama dar vasarą Parko gatvėje įrengta nauja požeminė atliekų aikštelė.

Prieš keletą mėnesių suklotas trinkeles dabar darbininkai ardo ir perkloja iš naujo.

Savivaldybė tikina: tokia keistenybė miesto biudžetui nekainuoja – rangovas iš savo kišenės tvarko paties broką.

O kol nesutvarkys, panevėžiečiai negalės naudotis ir kitomis jau senokai užbaigtomis, bet dar neatiduotomis naudoti keturiolika požeminių konteinerių aikštelių visame mieste.

Sukloję vėl išlupo

Parko gatvėje gyvenantis Gediminas stebisi vaizdu priešais Kultūros ir poilsio parką.

Dar vasarą kitoje gatvės pusėje baigta įrengti visiškai nauja požeminių atliekų konteinerių aikštelė.

Skirtingai nei kitos, šioji įrengta tuščioje žaliojoje zonoje, kad sunkiasvoriai šiukšliavežiai, atvykę ištuštinti konteinerių, sustotų ne važiuojamojoje gatvės dalyje, o specialiai tam įrengtame privažiavime. Šis privažiavimas buvo išgrįstas trinkelėmis, tačiau prieš gerą savaitę darbininkai jas išlupo.

„Kodėl reikėjo naikinti žaliąją veją, jei šalia jau yra atliekų konteineriai? O dar keisčiau, kad vos prieš kelis mėnesius įrengta atliekų aikštelė iš naujo perdaroma“, – nesuprantama Gediminui.

Nekokybiškų darbų nepriima

Požeminių atliekų konteinerių aikštelių įrengimo projektų vadovas, Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistas Mindaugas Šagamogas patvirtino: Parko gatvėje esanti atliekų aikštelė išties perdaroma naujai.

Tačiau – tikrai ne iš Savivaldybės lėšų.

Techninei ekspertizei nustačius, kad ji įrengta netinkamai, konkursą 15 požeminių atliekų konteinerių aikštelių įrengti laimėjusi įmonė „Statkorpas“ įpareigota defektus pašalinti už savo lėšas.

„Už nekokybiškai atliktus darbus iš miesto biudžeto pinigų nemokame.“

M. Šagamogas

„Už nekokybiškai atliktus darbus iš miesto biudžeto pinigų nemokame. Projektas dar nebaigtas įgyvendinti. Už darbų kokybę atsakingas techninis prižiūrėtojas. Kiek žinau, Parko gatvėje buvo netinkamai įrengti nuolydžiai, blogai sutankintas pagrindas“, – aiškino M. Šagamogas.

Pasak specialisto, kai kuriose kitose jau įrengtose požeminių konteinerių aikštelėse taip pat taisomi defektai, tačiau daugelyje vietų jie minimalūs, kai kur komunikacijas turi susitvarkyti ESO.

„Didžioji dalis aikštelių įrengimo darbų baigti. Liko daugiau estetiniai dalykai ar tam tikros detalės, pavyzdžiui, asfalto suvedimas su borteliais, geltonų linijų ženklinimas. Šiuo metu rangovas šalina defektus. Kadangi nėra tokio dalyko kaip tarpinis pridavimas, visos aikštelės turi būti priduotos vienu metu“, – komentavo projekto vadovas.

Savivaldybė žada, kad į seniai pastatytus, bet iki šiol neatiduotus naudoti naujus požeminius atliekų konteinerius panevėžiečiai galės pilti šiukšles jau nuo kitų metų pradžios. G. KARTANO nuotr.

Savivaldybė žada, kad į seniai pastatytus, bet iki šiol neatiduotus naudoti naujus požeminius atliekų konteinerius panevėžiečiai galės pilti šiukšles jau nuo kitų metų pradžios. G. KARTANO nuotr.

Kantrybe nepasižymi

Penkiolika naujų požeminių konteinerių aikštelių visame mieste turėjo būti jau įrengtos ir atiduotos naudoti, tačiau projektas užsitęsė.

Nors kai kur naujieji konteineriai pastatyti dar prieš metus, tačiau, anot M. Šagamogo, kol neatiduotos naudoti visos aikštelės, negalima naudotis nė viena jų.

Visgi ne visi panevėžiečiai turi kantrybės laukti – ne vieno atliekų konteinerio apsauginė plėvelė buvo nuplėšta ir pradėtos versti atliekos. Toks savavališkas konteinerių atidarymas yra laikomas viešosios tvarkos pažeidimu, už kurį baudžiama Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta tvarka.

„Prašome supratingumo ir šiek tiek kantrybės. Turime ne vieną atvejį, kai gyventojai savavališkai nuplėšia konteinerius dengiančias apsaugines plėveles ir į naujuosius, dar neeksploatuojamus, verčia atliekas. Klaipėdos gatvėje, kiek žinau, nauji konteineriai jau prikrauti pilni. Suprantu, kai kam atrodo, jog darbai baigti, tik galbūt kažkas pamiršo nuimti apsaugines plėveles, bet šiuo metu konteineriais naudotis negalima, rangovas tvarko defektus“, – pabrėžė M. Šagamogas.

Terminas – iki metų galo

Vyriausiojo specialisto teigimu, planuojama, kad rangovas broką spės pašalinti iki prasidedant tikrai žiemai ir dar šiemet visos penkiolika naujųjų požeminių atliekų konteinerių aikštelių bus atiduotos naudotis.

„Rangovas stengiasi šalinti defektus, vienur reikės patvarkyti daugiau, kitur – mažiau, bet didžioji dalis darbų jau padaryta. Tikimės, kad iki metų galo visos 15 aikštelių jau bus atiduotos naudoti Savivaldybei“, – viliasi M. Šagamogas.

Panevėžyje per pastaruosius metus jau įrengta 20 požeminių ir rekonstruotos 143 antžeminės atliekų aikštelės. Užbaigus 15 naujų, iš viso mieste bus 35 tokios modernios požeminės atliekų aikštelės. Komunalinių atliekų rūšiavimo infrastruktūros plėtros projektui įgyvendinti Savivaldybei skirta daugiau kaip 1,7 mln. ES investicijų, per 317 tūkst. eurų prisidėjo miestas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų