„Sekundės“ nuotr.

Konstitucinis Teismas skelbs sprendimą dėl tiesioginių merų rinkimų

Konstitucinis Teismas skelbs sprendimą dėl tiesioginių merų rinkimų

Konstitucinis Teismas (KT) pirmadienį skelbs sprendimą, ar prieš šešerius metus Lietuvoje įvesti tiesioginių merų rinkimai neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Dėl to į KT kreipėsi 46 praėjusios kadencijos parlamentarai, daugiausia – konservatoriai, taip pat kreipimąsi pasirašė keli liberalai, „darbiečiai“, buvę „tvarkiečiai“.

Jie kelia klausimą, ar buvo galima Lietuvoje įteisinti tiesioginius merų rinkimus nepakeitus Konstitucijos.

Seimo nariams kilo abejonių, ar skirtingas mero ir savivaldybės tarybos narių rinkimo būdas, išskirtinė ir plati tiesiogiai išrinkto mero kompetencija, iš dalies įsiterpianti į savivaldos vykdomosios institucijos kompetenciją, neprieštarauja Konstitucijoje įtvirtintai vienpakopei savivaldos sistemai.

Jų teigimu, Konstitucija nediferencijuoja tarybos narių, o atvirkščiai, – įtvirtina visiems vienodą teisinį reguliavimą.

Tiesioginiai merų rinkimai Lietuvoje įvesti 2015 metais. Savivaldybių merai jau du kartus rinkti tiesiogiai. Anksčiau merus rinkdavo savivaldybių tarybos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • koncervai vel savam stiliuke, prakiso praktiskai lt visur mero pozicijas, tai dabar sauks del rinkimu teisetumo, viesai saukia apie demokratine-pilietine visuomene, bet pas pacius demokratijos nulis, partija paveldima, merus nori rinkti uzdarame savivaldybes tarybos nariu ratelyje, nenustebsiu jai stums projekta , kad seimas rinktu prezidenta, vienu zodziu tikri lt patriotai)))))))))))

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų