Konkursui – vos dvi panevėžiečių idėjos

Konkursui – vos dvi panevėžiečių idėjos

Panevėžio savivaldybės trečius metus organizuojamas bendruomenės iniciatyvų konkursas šįmet sulaukė vos dviejų idėjų, kaip sutvarkyti miesto viešąsias erdves.

Vienas iš pateikėjų siūlo apšviesti vieną gražiausių mieste Birutės gatvelę ir jos prieigas, kad žmonės, ateidami prie Raktų medžio, galėtų nusifotografuoti gražiame fone bei pasigrožėti senąja miesto architektūra.

Viena iš siūlomų idėjų – apšviesti Birutės gatvelę.

Viena iš siūlomų idėjų – apšviesti Birutės gatvelę.

Kita idėja – Rožyno mikrorajone esančiame A. Baranausko pušynėlyje įrengti sporto aikštelę bei penkis apšvietimo stulpus.

Savivaldybės Nevyriausybinių organizacijų koordinatorės Godos Voveriūnaitės-Kaminskienės teigimu, šiuo metu atliekamas pateiktų idėjų administracinės atitikties vertinimas. Gyventojų balsavimą planuojama paskelbti gruodžio mėnesį.

Vienai idėjai įgyvendinti iš miesto biudžeto gali būti skirta iki 30 tūkst. eurų. Tačiau ar jos abi bus įgyvendintos ir kiek tam bus atseikėta lėšų iš Panevėžio iždo, pasak G. Voveriūnaitės-Kaminskienės, paaiškės vasarį Savivaldybės tarybai patvirtinus kitų metų miesto biudžetą.

A. Barnausko pušynėlyje siūloma įrengti sporto aikštelę.

A. Barnausko pušynėlyje siūloma įrengti sporto aikštelę.

Pernai panevėžiečiai konkursui buvo pateikę net 14-iolika idėjų. Iš jų komisija atrinko tris, kurios buvo pateiktos gyventojų balsavimui.

Galimybę virsti realybe pelnė dvi idėjos, surinkusios daugiausia balsų.

Bendruomenės pasiūlytas A. Baranausko pušynėlio ir jo prieigų sutvarkymo projektas jau įgyvendintas – įrengtos trys skirtingo aukščio platformos, gaisrininko nusileidimo vamzdis, nerūdijančiojo plieno čiuožyklos, karstymosi tinklas ir laipiojimo sienelės. Žaidimų aikštelė išklota specialia sertifikuota danga, pastatyti suoliukai ir šiukšliadėžės, taip pat įrengtas žaidimų aikštelės ir pėsčiųjų tako apšvietimas.

Kita išrinkta idėja „Panevėžio šokių terasa“ dėl užtrukusių vietos parinkimo, projekto rengimo darbų bei išaugusių darbų ir medžiagų kainų šiais metais nebuvo įgyvendinta.

Šiuo metu jau yra parengtas projektas, darbai Panevėžio kultūros ir poilsio parke bus pradėti kitais metais.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų