Jau kurį laiką „Lietkabelis“ su buvusiais dalininkais lošia ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir teismuose. P. Židonio nuotr.

Konflikte su pašalintais dalininkais – kamuolys į „Lietkabelio“ krepšį

Konflikte su pašalintais dalininkais – kamuolys į „Lietkabelio“ krepšį

Krepšinio klubo „Lietkabelis“ vieninteliu dalininku pusantrų metų buvusio Sigito Gailiūno vienvaldystę nutraukė teismas.

Pašalino neteisėtai

Išnagrinėjęs dar 2019-ųjų vasarą klubo iš dalininkų skambiai pašalintų Manto Ignatavičiaus, Irmanto Aukštikalnio ir Roko Mickevičiaus skundus, Panevėžio apygardos teismas pripažino, kad toks sprendimas negalėjo būti priimtas ir yra neteisėtas.

Visi trys ieškovai iki 2019-ųjų vasaros turėjo po 10 proc. krepšinio klubo „Lietkabelis“ akcijų. Viskas pasikeitė, kai tarp šių smulkiųjų akcininkų ir klubo vadovų vienas po kito ėmė pliekstis konfliktai bei viens kito kaltinimai nesąžiningais veiksmais.

Motyvuodamas kenkėjiška veikla, klubas tų pačių metų liepą sušaukė neeilinį dalininkų susirinkimą ir M. Ignatavičių, R. Mickevičių bei I. Aukštikalnį pašalino iš dalininkų.

Šie tuojau pat kreipėsi į teismą ir tokį sprendimą apskundė, o R. Mickevičius papildomai teismo prašė priteisti ir per 12 tūkst. eurų žalos atlyginimą.

Priteisė ir žalą

Pirmos instancijos Panevėžio apylinkės teismas rugsėjį trijulės skundą iš dalies tenkino.

Nustatyta, kad visi trys iš dalininkų pašalinti neteisėtai. Tačiau R. Mickevičiui vietoje prašytos 12 tūkst. eurų kompensacijos priteista tik 2,4 tūkst. eurų.

Toks teisėjų verdiktas nepatiko nė vienai pusei – jį apskundė ir „Lietkabelis“, ir išmestieji jo dalininkai.

Visgi Panevėžio apygardos teismas patvirtino, kad žemesnės instancijos teismas bylą išnagrinėjo tinkamai. Buvusio klubo vadovo ir dalininko M. Ignatavičiaus naudai teismas dar priteisė 4,5 tūkst. eurų, I. Aukštikalniui – 2,6 tūkst. eurų.

Akcijas spėjo parduoti

Teisėjai konstatavo, kad M. Ignatavičius ir I. Aukštikalnis iš dalininkų pašalinti neteisėtai, nes priimant tą sprendimą jie tokiais nebebuvo – jau nebeturėjo „Lietkabelio“ akcijų. Jas buvo spėję parduoti kauniečiui krepšininkui Kęstučiui Marčiulioniui ir dovanoję gydytojui odontologui Rokui Kupriui.

Pagal paskutinę teismo nutartį pastarieji dabar yra visateisiai, po 10 proc. klubo akcijų turintys krepšinio klubo dalininkai.

Kartu su klubo „naujokais“ K. Marčiulioniu ir R. Kupriu į dalininkų gretas su 10 proc. akcijų taip pat grąžinamas ir buvęs jo sporto direktorius, viceprezidentas R. Mickevičius. Jis teismui aiškino taip pat ketinęs parduoti savo dalį krepšinio klube, tačiau nespėjo – sukliudė pašalinimas iš dalininkų.

Dėl to buvęs klubo viceprezidentas teigė patyręs didelių nuostolių. 12 tūkst. eurų suma esą buvo planuoto sandorio su galimu akcijų pirkėju – verslininku Irmantu Krygeriu kaina.

Pasistengs, kad klube neliktų

Dabar R. Mickevičius gyvena Prancūzijoje, ten dirba „Monaco“ krepšinio klube.

Būtent dėl to Panevėžio apygardos teismo nutartį Aukščiausiajam teismui skųsti besiruošiantis „Lietkabelis“ rankų nuleisti ir nežada. Nuosprendžiui apskųsti šalys turi dar tris mėnesius. Pasak klubo advokato Andriaus Būdvyčio, tai pakankamas laikas ieškoti tvirtų argumentų, kad R. Mickevičiaus klube neliktų.

„Monaco“ klubas yra „Lietkabelio“ konkurentas, tad šitas asmuo negali sėdėti ant dviejų kėdžių vienu metu. Prieš tokius dalykus pati „Eurolyga“ pasisako, čia gali būti pažeisti konfidencialumo klausimai, taip neturi būti. Sieksime, kad R. Mickevičiaus „Lietkabelyje“ visai neliktų“, – komentavo advokatas.

„Dėl smulkiųjų akcininkų veiklos ir mūsų ginčų teismuose dabar sunkiau rasti naujų rėmėjų klubui. Verslas nebenori pasitikėti, kai paskui velkasi tokie procesai.“
A. Būdvytis

Anot jo, „Lietkabelio“ klubas abejoja ir dėl kitų teismo nustatytų dalininkų K. Marčiulionio ir R. Kuprio. Šie žmonės, advokato įsitikinimu, toli nuo Panevėžio krepšinio ir juos sieja nebent draugystė su pašalintais dalininkais.

Dalininkas ne dėl pinigų

Teismo verdiktas vėjais verčia 2019-ųjų liepą „Lietkabelio“ klubo sprendimą, iš dalininkų pašalinus M. Ignatavičių, R. Mickevičių ir I. Aukštikalnį, jų akcijas perleisti į 70 proc. iki tol turėjusio dalininko, klubo valdybos nario Sigito Gailiūno rankas.

Jis teigia netikintis, kad naujiesiems dalininkams rūpėtų Panevėžio krepšinio ateitis ir pasiekimai.

„Dirbant krepšinio klube turi būti tik vienas tikslas – stengtis dėl jo garbės, pasiekimų ir gero miesto vardo. Čia tikėtis naudos sau nereikėtų“, – pabrėžia S. Gailiūnas.

„Lietkabelio“ klubas jį į teismą padavusią trijulę kaltina tuo, kad šie elgėsi priešingai savo oficialiems įsipareigojimams. Klubo ir buvusių jo dalininkų nesutarimai sprendžiami dar keliose teismo bylose. Jas nagrinėja ir Panevėžio, ir Vilniaus teisėjai.

„Dėl smulkiųjų akcininkų veiklos ir mūsų ginčų teismuose dabar sunkiau rasti naujų rėmėjų klubui. Verslas nebenori pasitikėti, kai paskui velkasi tokie procesai“, – sako klubo advokatas A. Būdvytis.

Jo nuomone, buvę dalininkai dėl savo turto klube kovoja labiau iš principo nei dėl realiai patirtų nuostolių. 10 proc. akcijų, pasak advokato, nėra tokie dideli pinigai. Vienu metu kiti „Lietkabelio“ savininkai netgi stebėjo, kaip ieškovai dar iki teismo savo dalis siūlėsi dovanoti. I. Aukštikalnis savo akcijas galiausiai ir padovanojo.

Akcijas pasilaikys

Teismo sprendimu „Lietkabelio“ akcininku likęs R. Mickevičius, pasak jo advokato Antano Paulausko, savo turto kol kas nei parduoti, nei kaip kitaip perleisti nesiruošia.

Klubo savininku, advokato teigimu, galima būti ir nedirbant jame, o svarbius klausimus įmanoma aptarti ir nuotoliniu būdu iš Prancūzijos.

Tačiau teisininkas vis dar laukia, ką klientas nuspręs, – ar skųsti teismo nutartį dėl jo tik iš dalies patenkinto ieškinio.

O M. Ignatavičius ir I. Aukštikalnis, pasak A. Paulausko, nuosprendžio nebeskųs.

„Gal jie ir nėra visai patenkinti dėl teismo išaiškinimo, norėtų daugiau įvardintų motyvų savo teisybei parodyti, bet nutartis visgi juos tenkina“, – komentavo advokatas.

Jis abejoja, kad ir „Lietkabelio“ krepšinio klubui pavyks apskųsti nutartį. Įtikinti Aukščiausiąjį teismą peržiūrėti bylą iš naujo, pasak A. Paulausko, ne taip paprasta.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų