Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą dėl nesąžiningos konkurencijos, nusprendė, kad buvęs transporto įmonės darbuotojas neteisėtai atskleidė ir naudojo savo buvusios darbovietės konfidencialią informaciją, taip padarydamas buvusiam darbdaviui didelę žalą.
Buvęs darbuotojas kartu su kita transporto įmone, kurios naudai konfidencialią informaciją panaudojo, turės atlyginti 340 tūkst. eurų žalą, rašoma Panevėžio apygardos teismo pranešime.
Vienoje Panevėžio bendrovėje transporto vadovo pareigas ėjęs A. B. su ja buvo pasirašęs Konfidencialios informacijos apsaugos sutartį.
Pagal ją dirbdamas įmonėje, o taip pat dvejus metus nuo darbo santykių pasibaigimo, buvo įsipareigojęs nenaudoti konfidencialios informacijos.
Išėjęs iš šios įmonės, A. B. įsidarbino direktoriumi analogiškas paslaugas teikiančioje bendrovėje, vėliau tapo ir jos akcininku.
A. B. pradėjus dirbti naujoje darbovietėje, į ją perėjo ir 17 jo buvusių bendradarbių – užsieniečių vairuotojų. Jie visi ankstesnę darbovietę paliko be svarbių priežasčių.
Teismas konstatavo, kad A. B. neteisėtai ir nesąžiningai pas save perviliojo buvusius kolegas. Susirašinėjimo tarp A. B. ir vairuotojų patvirtino, kad iš tiesų jiems siūlęs darbą ir didesnę algą. A. B. ir pats neneigė, kad išėjęs iš darbo bendravo su buvusiais bendradarbiais, pasakojo jiems apie naują transporto bendrovę.
Teismas pažymėjo, kad šioji, neseniai įkurta, dar iki 2022 m. balandžio neturėjo interneto svetainės, kitų viešų šaltinių ir viešai neskelbė nei apie savo veiklą, nei ieškanti vairuotojų.
Teismo vertinimu, A. B. viliojo darbuotojus pereiti dirbti į konkuruojančią bendrovę, pasinaudodamas buvusios darbovietės konfidencialia informacija.
„Kadangi ne vienas, o 17 reikšmingą patirtį turinčių, rinkoje trūkstamų, kvalifikuotų ieškovės vairuotojų, galinčių dirbti vilkikais gabenant krovinius tarptautiniais maršrutais, darbo sutartis be svarbių priežasčių su įmone nutraukė pasinaudoję A. B. siūlymais ir įsidarbino pas konkurentę, tai sudaro pagrindą vertinti, kad darbo sutarties nutraukimas su ieškove buvo susijęs su nesąžininga konkurencija“, – pažymėjo bylą išnagrinėjusi teisėja Ramunė Čeknienė.
Konfidencialios informacijos apsaugos sutartyje, kurią su buvusia darboviete buvo pasirašęs A. B., numatyta, kad ją sulaužęs darbuotojas turi atlyginti bendrovei padarytus nuostolius, o minimali suma kiekvieno pažeidimo atveju yra laikoma 20 tūkst. Eur.
Kadangi pripažinta, jog A. B. perviliojo 17 vairuotojų, buvusiai savo darbovietei jis ir jo naujoji įmonė turės pakloti 340 tūkst. Eur.
Tiesa, šis Panevėžio teisėjų sprendimas nėra galutinis. Jis per 30 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.