P. Židonio nuotr.

Kolumbariumų nišos pildosi šimtais

Kolumbariumų nišos pildosi šimtais

Prieš septynerius metus Šilaičių kapinėse pastačius kolumbariumą, per pirmus jo gyvavimo metus buvo išpirktos 36 nišos urnoms su kremuotų mirusiųjų pelenais. O štai vien per praėjusius metus jau nupirktos 125-ios.

Ritualinių paslaugų Panevėžyje organizatoriai pastebi, jog šiais laikais vos pusė mirusiųjų dar šarvojama karstuose ir akivaizdžiai daugėja pasirenkančiųjų atsisveikinimo ceremoniją prie urnos.

Iš viso Šilaičių kolumbariume yra 935 keturvietės nišos. Kiek daugiau nei pusė jų jau užpildyta viena ar keliomis urnomis. Vienos nišos kaina – 550 eurų ir ji nesikeičia nuo pat kolumbariumo atidarymo.

„Sulaukėme tokio meto, kai pusė mirusiųjų mūsų laidojimo namuose šarvojama karstuose, kita pusė – urnose. Pastebėjau, kad dauguma urnų vis dėlto laidojama kapavietėse, žemėje. Į Šilaičių kolumbariumą urnų išlydime santykinai nedaug“, – patikino „Grauduvos“ laidojimo namų direktorė Aušra Bertulienė.

Direktorė neslėpė vis dar negalinti atsitokėti nuo pastarųjų metų mirčių gausos.

„Mirčių ypač padaugėjo praėjusią žiemą ir iki šiol nemažėja. Tačiau pernai dauguma žmonių mirė nuo kovido, o šiemet miršta nuo visų kitų ligų. Išlydime vis jaunesnius mirusiuosius, jiems – po 40, 50, 60 metų“, – vardijo A. Bertulienė.

Visą straipsnį skaitykite sausio 19 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų