Šioje vietoje turėtų atsirasti konteineriniai nameliai, laikinai atstosiantys sportininkams persirengimo kambarius ir dušines. P. ŽIDONIO nuotr.

Kol rūmai uždaryti, sportininkus kurdins konteineriuose

Kol rūmai uždaryti, sportininkus kurdins konteineriuose

https://sekunde.lt/leidinys/paneveziobalsas/Naujojo baseino Panevėžiui statybos „Aukštaitijos“ sporto kompleksą keleriems metams pavertė statybų aikštele. Bet šalia esantis stadionas ir toliau naudojamas varžyboms, taigi žaidėjams, treneriams bei teisėjams reikia vietos persirengti ir nusiprausti.

Vadinamieji sporto rūmai rekonstrukcijai uždaryti praėjusių metų rudenį. Kurį laiką nežinota, ar sportininkams bus leista naudotis greta esančiu stadionu. Tačiau kai galiausiai apsispręsta, jog varžybos čia galės vykti ir toliau, iškilo naujos infrastruktūros poreikis.

Liko be patogumų

Panevėžio savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo Justino Jasiukaičio teigimu, pagrindiniame Aukštaitijos sporto komplekso pastate esančių persirengimo kambarių, dušinių, tualetų eksploatacija tapo negalima visą pastatą paskelbus statybviete: atjungtas ir vandentiekis, ir nuotekų tinklai.

„Kadangi stadionas fiziškai nėra statybvietės teritorijoje, jis bus eksploatuojamas, – sako Sporto skyriaus vadovas. – Bet tam, kad būtų užtikrinti higienos reikalavimai, turi būti įrengtos patalpos sportininkams, teisėjams persirengti, nusiprausti.“

Stadionu naudojasi futbolininkai, bėgikai, kartais – regbininkai. Prireikia jo, pasak J. Jasiukaičio, ir kitų sporto šakų atstovams.

Žiemą varžybos stadione nevyksta. Tačiau sezono pradžia nenumaldomai artėja – futbolininkai savąjį tradiciškai pradeda pagerėjus orams, maždaug gegužės viduryje, bėgikai – ir anksčiau.

Tad ruošiantis juos priimti paskelbtas konkursas moduliniams kilnojamiems statiniams pirkti. Šie konteineriniai nameliai laikinai atstos neprieinamus tapusius persirengimo kambarius ir dušines. Vėliau, statyboms pasibaigus, juos tikimasi panaudoti kitų sportininkų reikmėms.

Galės ir didinti, ir mažinti

Savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo žiniomis, Lietuvoje veikia ne viena tokiais moduliniais pastatais prekiaujanti įmonė, užsienyje – taip pat. Todėl pasiūlymų, anot J. Jasiukaičio, irgi tikimasi sulaukti ne vieno. Jie bus priimami iki balandžio pradžios.

Pirkti planuojama devynis modulinius namelius. Tiek turėtų pakakti, kad stadione atsirastų visavertis kompleksas, kurio užtektų dviejų futbolo komandų ir teisėjų poreikiams. Persirengimui ketinama skirti 6 konteinerius, du taps sanitariniais ir dar vienas „modulis“ bus mišrus – persirengimui su sanitariniu mazgu. Juo naudosis varžybų arbitrai.

Pagal konkurso sąlygas, konteineriai turės būti pristatomi per du mėnesius įsigaliojus sutarčiai su galimybe pratęsti terminą, bet ne ilgiau kaip dar mėnesiui. Jiems numatyta vieta asfaltuotoje aikštelėje nuo A. Jakšto gatvės pusės, apytikriai toje vietoje, kur buvo pagrindinis įėjimas žiūrovams.

Reikalavimai moduliniams statiniams išdėstyti aiškiai: jie turi būti pagaminti iš medžiagų, atsparių ne tik išoriniams smūgiams, bet ir ultravioletiniams spinduliams, turėti 12 varstomų langų, 8 duris – iš jų 3 išorines.

Sąraše ir konvektoriniai radiatoriai patalpoms šildyti, ir kone dvidešimt suoliukų metaliniais rėmais, kabyklos drabužiams.

J. Jasiukaičio aiškinimu, pastatai bus sujungti į vieną moduliniu principu. Tad reikalui esant bus ir galimybė visą kompleksą padidinti – arba sumažinti.

Viso „Aukštaitijos“ sporto komplekso atnaujinimo darbai įkainoti 27,6 mln. eurų.

Atiteks kitiems

Tokių modulinių pastatų Aukštaitijos sporto komplekso stadionui reikės mažiausiai trejetui metų, kol vyks baseino statybos.

Pasak J. Jasiukaičio, svarstyta pastatus sportininkų patogumui nuomoti, tačiau paaiškėjo, kad įsigijimo ir nuomos kainos labai panašios, todėl apsispręsta verčiau pirkti. Tuo labiau kad įsigytus konteinerius po to bus galima panaudoti kitose sporto bazėse. Viena iš jų, itin stokojančių tokios infrastruktūros, yra Venslaviškio gatvėje, kur veikia regbio stadionas bei sportuoja dalis lengvaatlečių.

Patirties su tokiais pirkiniais jau turima – panašūs konteineriai įrengti Panevėžio baidarininkams.

Tiesa, modulinių pastatų pirkėjo – Panevėžio sporto centro vadovas Sauliaus Raziūnas sako, kad kol kas anksti kalbėti apie tai, kam ateityje būtų galima panaudoti konteinerius.

„Kai bus nebereikalingi, žiūrėsime – sako jis. – Statybos vyks mažiausiai trejus metus ir per tą laiką nuspręsime, kam jie paskui bus reikalingiausi. Konteineriniai nameliai – universalūs ir jų panaudojimo būdai gali būti įvairūs.“

Didžiuliai darbai

Šiuo metu šiaurinėje „Aukštaitijos“ sporto komplekso pusėje jau nugriautas priestatas. Jo vietoje tarp Ledo arenos ir rūmų iškils naujas – su 50 m ilgio dešimties takų baseinu, SPA zona, sporto salėmis, kineziterapijos kabinetais, kavine.

Skaičiuojama, kad vienu metu baseinų, SPA ir sporto salių patalpose galės būti 250 lankytojų.

Baseino zonoje planuojama įrengti 600–800 vietų žiūrovų tribūnas.

Atnaujinti numatyta ir dabartinį 25 m baseiną.

Valstybė šiems metams baseino statyboms yra skyrusi kiek daugiau nei 3 mln. eurų, bemaž 2 mln. atseikėjusi ir pati Panevėžio miesto savivaldybė.

Viso sporto komplekso atnaujinimo darbai įkainoti 27,6 mln. eurų.

Sporto kompleksas bus rekonstruojamas iš esmės: keičiamas stogas, apšiltinamas fasadas, įrengiamas liftas, atnaujinamos šildymo, elektros sistemos, vandentiekis, kanalizacija, įdiegiama apsaugos ir priešgaisrinė sistemos, plečiama automobilių stovėjimo aikštelė. Rekonstrukcijos laukia salė su prieigomis. Šiuos darbus planuojama atlikti per metus, jiems miesto Savivaldybė yra gavusi 450 tūkst. eurų valstybės paramą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų