Akcinės bendrovės „Montuotojas“ filialo montavimo firmos Panevėžyje profesionalumas užtikrina partnerių pasitikėjimą: Kėdainiuose įsikūrusioje AB „Lifosa“ atliekama 5 mln. eurų vertės darbų.

Kokybiškas darbas žeria naujų užsakymų

Kokybiškas darbas žeria naujų užsakymų

Sudėtingų, didelio profesionalumo reikalaujančių projektų įgyvendinimas AB „Montuotojas“ filialo montavimo firmos Panevėžyje darbuotojams – kasdienybė. Specializuotas paslaugas teikianti įmonė įtinka ir patiems reikliausiems užsakovams.

 

Išvydęs šalies keliuose vežamas didžiules talpyklas, įvairius technologinius įrenginius, metalo konstrukcijas, ne vienas nusistebi tokiais masyviais gaminiais. Dažnu atveju tai būna Panevėžyje pagamintos įvairios talpyklos ir rezervuarai. Lietuviško kapitalo akcinės bendrovės „Montuotojas“ filialo montavimo firmos Panevėžyje direktorius Antanas Katinas sako, kad kuo toliau, tuo tokių gigantiškų gaminių užsakymų daugėja. Juos pristatyti užsakovui sudėtinga, tačiau tiek gamybos, tiek transportavimo iššūkiai įmonei ne naujiena ir leidžia tobulėti – ieškoti bei pritaikyti netradicinius inžinerinius sprendimus.

Per daugiau nei šešis įmonės veiklos dešimtmečius būta ne vieno sudėtingo, išskirtinio užsakymo. Dar iki šiol galima išvysti prieš daugelį metų montuotojų įgyvendintus tokius projektus, kaip televizijos bokšto antena Vilniuje, Vingio parko vasaros estrada ir kitus.

Bendrovė teikia specializuotas paslaugas: montavimo darbų, slėginių indų gamybos ir montavimo, technologinių įrenginių, vamzdynų, rezervuarų gamybos, metalo konstrukcijų gamybos ir montavimo bei kitas.

Šiuo metu, be centrinės buveinės Vilniuje, AB „Montuotojas“ turi keturis filialus. Du iš jų veikia sostinėje, po vieną – Panevėžyje ir Alytuje. Dviejuose šalies didmiesčiuose – Kaune ir Klaipėdoje – įrengtos montavimo firmos Panevėžyje filialo aikštelės, kuriose gaminami nestandartiniai įrenginiai, metalo konstrukcijos, ruošiniai ir pan. Panevėžio filialas didžiausias – jo darbuotojai atlieka maždaug pusę visos įmonės darbų.

Įveikiami iššūkiai

Sudėtingus, didelio profesionalumo reikalaujančius projektus įgyvendinančiai įmonei nuolat reikalingi aukštos kvalifikacijos darbuotojai. Trūkstant montuotojų, suvirintojų, pagalbos ieškoma kaimyninėse šalyse – Baltarusijoje, Ukrainoje. Ne vienerius metus AB „Montuotojas“ Panevėžio filiale dirba bulgarai.

Šiemet įmonei itin aktuali tapo ne tik specialistų, bet ir darbo našumo problema.

„Šiais metais atliekamų darbų nesumažėjo, bet galutinis rezultatas – prastesnis, – sako AB „Montuotojas“ montavimo firmos Panevėžyje vadovas A. Katinas. – Pabrango darbo jėga, medžiagos, o statybos darbai nebrangsta. Labai brango metalas, itin išaugo darbo užmokesčio sąnaudos. Norint išlaikyti aukštos kvalifikacijos specialistą, jam nebeužtenka mokėti tiek, kiek prieš metus ar dvejus. Visa tai atsiliepia rodikliams, todėl reikia galvoti, kaip spartinti gamybą, didinti našumą.“

Viena išeičių – įsigyti šiuolaikinę, našią įrangą. Įmonė nuolatos atnaujina suvirinimo įrangą, įsigijo dvi automatinio suvirinimo įrangas rezervuarams virinti. Tai leis sumažinti dideles rankų darbo sąnaudas – siūlių nereikės virinti rankiniu būdu.

Pasak A. Katino, kai virinama naujesnės kartos pusautomačiais, ne tik išauga gaminio kokybė, bet ir didėja darbo našumas.

Nuolatiniai užsakovai

Įmonės vyriausiojo inžinieriaus Bronislavo Žiaugos teigimu, šiais metais Panevėžio montuotojai darbuojasi ne viename stambiame objekte. Tarp jų – bendrovė „Klaipėdos nafta“, kur statomas šešių talpyklų parkas. Čia dirba apie 60–70 AB „Montuotojas“ darbuotojų. Už 7,5 mln. eurų panevėžiečiai pagamins ir sumontuos dvi juodojo plieno 10 000 kubinių metrų talpyklas ir keturias nerūdijančiojo plieno 5 000 kubinių metrų talpyklas. Jos skirtos ne tik naftos produktams laikyti.

Panevėžio montuotojų profesionalumas užtikrina partnerių pasitikėjimą, tad kai kuriose įmonėse įvairiausi darbai įgyvendinami jau ne vienerius metus. Pavyzdžiui, Kėdainiuose įsikūrusioje AB „Lifosa“ atliekama 5 mln. eurų vertės darbų – statomas tirpių trąšų UP14:44 cechas, montuojami vamzdynai, gaminama ir montuojama technologinė įranga.

Šiais metais Panevėžio montuotojai darbuojasi ne viename stambiame objekte. Vienas tokių – bendrovė „Klaipėdos nafta“, kur statomas šešių talpyklų parkas.

Kaip ir kasmet, panevėžiečiams netrūksta darbų AB „Nordic Sugar Kėdainiai“. Šiemet bendrovėje bus atlikta įvairių darbų už 1,5 mln. eurų.

AB „Montuotojas“ filialo montavimo firmos Panevėžyje nuolatinė užsakovė – AB „Roquette Amilina“. Čia ne tik montuojamos, atnaujinamos įvairios konstrukcijos, vamzdynai, įrenginiai, bet ir vykdomi planiniai bei neplaniniai remontai. Kad ilgam nebūtų sutrikdytas gamybos procesas, prireikia didelio būrio, net 150–200, darbuotojų.

Šiemet Panevėžio montuotojai nemažai darbuojamasi ir Aukštaitijos sostinės gatvėse. Pernai AB „Panevėžio energija“ skelbė kelis šilumos tinklų rekonstrukcijos konkursus, bendrovė „Montuotojas“ laimėjo tris, kurių vertė – 2,2 mln. eurų. Įmonės darbuotojai keliose miesto vietose vykdo šilumos tinklų rekonstrukcijos darbus ir juos užbaigs šiais metais.

Laimėtas ir dar vienas konkursas, tačiau darbai bus atliekami jau kitąmet.

Tęstinis projektas vykdomas įmonėje „Bega“, kur bus statoma antra talpykla cementui sandėliuoti ir transportuoti. Pirmąją Panevėžio montuotojai pastatė pernai.

Nauja veikla

AB „Montuotojas“ filialo montavimo firma Panevėžyje toliau bendradarbiauja su UAB „Dotnuva Baltic“. Darbų mastai, palyginti su praėjusiais metais, gerokai išaugo.

Šiai įmonei panevėžiečiai gamina metalo konstrukcijas. Kadangi bendrovės padaliniai veikia ir kitose šalyse, gaminiai iškeliauja ir ten. Be to, su „Dotnuva Baltic“ įmone Rėzeknėje panevėžiečiai kaimyninėje Latvijoje montuoja grūdų elevatoriaus įrangą ir metalo konstrukcijas.

Panevėžyje pagamintos metalo konstrukcijos iškeliauja ir į Olandiją, Angliją, Norvegiją, Šveicariją.

Panevėžio montuotojų vardas gerai žinomas ir biokuro katilinių statybos sektoriuje. Kartu su UAB „Axis Technologies“ panevėžiečiai dalyvauja sostinėje statant biokuro katilinę bei pradeda darbus analogiškame objekte Klaipėdoje.

Šiemet panevėžiečiai montuotojai neria ir į kiek neįprastą veiklą. „Montuotojo“ filialo montavimo firmos Panevėžyje darbuotojai dalyvaus dviejuose sudėtinguose projektuose – kogeneracinių elektrinių statyboje Vilniuje ir Kaune. Šiuos šiukšlių deginimo jėgainių projektus įgyvendina AB „Lietuvos energija“, į pagalbą pasitelkusi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kapitalo bendroves.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų