Kokios yra alternatyvos dantų implantams?

Kokios yra alternatyvos dantų implantams?

Kalbant apie dantų atstatymo galimybes, daugelis žmonių sutinka, kad dantų implantai yra geriausias pasirinkimas. Dantų implantai funkcionuoja kaip tikri dantys ir padeda išvengti žandikaulio kaulo nykimo. Tačiau žmonės yra skirtingi ir kai kuriems pacientams dantų implantai nėra geriausias pasirinkimas. Tam tikrais atvejais jų negalima naudoti dėl medicininių priežasčių arba dantų implantų tiesiog nenori pats pacientas. Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje pacientą siekiame supažindinti su visomis danties atstatymo galimybėmis, kurias toliau apžvelgsime šiame straipsnyje.

Pilni dantų protezai

Dantų protezai yra viena iš dantų implantavimo alternatyvų, žinoma daugeliui pacientų. Kalbant apie protezus, tikriausiai įsivaizduojate pilnus dantų protezus – du protezus, skirtus pakeisti viršutinius ir apatinius dantis.

Pilni dantų protezai yra puikus pasirinkimas burnoje nesant nė vieno danties arba planuojant pašalinti visus likusius dantis dėl pažeidimų ar ligos. Įsidėję dantų protezus atrodysite taip, lyg turėtumėte visus tiesius dantis. Nors protezai yra veiksmingas dantų atstatymo būdas, leidžiantis geriau sukramtyti maistą nei su dantenomis ar labai pažeistais dantimis, visgi jie neužtikrina tokio gero sukramtymo kaip dantų implantai ar natūralūs dantys. To pasekoje jūsų mityba bus šiek tiek ribota.

Daliniai protezai

Daliniai protezai naudojami vis dar turint keletą sveikų dantų ir esant reikalui atstatyti tik trūkstamus dantis. Dalinio protezo dantys yra pritvirtinti prie plastikinio pagrindo, atitinkančio jūsų dantenų spalvą, todėl protezai susilieja su kitais dantimis. Dažnai ši plastikinė medžiaga dengia metalinį rėmelį ir gali turėti metalinius užsegimus, tvirtinamus prie esamų dantų.

Daliniai protezai leidžia lengviau kalbėti ir valgyti, juos lengva išimti valymui ar taisymui. Tačiau kartais daliniai protezai būna nepatogūs ir mažiau stabilūs nei kiti dantų atstatymo būdai, juos gali reikėti dažniau taisyti.

Tvirti tiltai

Skirtingai nuo pilnų ar dalinių protezų, fiksuoti tiltai, kaip rodo pavadinimas, yra tvirtinami. Tilto pritvirtinimui odontologas naudoja specialios rūšies klijavimo medžiagą ir tik specialistas gali pašalinti tiltą.

Kadangi tiltai yra pritvirtinti, galite jausti, kad jie veikia kaip natūralūs dantys, todėl nereikia jaudintis, jog  tiltas gali atsilaisvinti burnoje. Dėl to galite jaustis patogiau nei su protezais. Tilto nereikia nusiimti norint jį išvalyti, todėl jo nepamesite, jis nenukris ir nesuduš – kaip tai gali nutikti su protezais.

Kita vertus, fiksuotą tiltą gali būti sunkiau tinkamai išvalyti, nes jo negalima nuimti. Tiltai taip pat gali kartais pažeisti šalia esančius natūralius dantis. Tai reiškia, kad ateityje turėsite daugiau išlaidų, susijusių su dantų tvarkymu.

Alternatyvos dantų implantams yra pigesnės, tačiau efektyvus jų funkcionavimas yra trumpesnis, todėl dažnu atveju rekomenduojami dantų implantai. Svarbu aptarti su odontologu visas dantų atstatymo galimybes, kad galėtumėte pasirinkti jums labiausiai tinkamą. Užsirašykite konsultacijai. 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų