KODĖL PATS LAIKAS IMTI GALVOTI APIE ELEKTROMOBILIUS?

KODĖL PATS LAIKAS IMTI GALVOTI APIE ELEKTROMOBILIUS?

Elektromobilio kaina jau nebėra tokia gąsdinanti, kaip anksčiau. Dabar šią transporto priemonę nusprendusiems pasirinkti asmenims labiausiai rūpi, kaip elektromobilius būtų įmanoma lengvai, be jokių trikdžių kuo greičiau ir kuo didesne galia įkrauti. O ši transporto priemonė tikrai šiuo požiūriu yra labai reikli. Jos nekraudamas toli nevažiuosi. Kita vertus, netolimoje ateityje visuose ES keliuose liks važinėti tik elektromobiliai, todėl svarbu nepražiopsoti tinkamos progos juos įsigyti.

Kodėl patogiausia vakare namie įkrauti elektromobilio akumuliatorius?

Pats tinkamiausias elektromobilio akumuliatorių įkrovimo laiko tarpas – tai aštuonios valandos, todėl šios transporto priemonės savininkams verta pagalvoti, kur ir kokiu laiku būtų patogiausia atlikti šį darbą. Yra du akumuliatorių įkrovimo variantai – namuose arba darbe. Patogiausia jį krauti namuose, pradedant tai daryti vakare, nes iki ryto jis jau bus visiškai pasikrovęs. O jeigu namuose yra naudojamas dviejų paros tarifų skaitiklis, naktinis akumuliatoriaus krovimas netgi kainuotų pigiau. Todėl atidžiai apsvarsčius visus už ir prieš, peršasi išvada, jog vis dėlto akumuliatorių geriausia krauti namų sąlygomis.

Kokios dar yra galimybės įkrauti mašinos akumuliatorius?

Antrasis variantas akumuliatorių įkrovimo variantas – šį veiksmą galima atlikti ir darbo vietoje, jei tam yra suteikta galimybė ir darbdavys neprieštarauja. Kadangi įprastinė darbo diena trunka aštuonias valandas, tai elektromobilio akumuliatorius tikrai pasikrautų iki to laiko, kol juo reikės grįžti namo. Pats nepalankiausias momentas, jei tenka akumuliatorių krauti mašinos naudojimo metu, pavyzdžiui, pusiaukelėje vykstant iš taško A į tašką B. Tada krovimo procesas gaišintų elektromobilio vairuotojo laiką.

Kodėl greitasis įkrovimas nėra pati geriausia išeitis?

Žinovai teigia, jog greitasis įkrovimas, nors išoriškai ir labai patraukliai atrodo, iš esmės nėra labai sveika priemonė elektromobilio akumuliatoriams, nes dažnai jį naudojant, atstumas, kurį leidžia įveikti viena įkrova, palaipsniui ima mažėti. Kita vertus, elektromobilių gamintojai irgi nesnaudžia, ieško būdų kaip pailginti akumuliatoriaus tarnavimo amžių ir jų talpą padaryti kuo didesnę. Tad nėra ko nusiminti, nes visa, kas geriausia, tikrai laukia ateityje.

Kodėl neverta ilgai atidėlioti elektromobilio įsigijimo?

Europos Sąjungos valstybės per ateinantį dešimtmetį yra pasižadėjusios uždrausti prekybą naujais automobiliais, kurie yra varomi vidaus degimo varikliais. Šių valstybių užmojai tikrai yra rimti ir nežada kelio atgal, o tai reiškia, kad netolimoje ateityje akivaizdžiai bus pagerinta elektromobiliams reikalinga infrastruktūra, bus sudarytos sąlygos patogiai, greitai ir be kliūčių įkrauti akumuliatorius, tarpmiestiniuose keliuose bus pakankamai sparčiai kraunančių stotelių, nes žmonės nebebijos keliauti didesniais atstumais, nes bus pagalvota apie jų laiko taupymą. Tad verta prisiminti liaudišką išmintį, kuri teigia, jog nesigailėsi nei anksti kėlęs, nei anksti vedęs.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų