Kodėl parduotuvėse vis dar galima rasti rusiškų prekių

Kodėl parduotuvėse vis dar galima rasti rusiškų prekių

Viešojoje erdvėje plintant informacijai, kad Lietuvoje veikiančiuose statybinių gaminių prekybos tinkluose galima rasti rusiškų bei baltarusiškų prekių, šio sektoriaus atstovai teigia, kad bendradarbiavimas ir sutartys yra nutrauktos, tačiau prekės parduotuvėse bus prieinamos tol, kol bus išparduotos.

„Depo“ skuba išparduoti

Statybinių medžiagų parduotuvės tinklo „Depo“ rinkodaros direktorius Rimantas Juganis aiškina, kad „Depo“ konceptas yra parduotuvė–sandėlis, todėl parduotuvėse yra užtikrinamos prekių atsargos, kad būtų galima įsigyti didelį kiekį prekių.

„Mums nepriimtina karo agresija Ukrainoje, todėl jau pirmąją karo dieną, vasario 24-ąją, buvo sustabdytas bendradarbiavimas su Rusijos ir Baltarusijos tiekėjais. Iki bendradarbiavimo su Rusija ir Baltarusija nutraukimo iš šių šalių pirkome prekes dideliais kiekiais. Jos bus prieinamos, kol bus visos išparduotos, nes „Depo“ jau yra įsigijęs šias prekes“, – Eltai sakė R. Juganis.

„Toliau aktyviai ieškome alternatyvių prekių ir artimiausiu metu planuojame jas visiškai pakeisti“, – pridėjo jis. Dabar Ukraina didvyriškai kovoja ne tik už savo, bet ir už mūsų likimą. Jau nuo vasario pabaigos „Depo“ remia Ukrainą ir aukoja būtiniausias prekes karo aukoms. Išsiuntėme aštuonis sunkvežimius su humanitarine pagalba ir ruošiame kitus.

Tuo tarpu statybinių gaminių prekybos tinklo „Moki veži“ marketingo vadovė Laima Skirienė tikina, kad „Moki veži“ turėjo tik vieną tiesioginę sutartį su Rusijos įmone, kurią prasidėjus Rusijos karinei intervencijai į Ukrainą sustabdė, tačiau atsiskaitymas už šias prekes jau buvo atliktas. Pasak jos, kai kurios rusiškos prekės, kurios nebuvo pirmo būtinumo, yra išimtos iš prekybos.

„Net nesvarstydami sustabdėme rusiškų ir baltarusiškų prekių pirkimą pirmąją invazijos į Ukrainą dieną. Iki vasario 24 d. turėjome kelias pirkimo sutartis su Lietuvos ir Latvijos įmonėmis, kurios mums tiekė prekes iš Rusijos ir Baltarusijos. Sustabdėme tokių prekių pirkimą, palikdami prekyboje tik reikšmingiausias prekes, kurios būtinos mūsų pirkėjams ir kurios jau buvo nupirktos, dalį prekių išėmėm iš prekybos“, – tvirtino L. Skirienė.

„Moki veži“ marketingo vadovė pabrėžė, kad prekės iš Rusijos ir Baltarusijos įmonės bendroje apyvartoje sudarė apie 2-3 proc. ir daugiausiai tai buvo statybinės prekės. Anot jos, „Moki veži“ taip pat nepirko reklamos Rusijos kanaluose.

„Kaip ir daugelis Europos įmonių, intensyviai ieškome alternatyvių produktų. Sudėtingas iššūkis mums visiems ir galimi tam tikrų prekių tiekimo sutrikimai“, – teigė L. Skirienė.

Ji pridūrė, kad nėra aišku, kada dabar prekybos esančios rusiškos prekės bus galutinai išparduotos.

„Kai kurios prekės, kurios buvo nupirktos iki vasario 24 d. jau išparduotos arba dar buvo galimybė grąžinti tiekėjams, o kada bus išparduota likusi dalis – sunku įvardinti, nes likusios prekyboje ne tokios paklausios ir ne tokio greito apyvartumo prekės“, – aiškino „Moki veži“ marketingo vadovė.

„IKEA Lietuva“ prekyboje rusiškų ir baltarusiškų prekių nebeturi

Skirtingai negu prieš tai minėti statybinių gaminių prekybos tinklai, visas rusiškas ir baltarusiškas prekes iš prekybos išėmė „IKEA Lietuva“.

Šio prekybos tinklo rinkos vadovės Jolitos Juodzevičienės teigimu, prasidėjus karui Ukrainoje, Lietuvoje buvo nutraukta prekyba Rusijoje ir Baltarusijoje pagamintomis prekėmis. Anot jos, sprendimas yra priimtas neapibrėžtam laikotarpiui.

„Visus gaminius, kurie pagaminti šiose šalyse, išėmėme iš lentynų ir sustabdėme prekybą jais visais prekybos kanalais. Iš viso sustabdėme prekybą daugiau kaip 200 pavadinimų gaminiais“, – Eltai teigė J. Juodzevičienė.

„Šiuo metu esame pašalinę aptariamus gaminius iš visų prekybos kanalų, o ką su jais darysime toliau, spręsime vėliau“, – pridūrė ji.

Statybinių medžiagų prekybos tinklai teikia pagalbą Ukrainai

Prasidėjus Rusijos karinei agresijai Ukrainoje, statybinių medžiagų prekybos tinklai pradėjo teikti pagalbą Ukrainoje nuo karo nukentėjusiems žmonėms. „Depo“ rinkodaros direktorius R. Juganis tikina, kad prekybos tinklas stengiasi pagal galimybes pagelbėti karo alinamai šaliai.

„Jau nuo vasario pabaigos „Depo“ remia Ukrainą ir aukoja būtiniausias prekes karo aukoms. Išsiuntėme aštuonis sunkvežimius su humanitarine pagalba ir ruošiame kitus“, – sakė R. Juganis.

Tuo tarpu „IKEA Lietuva“ rinkos vadovė J. Juodzevičienė  pabrėžė, kad įmonė stengiasi padėti Ukrainos pabėgėliams Lietuvoje tiek būtiniausiais produktais, kuriuos suteikė Lietuvos Raudonajam Kryžiui, tiek įdarbindama nuo karo pabėgusius žmones „IKEA“ parduotuvėse.

Siekdami paremti į Lietuvą atvykusias ukrainiečių šeimas, tęsiame bendradarbiavimą su Kauno miesto šeimos krizių centru. Jame įsikūrusioms šeimoms iš Ukrainos organizuojame kasdien pristatomą maitinimą karštu maistu, taip pat remiame kitais maisto produktais, IKEA prekėmis“, – tikino J. Juodzevičienė.

„IKEA Lietuvoje“ dirba keli iš Ukrainos atvykę pabėgėliai. Jiems teikiame papildomą pagalbą – nemokamą maitinimą jiems patiems ir jų šeimos nariams, prisidedame prie pragyvenimo išlaidų kompensavimo, teikiame pagalbą būtiniausiais kasdien reikalingais daiktais“, – pridūrė ji.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų