Knygą surinko iš pakraščių

Knygą surinko iš pakraščių

 

Prieš metus į Panevėžio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią iš Kupiškio perkeltas kunigas Justas Jasėnas daliai parapijiečių dar žinomas ir kaip poetas. Tik savo kūryboje šis autorius jau nebe dvasininkas, o paprastas rašytojas.

Rašyti eiles J. Jasėnas pradėjo nuo jaunystės, kai augo Panevėžio rajone. Už savo kūrybą yra pelnęs ne vieną apdovanojimą, parengė ir išleido eilėraščių rinkinius „Užmigdykite mus Ežeruos“ (2010 m.) ir „Artumų Erčios“ (2012 m.).

Dideli šio žmogaus kūrybos klodai viešumoje atsiskleidė jam šešerius metus kunigaujant Kupiškyje. Čia dvasininkas susibičiuliavo su šio krašto poetais ir įstojo į kūrėjų klubą „Lėvens balsai“.

Kunigas ne kartą yra minėjęs apie savo simpatijas mažam Kupiškio rajonui. Ko gero, jo pakraščiuose tarnaudamas Bažnyčiai poetas sudėliojo ir trečiąją savo eilių knygą „Surink iš pakraščių“.

Tai – po šešerių metų tylos išėjęs naujausias J. Jasėno darbas, kurį panevėžiečiams jis pristatė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Čia poeto paklausyti atėjo visas būrys jo gerbėjų, išsiilgusių eilių, sklindančių iš širdies ir didelės patirties.

Praeities trupinėliai

Trečiąją knygą kunigas rašė įkvėptas istorijos, asmenybių, kelionių į Izraelį, Jordaniją, Gruziją. Temos įvairuoja nuo 1863 m. sukilimo, Antano Baranausko iki nūdienos, kai eilėraščiai gimsta po apsilankymų Baltarusijos mažosiose lietuvių salelėse ar Maironio muziejuje Kaune.
„Daug kur būta, daug kur gyventa, daug žmonių sutikta, knygų perskaityta, daug jautrių vakarų būta. Norėjosi iš tų vietų trupinėlius surinkti ir į vieną knygą sudėti. Todėl ir pavadinimas toks“, – sako kun. J. Jasėnas.
Knygos „Surink iš pakraščių“ sudarytojas, redaktorius ir leidėjas Vytautas Kaziela.

Visas tris J. Jasėno poezijos knygas iliustravo dailininkė Stasė Medytė, jauną poetą įkvėpusi į pasaulį išleisti pirmąją jo knygą. Pasak kunigo, tai irgi siejasi su gražia bendryste, tęstinumu, kas yra būdinga jo kūrybai.

Eilėse autorius daug dėmesio skiria praeičiai, ilgesiui, tikrumo paieškoms bendraujant. Artimas santykis su žmogumi – tokį šį žmogų pažįsta ir visi jo parapijiečiai. O bažnyčioje šis Panevėžio dvasininkijos naujokas jau spėjo įgyti ir drąsaus kunigo vardą. Kun. J. Jasėnas nebijo kalbėti apie religijos trūkumus ir problemas, pats pašnekovas visada stengiasi būti atviras ir natūralus.

Kunigas žurnalistas

J. Jasėnas kilęs iš Panevėžio rajono Katinų kaimo, mokėsi Panevėžio V. Žemkalnio gimnazijoje. 2007 m. baigė Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminariją ir tais pačiais metais Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje pašventintas kunigu. Tarnavo Anykščių, Zarasų, Kupiškio miesto ir rajono bažnyčiose, o dabar Panevėžyje, Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje.

Nuo jaunystės dvasininką domino ir žurnalistika, būdamas mokinys rašė straipsnius į Panevėžio laikraščius. Nusprendęs, kad šią veiklą galima derinti su bet kokiu darbu, jis vėliau pasirinko kunigo kelią. Bet jo meninių publikacijų vis dar galima rasti tiek Panevėžio, tiek Kupiškio spaudoje.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų