Vietoje įprastų ir „Aukštaitijos vandenims“ pigiau kainavusių atsiskaitymo knygelių nuo šiol vandens vartotojai į pašto dėžutes gaus popierines sąskaitas. P. Židonio nuotr.

Klientus užvers papildomais popieriais

Klientus užvers papildomais popieriais

Skaitytojo pasiūlyta tema

Kai verslas siekia kiek įmanoma sumažinti popierinių dokumentų, Panevėžio savivaldybės įmonė „Aukštaitijos vandenys“ įvedė vartotojams nuostabą sukėlusią naujovę. Iki šiol jų turėtas atsiskaitymo knygeles panaikinusi įmonė dabar kas mėnesį panevėžiečiams į pašto dėžutes pasiųs didžiausią šūsnį – maždaug 50 tūkst. popierinių sąskaitų.

Naujovė nustebino

Įmonė prasitaria, jog tokia atsiskaitymo forma atsieis brangiau nei senosios knygelės, o tai reiškia, kad bendrovės papildomi kaštai netolimoje ateityje veikiausiai paplonins vartotojų piniginę, jei bus įskaičiuoti į vandens kainą.

Nuo lapkričio 1-osios nelikus atsiskaitymo knygelių už sunaudotą šaltą vandenį ir nuotekų tvarkymą, panevėžiečiai kraipo galvas stebėdamiesi, kam tokia naujovė naudinga ir reikalinga.

„Nei mano šeima, nei vyresnio amžiaus tėvai nesuprantame, kodėl atsirado popierinės sąskaitos. Ar tai – kažkokia nauja tvarka ir dabar visą laiką taip bus, ar, kaip aš sakau, artėja metų pabaiga ir reikia išlyginti kažkokius galus?“ – stebisi Jolanta.

„Iš tikrųjų knygelės yra pigiau, kadangi nereikia sąskaitų spausdinti ir siųsti.“

S. Venckus

Panevėžietė spėja, ar atsiradusios sąskaitos neišaugins įmonės kaštų, dėl ko gali išaugti mokesčių tarifai.

Paskambinusi į įmonę „Aukštaitijos vandenys“, Jolanta išgirdo tik tiek, kad privalo apmokėti sąskaitą, o tokios išsiųstos visiems vartotojams. Panevėžietę stebina, kad atsiskaityti už šaltą vandenį ir nuotekas jai nepavyko elektroniniu būdu, mat bandant sumokėti per specialią mokesčių mokėjimo svetainę neleido suvesti reikiamų duomenų.

„Kodėl turime mokėti tik pagal atsiųstą popierinę sąskaitą?“ – stebisi „Aukštaitijos vandenų“ klientė.

Telefonai įkaito

„Aukštaitijos vandenys“ įrodinėja, esą atsiskaitymo knygelės pakeitimas į sąskaitą yra vienas žingsnis link tobulesnio klientų aptarnavimo. Vigi tokį tobulinimą skeptiškai įvertino jau ne vienas klientas. Įmonės atstovai pripažino, jog bendrovės telefonai raudonuoja nuo vartotojų skambučių.

Įmonės generalinis direktorius Saulius Venckus tvirtina, kad popierinės sąskaitos – visur įprasta praktika.

„Neišvengiamas dalykas, visame pasaulyje už visas paslaugas turi būti išrašomos sąskaitos. Nėra nieko netikėto ar keisto“, – motyvuoja vadovas.

Sąskaitos gyventojams bus siunčiamos kiekvieną mėnesį. Pasak S. Venckaus, iki šiol vartotojai turėdavo deklaruoti skaitiklio rodmenis, žinoti tarifus ir apskaičiuoti sumą. Nors, anot direktoriaus, tai patogu, visgi dažnas sumokėdavo per daug arba per mažai, daug neaiškumų kildavo pasikeitus tarifams.

„Mums susidarydavo darbo sąnaudų, nes reikia aiškintis dėl neatitikimų ir yra netiksli buhalterinė apskaita“, – sako S. Venckus.

Anot jo, dauguma šalies vandens tiekėjų irgi perėję prie kas mėnesį siunčiamų sąskaitų.

„Mes – vieni paskutinių, kurie tą padarėme. Buvo strateginis tikslas prie jų pereiti, kad būtų tikslesnė apskaita ir kad nebūtų neatitikimų, aiškinimų ir nereikalingo darbo skaičiuojant skolas ir permokas“, – aiškina S. Venckus.

Išaugino kaštus

Nors direktorius popierines sąskaitas pateisina bandymu išvengti nereikalingo darbo, visgi pripažįsta, kad dėl tokios bendrovės naujovės išaugs administravimo kaštai.

Įmonė turi apie 50 tūkst. fizinių klientų. Išspausdinti atsiskaitymo knygelę, naudojamą ilgą laiką, yra pigiau, nei kas mėnesį spausdinti tokį kiekį sąskaitų ir jas išsiųsti klientams.

„Iš tikrųjų knygelės yra pigiau, kadangi nereikia sąskaitų spausdinti ir siųsti“, – sutinka S. Venckus.

Dėl pasikeitusios atsiskaitymo tvarkos kol kas papildomas mokestis neskaičiuojamas. Visgi S. Venckus neneigia, jog ateityje tas ir įvyks.

„Ateityje kažkokia dalis, aišku, atguls į kainą, bet ji bus labai nedidelė“, – pripažįsta generalinis direktorius.

Komentarai

  • Mažeikiuose visi mokesčiai ateina surašyti ant vieno lapo. LABAI PATOGU IR PAPRASTA VISIEMS. Ir jokia įstaiga nesiuntinėja atskirų savo mokesčių lapų. AR TAIP SUNKU PAIMTI PAVYZDĮ IR PADARYTI TOKIĄ ATSISKAITYMO SISTEMĄ VISUR?

  • Man iš viso popierinės nereikia – per „Viena sąskaita.lt“ viską tvarkau, popieriaus jeu senai nenaudoju. O jie dar pakels įkainius dėl nesaugomų medžių. Visi į priekį, o jie atgal, jokios pažangos. Be to, po skaitiklių keitimų mažiausiai po 1 ubą prideda, jau pastebėjau. Jie deklaruoja vienaip, nors skaitiklio keitimo metu užfiksuota kitaip. Sukčiai ir tiek.

  • Taip ir nesupratau, kaip AV suzinos mano sunaudoto vandens kieki? Vaikscios skaitikliu tikrint?

  • Nesuprantu kodėl negalima siųsti sąskaitų internetu į el.paštą

  • Pageidaujantiems – tik el.sąskaitas. Popierines – į šiukšlyną Covido laikotarpiu.

    • Atsakyti
  • Idomu, kiek dabar kainuos vieno laisko issiuntimas?

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų