Kitą sekmadienį suksime laikrodžius

Kitą sekmadienį suksime laikrodžius

Lietuvoje kitą savaitgalį įvedamas vasaros laikas. Naktį į kovo 26-ąją, sekmadienį, laikrodžiai visoje šalyje bus pasukti viena valanda į priekį.

Laikas bus sukamas 3 valandą ryto.

Tai reiškia, kad šviesusis paros metas ryte prasidės vėliau, o vakare truks ilgiau.

Vasaros laikas galios iki paskutinio spalio sekmadienio, kai laikrodžių rodyklės sukamos valanda atgal ir įvedamas žiemos laikas.

Sukti laiką visose ES valstybėse narėse buvo nutarta dar 1980 metais. Sprendimas buvo grindžiamas esą tai padės racionaliau išnaudoti šviesųjį paros metą.

Vis tik laiko sukimo tvarka jau ne vienerius metus kelia kontraversiškas diskusijas Europos Komisijoje (EK).

2018 metais EK vykdyta apklausa parodė, kad iš 4,6 mln. apklaustų europiečių tik 16 proc. palaiko sezoninio laiko sukimą. Likę 84 proc. pasisakė už tokios praktikos atsisakymą.

Po metų, 2019-aisiais europarlamentarai vėl grįžo prie šio klausimo ir pateikė siūlymus dėl sezoninio laiko keitimo ES valstybėse atsisakymo. Siūlyta, kad paskutinį kartą ES valstybėse, pasirinkusiose vasaros laiką, laikrodžiai būtų persukti 2021 metais paskutinį kovo sekmadienį. Šalys, pageidaujančios pasilikti žiemos laiką, tai turėjo padaryti 2021 metų paskutinį spalio sekmadienį.

Anot europarlamentarų, ES valstybės turėtų tarpusavyje koordinuoti sprendimus dėl pasirinkto laiko, o EK turėtų juos įvertinti, kad nebūtų pakenkta bendrajai rinkai. Prireikus, Komisija galėtų pasiūlyti atidėti direktyvos įsigaliojimą iki metų.

Vis dėlto siūlymas pritarimo nesulaukė.

Diskusijose šiuo klausimu ES Taryboje dalyvaujanti Lietuvos Susisiekimo ministerija pažymi, kad šiuo metu dėl sezoninio laiko keitimo atsisakymo diskusijos tebevyksta, tačiau tai nėra prioritetinis klausimas.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų