„Sekundės“ nuotr.

Kitą savaitę Panevėžys pradeda šildymo sezoną

Kitą savaitę Panevėžys pradeda šildymo sezoną

Panevėžio miesto savivaldybė rugsėjo 27–ąją pradeda šildymo sezoną. Pernai Aukštaitijos sostinėje šildymas įjungtas spalio 14–ąją.

Biudžetinių įstaigų, įmonių ir organizacijų, gyvenamųjų namų ir kitų šilumos vartotojų, turinčių parengties šildymo sezonui aktus, patalpos sušils per 3 dienas nuo šildymo sezono pradžios.

Daugiabučių namų gyventojai turi teisę pradėti šildymo sezoną savo nuožiūra, nepažeidžiant higienos normų reikalavimų. Jei norima šildytis vėliau, šiam sprendimui turi pritarti daugiau kaip pusė daugiabučio gyventojų.

Be to, daugelio miesto daugiabučių šilumos punktai yra modernizuoti – oro temperatūrai lauke pasiekus apie 10 laipsnių šilumos, jie išsijungia automatiškai.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija atliko skaičiavimus ir nustatė, kad, esant dabartinei vidutinei rugsėjo mėnesio šilumos kainai 5 ct/kWh su PVM ir vidutinei paros temperatūrai apie +7 °C, viena šildymo diena 60 m2 senos statybos nešiltinto daugiabučio namo butui kainuoja per dieną apie 1 Eur. Atitinkamai naujiems ir renovuotiems daugiabučiams – apie 0,30 Eur, o labai prastos būklės pastatams – apie 1,30 Eur.

Nuo rugsėjo 21 d. Panevėžyje pradėtos šildyti miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos, bendrojo ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo ir formalųjį švietimą papildančios ugdymo įstaigos. Sveikatos priežiūros įstaigose šildymas įjungiamas įstaigų vadovų nuožiūra pagal poreikį.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų