Kitą savaitę – deklaravimo startas: šimtai tūkstančių atgaus pinigų

Kitą savaitę – deklaravimo startas: šimtai tūkstančių atgaus pinigų

Valstybinė mokesčių inspekcija jau baigia suvesti trečiųjų šalių duomenis į paruoštas preliminariąsias deklaracijas. Kasmet taip šimtai tūkstančių gyventojų susigrąžina pinigų, tačiau kitai daliai tenka mokėti.

Ragina neskubėti pildyti iki kovo 1 d.

Deklaruoti pajamas už 2020 m. gyventojams VMI rekomenduoja nuo kovo 1 dienos, kai bus gauti, patikrinti preliminariose deklaracijose esantys duomenys.

„Šiemet, praėjusių metų deklaraciją elektroniniu būdu gyventojai savarankiškai gali užpildyti jau nuo sausio 1 d. Vis dėlto, kaip ir kasmet, rekomenduojame neskubėti ir palaukti kol VMI gauti trečiųjų šaltinių duomenys bus perkelti į preliminarias deklaracijas, priešingu atveju, pateikus deklaraciją ir sulaukus papildomų duomenų iš trečiųjų šaltinių (pvz., informacijos apie pajamas, informacijos apie gyventojų patirtas mokslo, draudimo ir kitas išlaidas) vėliau gali tekti deklaraciją tikslinti“, – pranešė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė.

Jau daugiau kaip 97 proc. trečiųjų šaltinių duomenis apie gyventojų pajamas ir išlaidas jau yra pateikę, duomenys keliauja į preliminarias deklaracijas – dar laukiama duomenų ar patikslinimų iš 3,5 tūkst. mokesčių mokėtojų.

VMI žada apie visiškai parengtą informaciją deklaravimui dar informuoti atskirai, preliminariai planuojama – trečiadienį.

Pajamų deklaravimas truks iki gegužės 3 dienos.

Dažniausiai pakaks kelių paspaudimų

Prisijungus prie Elektroninės deklaravimo sistemos (EDS), pasirinkus deklaraciją už 2020 metus, gyventojai nukreipiami į vedlį, kuris deklaravimo procesą supaprastino jau pernai.

„Daugiau nei 86 proc. gyventojų praėjusiais metais pajamas deklaravo visiškai savarankiškai, o 71 proc. šią naujovę įvertino puikiai. Gyventojams, neturintiems galimybių to padaryti el. būdu, padės VMI konsultantai paskambinus Mokesčių informacijos telefonu numeriu 1882 ar kitais papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje“, – informuoja S. Aliukonytė – Šnirienė.

Deklaracijas teikiančių gyventojų skaičius pastaruosius trejus metus mažėjo: už 2019 metus deklaracijas pateikė 1,37 mln. gyventojų, už 2018 m. – 1,41 mln., o už 2017 m. – 1,44 mln. gyventojų.

848 tūkst. gyventojų pernai lėšas susigrąžino – už 2019 m. deklaruota 185 milijonų eurų GPM permokos suma. Vidutiniškai šiems gyventojams sugrįžo po 218 eurų.

Tai daugiau nei prieš metus. palyginimui, už 2018 metus, 733 tūkst. gyventojų deklaravo grąžintiną 117 mln. eurų GPM sumą – vidutiniškai po 160 eurų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų