Kinų kalbos mokytoja I. Ignatavičienė net neabejoja, kad šią kalbą mokantiems vaikams atsivers visai kitokios galimybės.

Kinų kalba atveria pasaulio vartus

Kinų kalba atveria pasaulio vartus

Kinų kultūra ir kalba yra viena unikaliausių ir paslapties skraiste iki šiol apgaubtų pasaulio reiškinių. Pažinti šią šalį ir jos dvasinius klodus reikėtų ne vienerių metų. Tačiau kai yra ryžto, užsispyrimo, išmokti kinų kalbą įmanoma net ir neįkėlus kojos į šią egzotika alsuojančią šalį.

Ingrida Ignatavičienė – viena iš nedaugelio lietuvių, kuri savarankiškai išmokusi kinų kalbą dabar šio hieroglifų meno moko ir vaikus. Anot mokytojos, per žaidimus ir interaktyvias veiklas kinų kalbos išmokusiems vaikams atsiveria plačios galimybės ir itin spalvingo ir įdomaus gyvenimo perspektyva. O nuo šiol ir mažieji panevėžiečiai turės unikalią galimybę prisiliesti prie kinų kalbos ir kultūros paslapčių.

Kaip pasakojo I. Ignatavičienė, prieš beveik ketverius metus gimus dukrytei ji pradėjo ieškoti, kur galėtų prasmingai išnaudoti laisvą laiką. Darbų sūkuryje nuolat besisukusiai moteriai sėdėti tik namuose ir rūpintis savo pagranduke nesinorėjo. Motinystės atostogos – puiki galimybė skirti laiko tobulintis.

„Dukrytė buvo labai rami, tad turėjau nemažai laisvo laiko. Norėjosi nuveikti kažką daugiau, įprasminti šias atostogas. Atsitiktinai perskaičiau straipsnį, kad viena mama, augindama vaikus namuose, išmoko anglų kalbos. Tai buvo savotiškas akstinas ir man eiti šiuo keliu“, – kalbėjo I. Ignatavičienė.

Tik ji pradėjo gilintis ne į Europos populiariąsias kalbas, o kinų. Pasak moters, viskas išėjo intuityviai, pasąmoningai. Iki šiol ji ieško racionalaus atsakymo, kodėl ėmėsi šios kalbos, bet taip jo ir nerado.

Tolimieji Rytai ją visuomet žavėjo ir traukė. Kitoks gyvenimo būdas, paslaptimi dvelkiantys ritualai, pagaliau egzotinė žmonių išvaizda buvo tarsi magnetas, traukęs nuo vaikystės. Tiesa, kinų kalbos mokytoja prisipažino, kad iki šiol taip ir nebuvo nuvykusi į savo svajonių šalį. Tačiau tai įtraukta jau į artimiausius gyvenimo planus.

„Turiu daugybę darbų, nuo rudens studijuosiu magistrantūroje, kurios programa „Šiuolaikinės Azijos studijos“, be to, dukrytė dar mažytė. Kelionė į Kiniją tikrai bus, bet to labai nesureikšminu, nes prie šios šalies kultūros, meno, tradicijų galima prisiliesti internetu, lankant meno parodas, susitinkant su įvairiais ekspertais, keliautojais“, – dėstė I. Ignatavičienė.

Mokytis gali būti smagu

Jau besimokydama kinų kalbos, ji pradėjo mokyti ir kitus. Anot moters, iš prigimties pedagogika jai itin artima. Pirmoji jos profesija – muzikos mokytoja, tačiau keičiantis gyvenimui teko šiek tiek keisti ir darbo specifiką.

Kurį laiką ji mokė ir suaugusiuosius, tačiau tai neteikė džiaugsmo ir dvasinio pasitenkinimo kaip darbas su vaikais. Tad jau pusantrų metų jos mokinukai – patys mažiausieji.

„Mažieji labai trokšta žinių, smalsūs, linksmi, myli savo mokytojus, todėl tiesiog negaliu atsitraukti nuo šio darbo“, – pasakojo I. Ignatavičienė.

Į kinų kalbos pamokas vaikus paprastai atveda tėvai, tačiau mažieji pajutę, kad mokytis gali būti smagu, patys entuziastingai įsitraukia į mokymosi procesą. Skirtingai nei mokykloje, čia pamokos vyksta per žaidimus, interaktyvias veiklas, atradimo džiaugsmus.

„Kol vaikas pradės laisvai kalbėti kiniškai, reikės nueiti ilgą kelią, tad svarbu ne tik mokyti vaiką, bet su juo ir susidraugauti, jį jausti ir suprasti. Mažuosius motyvuoti nesunku įtraukiant į žaidimus, bendras veiklas“, – kalbėjo mokytoja.

Jos teigimu, tėvai, kurie savo atžalas nori išmokyti kinų kalbos, elgiasi itin išmintingai. Kas septintas pasaulio gyventojas kalba kinų kalba, tad šios kalbos mokėjimas atveria platesnius pasaulio vandenis. Nors šiuo metu Lietuvoje kinų gyvena gana nedaug, tačiau netolimoje ateityje ir šios šalies žmonės atras Lietuvą – ne tik atvyks kaip turistai, bet kurs ir savo verslus.

„Po gero dešimtmečio kinų kalbą mokantys vaikai turės tikrai įdomų darbą ir platesnes gyvenimo ir karjeros galimybes. Pasaulis darosi vis labiau pasiekiamas, tik tereikia norėti pasinaudoti siūlomomis galimybėmis“, – mano I. Ignatavičienė.

Unikali galimybė

Panevėžiečiams taip pat siūloma unikali galimybė savo atžalas išmokyti kinų kalbos. Jau liepos 23–

rugpjūčio 1 dienomis Tiltagaliuose veikiančioje „Trimito“ stovykloje 8–15 metų vaikai kviečiami į moksleivių kinų kalbos stovyklą.

Stovyklautojai kartu su visais čia vasarojančiais vaikais šėls ir dūks, puikiai praleis laiką, tik skirtingai nei kiti atostogautojai, dar turės galimybę susipažinti su kinų kultūra, tradicijomis bei kalba. Net išmoks valgyti kiniškomis lazdelėmis.

Grynas oras, penkių kartų per dieną maitinimas, pramogos, pažintinė ir edukacinė veikla – visa, ko reikia geram vasaros poilsiui.

Net dešimties dienų stovykla žada nepakartojamus įspūdžius, naujas pažintis ir naują požiūrį į mokymąsi – vaikai supras, kad mokytis gali būti išties smagu. Be to, kinų kalbos pamokos nesibaigs kartu su stovyklos uždarymu.

Norintieji ir toliau mokytis tą galės daryti visus metus – jeigu susirinks vaikų grupė, kiekvieną savaitę į Panevėžį atvažiuos kinų kalbos mokytoja.

Stovyklos kaina – tik 220 eurų. Norintieji savo vaikams suteikti išskirtines vasaros akimirkas su kinų kalba ir kultūra kviečiami suskubti ir jau dabar registruotis telefonu +370 650 92000, el. paštu keliones@sandejas.lt, kelionių agentūroje „Žiurkėno urvas“, Klaipėdos g. 19, arba prekybos centre „Rimi“ esančiame agentūros padalinyje, kuris dirba net šeštadieniais iki 15 val.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų