Kino teatras „Garsas“ bus griaunamas kitą savaitę

Kino teatras „Garsas“ bus griaunamas kitą savaitę

Panevėžyje vietoje kino teatro „Garsas“ rengiantis statyti menininko Stasio Eidrigevičiaus menų centrą (SEMC), kitą savaitę senasis pastatas miesto centre bus griaunamas, BNS patvirtino Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Savivaldybė, pasak jo, taip pat rado laikinas patalpas šiame pastate veikusiam kino centrui – „Garsas“ keleriems metams persikels į miesto pakraštyje esančias Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos patalpas.

„Viduje darbai intensyviai vyksta: salėse įranga, kėdės demontuojamos, pervežimui organizuojamas transportas, dalis bus pervežama į Rimkevičaitės mokyklą, dalis sandėliavimui. Lauke, matyt, dar palaukus vieną kitą dieną, oras pagerės ir taip pat prasidės darbai. Fiziškai kalbėjome, kad teritorijos darbai užtruks apie mėnesį. Manau, kitą savaitę pirmieji demontavimo darbai gali prasidėti“, – sakė T. Jukna.

Projektą vykdo konkursą laimėjęs Panevėžio statybos trestas (PST).

Savivaldybės iniciatyvai per kelerius metus vietoje „Garso“ pastatyti menų centrą priešinasi kai kurie visuomenininkai, raginantys išsaugoti senąjį pastatą. Valstybinė kultūros paveldo komisija taip pat pasisakė prieš kino teatro pastato griovimą.

Taip pat savivaldybė buvo įsivėlusi į teisinius ginčus su Statybų inspekcija, galiausiai sudaryta taikos sutartis, o pats menininkas rugpjūtį viešai pareiškė ketinimų perduoti kolekciją atsisakantis.

Pasak T. Juknos, šiuo metu teisinių ir kitų kliūčių centrui neliko, o pokalbiai su S. Eidrigevičiumi, įsitraukus ir kultūros ministrui Simonui Kairiui, „vyksta pakankamai pozityviai“.

„Sakyčiau, yra didžiulė paspirtis ir dėkui kultūros ministrui, kuris tą idėją palaiko. Aišku, viešojoje erdvėje tenka turėti dvi nuomones: viena, kuri neaišku dėl ko ten kovoja, kita – kurie supranta, kad tokio lygmens kultūros centras abejonių nekelia, kad jis turėtų čia būti (…). Buvo ir plakatų prikabinėta, ir fakelų prikaišiota, tiesiog, rangovas iš ryto nusirenka viską nuo savo tvoros ir tęsia darbus“, – kalbėjo T. Jukna.

Panevėžio savivaldybės atstovai tvirtina, kad laikinos patalpos kinui rastos konsultuojantis su kino centro „Garsas“ atstovais. Už kelių šimtų metrų čia įsikūręs ir kitas, komercinis kino teatras.

„Garsas“ kelerius metus taip pat planuoja kino seansus rodyti parkuose ir kitose atvirose, atnaujintose erdvėse.

„Mūsų biudžetinė įstaiga išsinuomojo apie tūkstantį kvadratinių metrų erdvės, ten yra ir amfiteatrinė salė, kur bus įrengta apie šimtas vietų žiūrovams. Patalpos bus pritaikytos kinui rodyti, stengiamės į tai minimaliai investuoti. Manau, tai truks iki balandžio-gegužės, tada turėtų jau atsirasti galimybė žiūrėti filmus. Tik neaišku, ar mūsų padėtis dėl pandemijos tai leis“, – sakė T. Jukna.

Anot jo, baigus SEMC statybas, nekomercinis kinas vėl turėtų grįžti į miesto centrą.

Nauja Kino salė numatyta atskirame komplekse šalia Menų centro korpuso. Čia vienu metu nekomercinį kiną stebėti galės apie 80 žiūrovų. Premjerų ir kitų renginių, kuriems bus reikalingos didesnės patalpos, metu kino industrijos atstovai galės pasinaudoti multifunkcine sale. Ji taip pat bus pritaikyta ir kino filmams rodyti.

3,7 tūkst. kvadratinių metrų ploto dabartinio kino centro „Garsas“ pastatą Respublikos gatvėje PST įsipareigojo už daugiau kaip 9 mln. eurų rekonstruoti per 20 mėnesių, vėliausiai darbai gali būti baigti 2023-iųjų pavasarį.

Pastate planuojama įkurti muziejų, ekspozicijų sales, transformuojamas edukacijų erdves, atsiras ir holai, infocentras, meno knygynas, mediateka, vėliau – antstatas su stogu, pritaikytas apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams.

Sutarta, kad muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys menininko multifunkcionalisto S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija. Taip pat bus pristatomi Panevėžyje vykstančių meno bienalių, simpoziumų metu sukurti profesionaliojo meno kūriniai.

Sovietmečiu statytas „Garso“ kino teatras duris atvėrė 1968-aisiais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

 • O tai nx ji griaut??? Matosi labai daug pinigų turim. Debilai

  • a tai nx tu cia komentuoji , skaityk straipsni gal suprasi kodel griaus))))

   • Ką skaityti,kad vers?Tau žmogus aiškiai parašė,kad valdžiažmogiai per daug pinigų turi.

 • Čia kaip su Navalno grižimu į ruskyną.Visą aerouostą aptvėre buvo.Čia tas pats.Tik kaip suprantu sekundė tapo savibledos ruporu.Biški meras sušlubavo ar kam nors diplomą įteikė,įteikė, nusiperdė.Sekundė čia pat su savo protokoliniu naujienų pateikimu…Gaila.

 • Daugiavaikes motinos socialinio busto laukia istisus metus.. oc ia uz milijonus paveikslais apsistatysim… grazu tiesiog. Tokie pastatai stattomi kai jau nebera kur pinigu deti o ne pandemijos nuslopintos salies biudzeta dar i skolas skandinti

  • Tas nemalonus žmogus su kasa ir barzda labai arogantiškas.Jam giliai nusispjauti ant jūsų…

  • daugiavaikes motinos visu pirma turi galvoti kiek vaiku gimdyti, kad nereiketu pasalpu prasyt ir socialinio busto laukti, nes paskui kazkodel didesne dalis tu vaiku visa likusi gyvenima sedi mokesciu moketojam ant kupros su savo daugiavaikiais pasalpu gavejais

   • Eik tu ant trijų raidžių.Žmonės gyvenimą gyvena,o pati ar pats iš dvarininku?

    • As uz nemokamai dalijamus prezervatyvus – paprasciau problemas uzkardyti, nei jas spresti…

    • tie zmones gyvenima gyvena, 5 vaikai ,mama viena tetes penki, visu akys kaktoje ausys atlepe, nes gamino prisigere tauriu gerimu, o paskui duokit mum soc busta, nes as mama didvyre 5 pagimdziau, va cia gyvenimas as suprantu))))

 • BANDITAI valdo!

 • Baisu, Stotis stovi sukiužusi. O čia puolė versti niekam nekliūnantį statinį. Ir dar kažkokią dėžę statys. Kas paskui išlaikys tokią dėžę? Juk išlaikymas guls ant panevėžiečių pečių.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (12)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų