P. ŽIDONIO nuotr.

Kino teatrą kelia į mokyklą

Kino teatrą kelia į mokyklą

Statybininkams rengiantis jau kitų metų pradžioje pradėti kino centro „Garsas“ rekonstrukciją į menų centrą, Savivaldybė planuoja kino veiklą laikinai perkelti į M. Rimkevičaitės profesinio rengimo centro patalpas Klaipėdos gatvėje.

Kitoje jos pusėje esančiame prekybos centre veikia komercinis kino teatras.

Ir mokyklos, ir miesto vadovai tvirtina, jog geresnės vietos mieste nebūtų įmanoma surasti.

Tarsis su ministerija

Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, su Profesinio rengimo centru tariamasi dėl amfiteatrinės auditorijos ir skaityklos – iš viso daugiau nei 1000 kvadratinių metrų nuomos keleriems metams, kol tęsis statybos Respublikos gatvėje.

„Ten idealios sąlygos tęsti kino veiklą. Svarbu, kad patalpos turės atskirą įėjimą ir dvi įstaigos po vienu stogu netrukdys viena kitai. Geresnių sąlygų Panevėžyje nerastume“, – įsitikinęs T. Jukna.

M. Rimkevičaitės profesinio rengimo centro direktorius Tautvydas Anilionis sako, jog maždaug 500 kvadratinių metrų amfiteatrinėje auditorijoje vyksta kultūriniai renginiai, tačiau patalpos nėra nuolatos naudojamos ir mokykla nemato kliūčių jas išnuomoti.

„Tikrai turime galimybę 2–3 metams išnuomoti ir amfiteatrinę auditoriją, panašią, kokią turi Panevėžio muzikinis teatras, ir patalpas kino centro administracijai. Kino veiklai pas mus tikrai tinkamos patalpos, nemanau, kad mieste dar kur nors būtų geresnės. Visada sakiau, visi esame miestelėnai ir jei galime vieni kitiems padaryti gera, tą ir turime daryti“, – teigė direktorius.

Tokiam Panevėžio savivaldybės ir švietimo įstaigos susitarimui dar turi pritarti pastarosios dalininkė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. T. Anilionis nemano, jog šioji galėtų būti kitokios nuomonės.

„Aš, kaip įstaigos vadovas, nematau jokių kliūčių. Čia galima net pandemijos atveju ir žmonių srautus suderinti, nes moksleiviams yra kiti įėjimai. Galvoju, kad ministerija neturėtų tam prieštarauti“, – svarsto direktorius.

Kol „Garsas“ bus rekonstruojamas į menų centrą, Savivaldybė planuoja kino veiklą laikinai perkelti į Profesinio rengimo centro patalpas Klaipėdos gatvėje. P. ŽIDONIO nuotr.

Kol „Garsas“ bus rekonstruojamas į menų centrą, Savivaldybė planuoja kino veiklą laikinai perkelti į Profesinio rengimo centro patalpas Klaipėdos gatvėje. P. ŽIDONIO nuotr.

Ruošiasi statyboms

Po metus trukusių teisinių ir kitų ginčų Savivaldybė su įmone Panevėžio statybos trestu prieš porą savaičių pasirašė rangos darbų sutartį dėl kino centro „Garsas“ rekonstrukcijos į menų centrą.

Sutartyje numatyta naujos kartos muziejaus statybas užbaigti per porą metų – iki 2022-ųjų pabaigos. Respublikos gatvėje, dabartinio „Garso“ vietoje iškiltų 3,7 tūkst. „kvadratų“ keturių aukštų modernus pastatas su erdviomis ekspozicijų salėmis, restauravimo dirbtuvėmis ir meno kūrinių saugyklomis, edukacinėmis erdvėmis, o stogas bus pritaikytas apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams. PST darbus atliks už 9 mln. eurų.

„Kino veiklai pas mus tikrai tinkamos patalpos, nemanau, kad mieste dar kur nors būtų geresnės.“

T. Anilionis

Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, menų centro projektui skirta 3 mln. eurų ES paramos, tiek pat iš savo biudžeto numačiusi prisidėti pati Savivaldybė. Jos vadovai taip pat tikisi 5 mln. eurų finansavimo ir iš Valstybės investicijų programos (VIP).

„Darysime žygius, kad per VIP būtų gauti 5 mln. eurų šiam projektui. Jei ne beprasmiai ginčai, jau šįmet būtume turėję valstybės finansavimą. Bet niekas nenori turėti reikalų su konfliktiniais projektais, nors šitas konfliktas buvo visiškai dirbtinai sukurtas ir kurstomas, o dėl to labiausiai gali nukentėti miestas“, – „Sekundei“ yra sakęs T. Jukna.

Naujos karto meno muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys menininko multifunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus darbų kolekcija. Administracijos direktoriaus teigimu, Savivaldybė toliau bendrauja su menininku, sprendžiamas jo darbų kolekcijos klausimas.

Menų centre bus pristatomi ir Panevėžyje vykstančių meno bienalių, simpoziumų metu sukurti profesionaliojo meno kūriniai.

Salių neužpildo

Rekonstruoti numatytame kino centre „Garsas“ įrengtos dvi salės: 665 vietų didžioji ir 78 vietų mažoji. Įstaigos praėjusių metų veiklos ataskaitoje nurodoma, jog 2019-aisiais didžiojoje salėje viename seanse apsilankė vidutiniškai 34,67 žiūrovo, mažojoje – 11,63 žiūrovo. Didžiosios salės užimtumas – 5,2 proc. per vieną seansą, mažosios – 14,91 proc. per seansą.

„Garsas“ pernai už parduotus bilietus gavo 217,8 tūkst. eurų pajamų, o tai yra vidutiniškai 68 eurai už vieną seansą.

Komentarai

  • Miesto kino teatrai bus vienoje miesto dalyje. Centre vietos nerado. Aišku, kad pajamos dar labiau sumažės šalia Apollo. O gal taip ir siekiama….

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų