I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Kino centre įsitaisė murkiantis šeimininkas

Kino centre įsitaisė murkiantis šeimininkas

Kol Panevėžyje kyla būsimasis menų centras, laikinai M. Rimkevičaitės profesinio rengimo centre įsikūręs kino teatras „Garsas“ sulaukė dar vieno darbuotojo.

Žiūrovus naujose patalpose išdidžiai pasitinka tikruoju jų šeimininku besijaučiantis katinas Garis. Murklį įkurtuvių proga kino centrui padovanojo Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė.

Neįprasta dovana

Ilgametė kino centro direktorė Genė Pučinskienė pasakoja, kad vardą katinas gavo gyvūnų globos namuose, todėl ir padovanotas neatsitiktinai: Garis ir „Garsas“ labai panašiai skamba.

Buvęs prieglaudinukas dabar gyvena kino centro patalpose, labai prižiūrimas ir mylimas, tačiau prieš atsikraustant į naujuosius namus jo gyvenimas buvo sunkus.

„Prieš patekdamas į gyvūnų globos namus Garis ir jo šeimyna buvo benamiai, nes kažkas sugalvojo tiesiog juos išmesti. Katinų kaimynai buvo labai pikti – nuolat juos skriaudė ir visaip bandė atsikratyti, kad tik tie dingtų iš teritorijos“, – pasakojo G. Pučinskienė.

Kai Garį ir jo šeimą atrado Gyvūnų globos draugija, katinai buvo sužaloti, išsekę ir ligoti. Dar kurį laiką juos teko gydyti ir prižiūrėti veterinarams.

Gariui sukrovė krepšelį

Pasak G. Pučinskienės, nors visi darbuotojai stengiasi parodyti Gariui, kaip jį myli ir vertina, kol kas naujasis kino centro simbolis nėra labai drąsus.

„Garis baikštokas, prie jo nereikia daryti staigių judesių, jei taip nutinka, jis iš karto susigūžia. Gyvūnų atmintis, kad ir kaip būtų keista, turbūt labai puiki“, – svarsto G. Pučinskienė.

O labiausiai Gariui patinka, kai jį šukuoja. Katinas labai guvus, nebijo prieiti prie žmonių, ypač prie vaikų, jam patinka pasitikti kiekvieną, atėjusį į kino teatrą.

Rainis greitai tapo žiūrovų numylėtiniu – jam sukrovė visą krepšelį, pilną įvairių katiniškų dalykų: nuo ėdalo iki tualeto reikmenų.

Kino centro „Garsas“ lankytojus nuo šiol pasitinka naujasis šeimininkas – murkiantis Garis. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Kino centro „Garsas“ lankytojus nuo šiol pasitinka naujasis šeimininkas – murkiantis Garis. I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Įsikūrė keletui metų

Liepos pabaigoje naujose patalpose Klaipėdos gatvės gale duris atvėręs „Garsas“, nors ir sulaukia žiūrovų, tačiau, pasak direktorės, ne taip gausiai kaip anksčiau.

Centro vadovė svarsto, kad veikiausiai dalis panevėžiečių įsitikinę, jog, nugriovus senąjį pastatą, „Garsas“ buvo uždarytas ir jo nebėra. Tačiau įstaiga toliau intensyviai dirba – nekomercinio kino veikla Panevėžyje nėra nutrūkusi.

Naujose patalpose įrengta 120 vietų kino salė. Direktorė skaičiuoja, kad užimtos būna daugiausia 90 vietų. Tačiau salė, pasak G. Pučinskienės, įrengta išties kokybiškai.

Prieš pradedant Respublikos g. esančio kino centro rekonstrukciją į menų centrą, „Garsui“ buvo ieškoma laikinųjų patalpų. M. Rimkevičaitės profesinio rengimo centro pastogė, pasak Savivaldybės ir pačios mokyklos vadovų, idealiai tiko tęsti kino veiklą. Daugiau nei 1000 kvadratinių metrų patalpos su atskiru įėjimu „Garsui“ išnuomotos keleriems metams, kol bus pastatytas menų centras.

Savivaldybės ir konkursą laimėjusio Panevėžio statybos tresto (PST) pasirašytoje rangos darbų sutartyje numatyta naujos kartos muziejaus statybas baigti per porą metų – iki 2022-ųjų pabaigos. Respublikos gatvėje, buvusio senojo „Garso“ vietoje, iškils 3,7 tūkst. kvadratinių metrų keturių aukštų modernus pastatas su erdviomis ekspozicijų salėmis, restauravimo dirbtuvėmis ir meno kūrinių saugyklomis, edukacinėmis erdvėmis, požemine automobilių stovėjimo aikštele, pastato stogas bus pritaikytas apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams. Būsimajame menų centre numatyta ir kino salė.

PST rangos darbų vertė 9 mln. eurų.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų