P. Židonio nuotr.

Kilniam aukcionui – ypatinga kolekcija

Kilniam aukcionui – ypatinga kolekcija

Net penkiolika metų rinkti žinomų Lietuvos ir užsienio futbolininkų marškinėliai – tikras lobis kolekcininkams ir futbolo aistruoliams. Tačiau šios kolekcijos savininkas nedvejodamas pasiryžo su ja išsiskirti.

Buvęs profesionalus futbolininkas, daugkartinis Lietuvos čempionas, Metų panevėžietis Paulius Janušauskas parduoda kolekciją aukcione, kad padėtų vaikystės draugui, po sunkios traumos futbolo aikštėje bandančiam kabintis į gyvenimą.

Iš prigimties kovotojas

Kokia didelė jėga yra žmonių vienybė, jau ne kartą parodė įvairios paramos akcijos ligų ir nelaimių prispaustiesiems.

Tokią idėją – kreiptis į geros valios žmones – ilgai brandino ir buvęs FK „Panevėžys“ direktoriaus pavaduotojas, futbolo akademijos „Panevėžys“ techninis direktorius Paulius Janušauskas.

Pagalbos reikia ne jam pačiam, o kitam panevėžiečiui futbolininkui Gajui Kulbiui. Vos 33-ejų klubo „TransInvest“ sportininkas šių metų pavasarį per rungtynes nesėkmingai griuvo ant dirbtinės dangos ir sunkiai susižalojo.

„Manau, bendromis jėgomis galime sukurti kalėdinį stebuklą.“

P. Janušauskas

Skubiai į Vilniaus Lazdynų ligoninę išvežtas viso kūno nebevaldęs jaunas vyras buvo operuotas ir panardintas į dirbtinę komą.

Nors operacija buvo sėkminga, medikai neteikė jokių vilčių, kad G. Kulbis vėl vaikščios.

Dabar – ir tik savo valios dėka, tikina P. Janušauskas, jo bičiulis jau žengia pirmuosius žingsnius. Dar nedrąsius, su vaikštyne, tačiau progresas akivaizdus.

„Žinant Gajų, už mėnesio dviejų, na, gal metų, bet jis vėl atsistos ir bus tvirtas, kaip anksčiau. Iš prigimties yra kovotojas. Net medikai jam nebeteikė jokių vilčių, tačiau Gajaus užsispyrimas davė rezultatų, kurie nustebino visus“, – sako P. Janušauskas.

Ilgus metus rinktos kolekcijos aukcioną paskelbęs P. Janušauskas džiaugiasi sulaukęs išskirtinio susidomėjimo. P. Židonio nuotr.

Sulaukė išskirtinio dėmesio

Pasak buvusio profesionalaus futbolininko, sporte traumų tikimybė labai didelė. Panašių griuvimų, kai dėl kamuolio kovojantis žaidėjas palenda po kitu sportininku, pasitaiko kone kiekvienose rungtynėse. Bet tik išimtiniais atvejais – su tokiomis skaudžiomis pasekmėmis.

„Ne vienas futbolininkas yra taip nusileidęs ant nugaros. Tačiau Gajui tas nusileidimas buvo tragiškas“, – apgailestauja P. Janušauskas.

Tam, kad 33 metų vyras galėtų stotis ant kojų, reikalinga reabilitacija. P. Janušausko žiniomis, jos kaina metams siekia apie 30 tūkst. eurų.

Jaunai Kulbių šeimai, auginančiai mažą vaiką, tokia suma išties didelė. Tad draugai, bičiuliai, bendražygiai stengiasi prisidėti kiek galėdami.

,,Vieni finansais, kiti – geru, palaikančiu žodžiu, motyvuojančiomis kalbomis“, – kad bet kokia parama – vertinga, pabrėžia žinomas panevėžietis.

Iš pradžių buvo kilusi mintis surengti vaikų ar mėgėjų futbolo turnyrą, skirtą G. Kulbiui paremti.

„Bet tą mintį įgyvendino Gargždų „Banga“ – nesinorėjo kartotis, – pasakoja P. Janušauskas. – Tada gimė idėja ne tiesiog prašyti aukoti, kas šiais laikais yra įprasta praktika, o surengti aukcioną – kad ir aukojantieji kažką gautų. Nusprendžiau pasiūlyti žymių Lietuvos ir užsienio futbolininkų marškinėlių kolekciją, kurią pats rinkau bemaž penkiolika metų.“

Apie aukcioną P. Janušauskas paskelbė socialinio tinklo „Facebook“ savo paskyroje. Džiaugiasi, kad dar tą patį vakarą sulaukė išskirtinio susidomėjimo – už kai kuriuos marškinėlius siūlomos sumos pasiekė ir pustrečio šimto eurų. O jau kitą dieną žinute apie kilnų aukciono tikslą socialiniuose tinkluose dalijosi ne tik pavieniai asmenys, bet ir įvairios organizacijos.

„Net pačiam buvo netikėta, kad aukcionas sulaukė tokio didelio populiarumo. Socialiniai tinklai išties yra geriausias būdas pasiekti didesnę auditoriją. Kuo daugiau žmonių pamatys, tuo gal ir pinigų pavyks daugiau surinkti“, – viliasi P. Janušauskas.

Bendromis jėgomis

Aukcione galima dalyvauti iki gruodžio 4-osios vakaro.

Visi jo metu surinkti pinigai atiteks G. Kulbiui.

Nors futbolo marškinėlių kolekciją P. Janušauskas kaupė net pusantro dešimtmečio, su ja atsisveikina nesigailėdamas.

„Tokiam tikslui tikrai negaila, nes žinau, kad pinigai bus panaudoti prasmingai“, – sako garsus buvęs futbolininkas, vienus tų marškinėlių vilkėjęs pats, kitus – gavęs iš žinomų Lietuvos ir užsienio futbolininkų. Kartais net su autografais.

P. Janušauskas neslepia, kad žinia apie vaikystės draugo tragediją jį stipriai sukrėtusi. Su G. Kulbiu kartu mokėsi tuometėje 19-ojoje vidurinėje mokykloje, kartu žaidė futbolą, kartu bėgdavo iš pamokų.

„Su Gajumi praleidome nuostabų vaikystės laikotarpį. Pamenu, kaip pabėgę iš pamokų Senvagėje valgydavome čeburekus“, – prisimena.

G. Kulbio bičiulis neabejoja: žinant Gajaus charakterį, jis tikrai vaikščios.

„Bet jam reikia visų mūsų pagalbos. Paramą renka ir kitas panevėžietis buvęs futbolininkas – Kęstutis Mykolaitis. Manau, bendromis jėgomis galime sukurti kalėdinį stebuklą“, – tiki P. Janušauskas.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų