Keturkojų ženklinimas – su kliūtimis

Keturkojų ženklinimas – su kliūtimis

Skaitytojo pasiūlyta tema

Veterinarijos gydytojai pastarosiomis savaitėmis dirba išsijuosę – iki gegužės 1-osios visi šunys, katės ir šeškai privalėjo būti suženklinti.

Valdžia žadėjusi, kad nepasiturintiesiems padengs visą ar bent dalį šios paslaugos kainos. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad į paramą gali pretenduoti tik besiverčiantieji iš socialinių pašalpų.

Beje, surasti veterinarą, kuris sutiktų priimti „pašalpinuką“, – irgi nelengvas darbas.

Kaip pasakojo savo pavardės nenorėjusi viešinti panevėžietė Dalia, ji jau ketverius metus augina iš prieglaudos paimtą katiną.

Namų karaliumi savo murklį vadinančios Dalios visos pajamos – neįgalumo pašalpa, tesiekianti vos 340 eurų.

Sumokėjus komunalinius mokesčius, nusipirkus reikalingiausių vaistų ir maisto, mėnesio gale Daliai nieko nebelieka. Nors turi skaičiuoti kiekvieną eurą, katino ji nenusiteikusi atsisakyti. Tai didžiausias jos džiaugsmas ir geriausias draugas.

„Aš jam gardesnį kąsnelį visada atiduosiu, nors sau neturėsiu. Jam nepaduosi šlapios dešros – tik grynos mėsos gabalėlius. Išlepinau, bet ko nepadarysi dėl savo draugo“, – pasakoja Dalia.

Panevėžietė girdėjusi, kad nepasiturintiesiems valstybė kompensuos gyvūno ženklinimo išlaidas, tačiau kaip tą paramą gauti, informacijos niekur nerado.

Paskambinusi į Panevėžio savivaldybę, Dalia išgirdo, kad jie tokios paslaugos neteikia.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 3 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų