I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Kelyje į rinkimus – partijų ir nepartinių mūšis

Kelyje į rinkimus – partijų ir nepartinių mūšis

Savivaldybių gyventojams merus pradėjus rinkti tiesiogiai, net trijuose iš penkių didmiesčių savo pozicijas praradusios partijos jas gali susigrąžinti priėmusios įstatymus, kurie į šoną pastumtų visuomeninius rinkimų komitetus.

Tokią grėsmę Seime dėliojamame įstatymų pakete matantys penki su komitetais išrinkti šalies merai kreipėsi ne tik į parlamentarus, bet ir į prezidentą Gitaną Nausėdą prašydami stabdyti būsimojo Rinkimų kodekso priėmimą.

Priešingu atveju, merų nuomone, partijoms nebeliks varžovų, mat visuomeniniams rinkimų komitetams jau kitąmet vyksiančiuose tiesioginiuose merų rinkimuose dalyvauti gali tapti neįmanoma.

Jau du kartus tiesioginiuose rinkimuose didžiausią rinkėjų pasitikėjimą pelnę Panevėžio meras Rytis Račkauskas, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, Šiaulių meras Artūras Visockas bei pirmą kadenciją mero pareigas einantys Rokiškio bei Kazlų Rūdos savivaldybių vadovai Ramūnas Godeliauskas ir Mantas Varaška mato, jog bandoma sudaryti nevienodas sąlygas partijoms ir visuomeniniams rinkimų komitetams dalyvauti savivaldos rinkimuose.

Pasak Panevėžio mero R. Račkausko, iki jų neliko nė metų, o tvarka, pagal kurią rinkimai bus organizuojami, vis dar nėra aiški. Tačiau, mero teigimu, akivaizdžiai matyti mėginimas komitetams apsunkinti galimybes varžytis dėl rinkėjų.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 4 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Partijose turi dalyvauti įvairių firmų ir organizacijų vadovai, proto , išradingi išmintingi žmonės , kurie savo kompetencija kartu valdytų miestą. Kadangi jie tingi, gal nenori, tai tada turim ką turim. Plepalai, teismai, o ant galo šnipštas.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų