P. ŽIDONIO nuotr.

Kelionė iš ligoninės galėjo virsti nelaime

Kelionė iš ligoninės galėjo virsti nelaime

Jau du mėnesius šaliai gyvenant sukaustytai karantino, kai kurie klausia, ar šiuo metu egzistuoja kitos ligos nei COVID-19 infekcija.

Panevėžio rajone, Tiltagaliuose gyvenančiai Ingai po akistatos su medikais susidarė įspūdis, kad šiuo metu kitiems ligoniams patekti į gydytojų rankas sunkiai įmanoma net ir prispaudus rimtai bėdai.

Prireikė pagalbos

Pasak Ingos, tikrai reikia dėkoti savo profesijai atsidavusiems, darbo valandų neskaičiuojantiems medikams. Tačiau jų šeima šią savaitę susidūrė su kol kas sunkiai paaiškinamais dalykais ir iki šiol neturi daugelio atsakymų. Jų ieško ir tyrimą pradėjusi Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Inga pasakoja trečiadienį darbavusis namuose, kai staiga išgirdusi, kaip tame pačiame name gyvenantis 69-erių uošvis pradėjo leisti keistus garsus – tarsi knarktų. Nulėkusi marti išvydo, kad žmogus guli parkritęs. Moteris spėjo, kad uošviui prasidėjo jau senokai bebuvęs epilepsijos priepuolis, tačiau šįkart su netipiškais požymiais, arba kažkas nutiko su širdimi. Paskambinus pagalbos telefonu 112 labai greitai sulaukė greitosios medikų.

Ne termometrai rūpėjo

Į Tiltagalius, esančius už maždaug 25 kilometrų nuo Panevėžio, medikai atlėkė vos per 15 minučių.

Tačiau sunegalavusio pensininko artimuosius nustebino, kad užuot iš karto žmogui teikę pagalbą, medikai pradėjo apklausą – ar nebuvę užsienyje, ar pas juos nesilankė užsieniečiai, ar nekontaktavę su sergančiais COVID-19 infekcija. Taip pat teiravosi, ar artimieji ligoniui pamatavo temperatūrą.

„Tikrai nematavau. Žmogus be sąmonės guli – ne tas galvoje buvo“, – kalbėjo Inga.

Anot jos, medikai bandė duoti raminamųjų vaistų tabletę, tačiau uošvis buvo dar neatsigavęs po priepuolio ir nesiorientavo aplinkoje. Nepavyko pamatuoti ir kraujo spaudimo.

Inga pasakoja, kad uošviui ir anksčiau yra buvę epilepsijos priepuolių, tačiau trukdavę trumpai ir jau po penkių minučių jis atsistodavęs kaip niekur nieko, net neprisimindavo priepuolio. Šį kartą viskas truko ilgai ir netipiškai, be traukulių.

Greitoji žmogų į ligoninę išvežė dar sunkiai besiorientuojantį aplinkoje.

Pasiūlė policiją

Rengiantis vežti į ligoninę, pasak Ingos, greitosios darbuotojai patys paciento net nevedė iki automobilio – liepė senelį nunešti trims anūkams paaugliams. Tiltagališkė spėjo, kad medikai galbūt taip stengėsi išvengti artimesnio kontakto su pacientu.

„Kai vaikai jį iki greitosios nešė, senelis pradėjo keiktis. Medikai sako: gal tau, ponaiti, policiją iškviesti, o ne į ligoninę vežti?“ – tokiu požiūriu pasibaisėjo marti.

Važiuoti kartu artimiesiems neleista, mat dėl karantino į ligoninę galėjo būti įleidžiamas tik pacientas. Medikai patarė įdėti jam telefoną, tačiau pensininkas mobiliuoju naudotis nemoka. Tad artimieji įdėjo užrašytą savo telefono numerį – tikėjosi, kad kas nors jiems paskambins, jei kartais senelį išleistų.

„Žmogus dar gerai nesiorientuoja aplinkoje, nebuvo ir tinkamai apsirengęs. Ačiū Dievui, kad jis prisiminė, kur Panevėžyje gyvena jo dukra. Nuėjo pas ją sušalusiomis kojomis.“

Per miestą su šlepetėmis

Praėjus maždaug porai valandų, pasak Ingos, į Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių paskambino Panevėžyje gyvenanti uošvio dukra. Ji labai nustebo išgirdusi, kad tėvas jau išleistas iš ligoninės. Tokia žinia artimuosius šokiravo.

Pasak tiltagališkės, sunegalavusį uošvį iš namų išvežė su šlepetėmis, netgi be kojinių.

„Žmogus dar gerai nesiorientavo aplinkoje, nebuvo ir tinkamai apsirengęs. Ačiū Dievui, kad jis prisiminė, kur Panevėžyje gyvena jo dukra. Nuėjo pas ją sušalusiomis kojomis“, – pasakodama vis dar jaudinasi Inga.

Ji skaičiuoja, kad senelis į ligoninę turėjo būti atvežtas apie 16.15 val., o pas dukrą pasibeldė apie 18 val. Iki dukros namų nuo ligoninės maždaug puskilometris.

Pasak Ingos, uošvis, kuriam gegužės pabaigoje sueis 69-eri, turi ir kitų ligų – dėl didelių kojų skausmų sunkiai vaikšto, tik šiek tiek po kiemą pajuda. Svetimas žmogus ligoninėje, jos manymu, turėjo tai matyti. Be to, senelis, marčios teigimu, vienas Panevėžyje nebuvęs gal du dešimtmečius. Jos teigimu, uošvis vėliau sakėsi, kad išėjus iš ligoninės buvo labai silpna ir bloga.

Laukia atsakymų

„Mes net nežinome, ar jam buvo duota kokių vaistų“, – kalbėjo Inga.

Ligonio artimieji tvirtina kreipęsi į ligoninės medikus, klausę, koks taikytas gydymas, tačiau gavo atsakymą, kad pacientas pats turi tokios informacijos paprašyti raštu. Pasak Ingos, dabar tik tegalima svarstyti ir spėlioti, kas vyko ligoninėje, kai šalia nebuvo artimųjų.

Šeima tik dėkoja Dievui, kad senelis prisiminė, kur gyvena dukra, sugebėjo nueiti iki jos namų, o galėjo sunkiai vaikštantis ir dar gerai nesiorientuojantis parkristi gatvėje.

„Vien dėl jo sunkios eisenos žmonės galėjo pagalvoti, kad jis girtas“, – svarsto Inga.

Šiuo metu senelis namuose, pas artimuosius. Pasak Ingos, po kritimo namuose jo veidas kiek nubrozdintas, buvo patinusi akis. Šeimos gydytoja išrašė vaistų.

„Greičiausiai buvo epilepsija, bet jeigu koks krešuliukas?“ – nuogąstauja marti.

Artimieji pasakoja ant jo rankų nepamatę ir akivaizdžių adatų žymių, tad jiems kyla klausimų, ar buvo statyta lašinė, leisti vaistai ar daryti kraujo tyrimai. Pasak Ingos, kol kas telieka spėlioti, kas įvyko ligoninėje, o gal po priepuolio nesuprasdamas, kas aplink vyksta, pats nelabai leidosi apžiūrimas, o medikai galbūt per daug ir nesivargino? Į šiuos klausimus šeima kol kas atsakymų neturi.

Tiria skundą

Respublikinės Panevėžio ligoninės komunikacijos specialistas Vytautas Riaubiškis patvirtino, kad gydymo įstaiga jau yra gavusi paciento artimųjų parašytą skundą. Pasak V. Riaubiškio, šiuo metu atliekamas tarnybinis patikrinimas, aiškinamasi situacija ir aplinkybės. Pasak jo, karantino metu skundų dėl ligonių priežiūros ligoninė praktiškai nesulaukia. Tai būna nebent išskirtiniai, pavieniai atvejai.

Komentarai

  • Nu parazitai tie medikai, aukstinam visus, o jie zarazos demesio nekreipia i zmogų. Koronas ir mirkit visi kiti ligoniai. Nu baisu, o beto čia Panevėžys

  • 69 m žmogus telefonu skambint nemoka??? Kokiose pelkėse jie gyvena??? Matosi gera šeimynėlė, Žmogum nesirūpina, o visi kalti. Kokius plėnius čia pasakoja. Turbūt laiko neturėjo, bambalį damušt reikėjo

    • Atsakyti
    • Gėda taip komentuoti. Gal neteko būti ligoninės priimamajam…, ten ne karantino metu ir su artimųjų priežiūra, deja, kartais būna sunku…

  • Dar sunkiau patikėt, kad žmogus telefonu nemoka naudotis

    • Atsakyti
    • Jei nemoka naudotis telefonu, tai jau ir nezmogus? Su juo kaip su suniu?

      • Kokias pasakėles čia sekat. Kuris savo artimą šiais išleis į ligoninę be telefono ir batų. O jei išleido, tai tokie ir giminės…

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų