P. Židonio nuotr.

Kelio ženklų painiava suglumino vairuotoją

Kelio ženklų painiava suglumino vairuotoją

Kojų nevaldančią, prie 100-mečio artėjančią mamą nusiprausti į Panevėžio poliklinikos pašonėje įrengtus Socialinių paslaugų centro dušus atvežęs panevėžietis užsidirbo baudą.

Vyras skaičiuoja už valandą trukusias mamos maudynes sumokėjęs kiek daugiau nei tris eurus, tačiau už tai, kad neįgaliąją atvežęs automobilį pastatė netoli įėjimo, paklojo penkiskart didesnę baudą.

Pasivijo bauda

Valdemaras J. namuose turi sąlygas nusimaudyti, tačiau 94-erių mamą tenka vežti prausti į vadinamuosius socialinius dušus.

„Mūsų vonia antrame aukšte, o mama visiškai nevaldo kojų. Nei pačiai užlipti, nei mums ją užnešti“, – pasakojo panevėžietis.

Socialiniai dušai jų šeimai yra išsigelbėjimas. Tačiau praėjusių metų pabaigoje Valdemaras sulaukė staigmenos.

Žmona gavo miesto Savivaldybės pranešimą, kad jos vardu registruotas automobilis užfiksuotas paliktas Kosmonautų gatvėje, draudžiamoje stovėti vietoje.

„Žmona klausia: pas ką tu važinėji, gal kitą turi? Paskui išsiaiškinome, kad čia prie tų socialinių dušų automobilį buvom pastatę“, – pasakoja Valdemaras.

Jis gerai pamena, kaip tąkart automobilį buvo palikęs prie Socialinių paslaugų centro Asmeninės higienos paslaugų teikimo poskyrio iš Kosmonautų gatvės pusės.

„Ten pastatytas transporto priemonių eismą draudžiantis ženklas, o ant sienos prie įėjimo pakabintas ir draudžiantis stovėti. Bet, kaip suprantu, neįgaliųjų automobiliams jie neturėtų galioti. Pasistatėme ten mašiną, kartu su žmona iškėlėme vežimėlį su mama, liftu patekome į vidų. Kol maudėme, užtrukome gal valandą“, – pasakoja Valdemaras.

Kai po kurio laiko sulaukė 15 eurų baudos už stovėjimą neleistinoje vietoje, sutuoktiniai gerokai apstulbo. Visgi baudą sumokėjo.

Panevėžietis skaičiuoja už valandą trukusias mamos maudynes socialiniame duše sumokėjęs kiek daugiau nei 3 eurus, tačiau už tai, kad neįgaliąją atvežęs automobilį pastatė netoli įėjimo, paklojo penkiskart didesnę baudą. P. Židonio nuotr.

Palikti neberizikavo

Šią savaitę jiedu vėl atvežė mamą maudyti.

Šį kartą privažiavę prie lifto, Valdemaras su žmona iš mašinos iškėlė neįgalią senutę ir, palikęs moteris vienas, išvažiavo automobilio pastatyti į gretimą prekybos centro aikštelę.

Senolę numaudžius, vėl teko važiuoti iki durų jos paimti.

„Taip išeina, kad tokius žmones reikia išlaipinti kažkur prekybos centro aikštelėje, bet kaip neįgalųjį vežimėlyje atstumti per pažliugusį sniegą? O paskui numaudytą vėl vežti iki mašinos per vėją ir šaltį? Net prie prekybos centrų įrengtos vietos neįgaliesiems, o prie socialinių dušų, kur daug tokių žmonių maudosi, nėra!“ – stebisi Valdemaras.

Neįgalią motiną globojantys Valdemaras su žmona neįgaliojo kortelę jau senokai turi. Ir niekada nekildavo problemų ją palikus už stiklo statyti automobilį neįgaliesiems skirtose vietose.

Panevėžietis neprieštarautų, jei Savivaldybė šią vietą apmokestintų. Jis sutiktų mokėti už stovėjimą, kad tik būtų galimybė neįgalų žmogų privežti kuo arčiau įėjimo.

„Sumokėčiau už tą valandą, kol numaudysime, bet jau nebe baudas mokėčiau“, – susirūpinęs pašnekovas.

Neįgaliesiems žalia šviesa

Panevėžio savivaldybėje pradėjus aiškintis automobilių statymo prie Asmeninės higienos paslaugų teikimo poskyrio ypatumus, paaiškėjo, kad neįgaliojo ženklu pažymėtą transportą toje vietoje statyti leidžiama.

Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo Daliaus Vadlugos teigimu, ten pastatytas ženklas „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ negalioja skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtoms transporto priemonėms, todėl neįgaliuosius galima privežti automobiliu kuo arčiau durų.

„O ženklas „Sustoti draudžiama“ ten apskritai yra nelegalus. Niekas kelio ženklų ant sienos nekabina. Net neįsivaizduoju, kaip jis ten atsirado, bet tikrai ne su Savivaldybės žinia“, – komentavo vedėjas.

Nematė kortelės

Valdemaro žmonai baudą už automobilio pastatymą skyrusio Savivaldybės Viešosios tvarkos ir kontrolės skyriaus vedėjas Tadas Martinaitis irgi patvirtino, kad neįgaliųjų transportui toje vietoje draudimai negalioja.

Anot jo, bėda ta, kad Valdemaro automobilis nebuvo pažymėtas neįgaliojo ženklu.

„Esame gavę tris ten pastatyto šio automobilio nuotraukas. Jas net pasididinęs žiūrėjau – nei priekyje, nei gale neįgaliojo ženklo nematyti. Turi būti arba iš priekio ir galo užklijuotas ženkliukas, arba už stiklo matomoje vietoj užkišta europinė neįgaliojo kortelė. Gal žmonės nepaliko kortelės, gal ji nukrito, bet tuo metu nebuvo. Būtų buvusi, baudos nebūtų buvę“, – aiškino T. Martinaitis.

Paaiškėjus, kad nubaustieji visgi turi neįgaliojo kortelę, anot vedėjo, baudos anuliuoti nebeįmanoma.

„Pagal įstatymą tuo metu, kai automobilis statomas, turi būti aiškiai matomi skiriamieji ženklai. Galimybės panaikinti administracinių teisės pažeidimų protokolą dėl to, kad pateikė įrodymą vėliau, nėra. Norint nuobaudą panaikinti, reikia nurodyti teisinę priežastį, o dokumentų pateikimas vėliau nėra tokia priežastis“, – komentavo T. Martinaitis.

Įspėjimas nesusiprantantiesiems

Savivaldybę nustebinusį ženklą, draudžiantį sustoti, ant sienos prie įėjimo pakabino pati įstaiga.

Socialinių paslaugų centro direktorė Lina Kazokienė sako, kad to prireikė dėl nesupratingų vairuotojų.

„Tai ne kelio ženklas, o įspėjamasis, kokius žmonės kabina ant kiemo vartų. Jei jis kažką klaidina, ne problema nuimti. Esame turėję incidentą, kai neįgalus žmogus atvyko pasinaudoti dušu, bet negalėjo patekti iki lifto vien dėl to, kad buvo pristatyta automobilių. Jų vairuotojai buvo nuėję ne pas mus, o į kitas įstaigas. Dabar tą draudžiantį stovėti ženklą nuimti galime, bet įspėjimą nestatyti automobilių ant įvažiavimo reikėtų palikti“, – mano direktorė.

 

Komentarai

  • Taip! „Nematė“ padėto ženklo „neįgalus“ mokesčių tikrintojas!!! Jie dažnai nemato-kad tik nuplėšti nuo vairuotojo. Buvo atvejis, kai vienoje pusėje gatvės yra apmokestintas stovėjimas, o kitoje nėra, nes tai PC pirkėjams stovėjimo vietos. Nuėjus į vaistinę nusipirkti vaistų, grįžusi radau baudos kvitą! Bandžiau aiškintis, kad toje pusėje „nėkvapo“ nėra jokio ženklo, kad mokama. Kad gatvės priešingoje pusėje yra, tai nereiškia,kad visoje gatvės atkarpoje ir abijose eismo pusėse mokama. Darbuotojas, kurį „pasigavau“ išrašiusį baudą įrodinėjo savo…
    Moralas-svarbu surašė baudos protokolą

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų