Kelio ženklai išsprendė tik pusę problemos

Kelio ženklai išsprendė tik pusę problemos

Panevėžyje – dar viena eismo naujovė: Vilties gatvės atkarpoje tarp Smėlynės ir Darbininkų gatvių, pietinėje pusėje, atsirado statyti automobilius draudžiantys kelio ženklai.

To Savivaldybės prašę gatvės gyventojai tvirtina, kad jiems ramiai gyventi neduodanti bėda tik pusiau išspręsta.

Mat be vargo iš savo kiemų išvažiuoti ar išeiti gali tik įsikūrusieji vienoje Vilties g. pusėje.

O antrojoje išrikiuojamų automobilių tik padaugėjo, išvažiuoti iš privačių kiemų tapo dar sunkiau.

Tad Savivaldybei surašytas jau antras raštas prašant stovėjimą draudžiančiais kelio ženklais pažymėti abi Vilties gatvės puses.

Gyventojai svarsto, kad rašydami prašymą po prašymo Savivaldybės administracijai gali pasirodyti kaip toji moteriškė iš pasakos apie auksinę žuvelę su nesibaigiančiais reikalavimais.

„Dabar, kai mano pusėje mašinų nebeliko, bet jomis užgrūsta kita gatvės pusė, man nebepatogu prieš kaimynus. Todėl ir vėl nunešiau prašymą į Savivaldybę, kad visiems gyventojams sudarytų vienodas sąlygas“, – teigė Vilties gatvėje gyvenanti Jūratė Klimavičienė.

Vilties gatvės atkarpoje tarp Smėlynės ir Darbininkų gatvių pastatyti stovėjimą draudžiantys ženklai gyventojų neguodžia. P. Židonio nuotr.

Trys prašymai

Vilties gatvėje tarp Smėlynės ir Darbininkų gatvių gyvenantieji guodžiasi, kad jiems ramybė baigėsi prieš devynerius metus, kai ties Smėlynės ir Vilties g. sankirta duris atvėrė greitojo maisto restoranas „Hesburger“.

Šis netruko išpopuliarėti, o iki tol viena ramiausių mieste buvusi Vilties gatvele per nuolat šalikelėse išrikiuotus automobilius tapo sunku ir važiuoti, ir eiti.

Kadangi šalia „Hesburger“ automobilių stovėjimo vietų įrengta nedaug, restorano ratuoti klientai suka į gretimą Vilties gatvę, stoja, valgo ir, kaip tvirtina vietos žmonės, užkemša gatvę.

„Sena esu, nebeprigirdžiu, tad dabar baisu ir išeiti iš kiemo pro vartus.“

O. Finevičienė

Problema dėl mašinų perpildytos šios gatvės atkarpos padidėjo, kai netoliese atsirado gydymo įstaiga, o Vilties gatvės gyventojai pamatė, kad jų gatvėje automobilius palieka ir jos darbuotojai, ir pacientai.

Dar spalio pradžioje Vilties ir aplinkinių Darbininkų bei Lentpjūvių gatvių gyventojai kreipėsi į miesto Savivaldybės administraciją su trimis prašymais.

Prašyta Vilties gatvės atkarpoje pastatyti stovėti draudžiančius ženklus, šioje gatvėje nutiesti šaligatvius. Trečiasis prašymas, kurį išpildant žmonės nelabai ir tikėjo, buvo sutrumpinti greitojo maisto restorano darbo laiką.

Mat savaitgaliais restoranui dirbant iki pirmos valandos nakties, gatvės gyventojams ramų miegą trikdo ir automobilių motorų gausmas, ir garsios užkandžiaujančiųjų kalbos ar mašinose leidžiama muzika.

„Į tą mūsų prašymą atsakymas atėjo gana greitai. Supratome, kad stovėjimą draudžiančius ženklus turėsime, šaligatvius galbūt kada nors irgi nuties, kai tam bus skirta pinigų. O štai trumpinti restorano darbo laiką Savivaldybė paaiškino neturinti galių“, – teigė J. Klimavičienė.

Išspręsta pusė problemos

Kad Vilties gatvės atkarpoje tarp Smėlynės ir Darbininkų gatvių yra net du stovėti draudžiantys ženklai, J. Klimavičienė pamatė šios savaitės pradžioje.

„Supratau, kad išspręsta tik pusė problemos. Taip, toji gatvės pusė, kur gyvena mano šeima, išvaduota nuo automobilių stovėjimo. Tačiau kitoje pusėje jie ir toliau tebestatomi, dabar ten jų dar daugiau. Be to, automobilius restorano klientai pradėjo palikinėti jau ir kaimyninėje Darbininkų gatvėje“, – teigė J. Klimavičienė.

Iš kiemo eina bijodama

Ona Finevičienė gyvena toje Vilties gatvės pusėje, kurioje nėra stovėjimą draudžiančio ženklo. Anot panevėžietės, tiek mašinų, kiek jų dabar išrikiuojama šalia jos namų, tikrai niekada nebuvę.

„Sena esu, nebeprigirdžiu, tad dabar baisu ir išeiti iš kiemo pro vartus. O va neseniai žemių mano daržui buvo atvežę, tai neprivažiavo mašina, kad jas išpiltų, kur reikia. Išpylė tolokai, teko karučiu susivežioti“, – bėdas vardijo O. Finevičienė.

Ties Vilties ir Darbininkų gatvių kampu gyvenantis Virgilijus Drilinga irgi tvirtina, kad vienoje gatvės pusėje uždraudus automobilių stovėjimą, kenčia kitos pusės gyventojai. Paliekamais automobiliais jau pradėta užpildyti ir Darbininkų gatvė.

„Išvažiuoti automobiliu iš savo kiemo tapo sudėtinga. Jau ir anksčiau yra buvę, kad išvažiuodamas užkliudžiau paliktą mašiną. Kadangi skubėjau, palikau raštelį, problemą išsprendėme. Betgi dabar mašinų pristatyta dar daugiau, taigi išvažiuoti bus dar sunkiau“, – mano V. Drilinga.

Jam pikta, kad Vilties gatvėje automobilius rikiuoja ir greitojo maisto restorano, ir klinikos darbuotojai. Kad tikrai taip yra, jis sako galintis patvirtinti, nes mato ir vis tuos pačius paliekamus automobilius.

„Turbūt ir prie restorano, ir prie gydymo įstaigos esančios automobilių stovėjimo vietos saugomos klientams“, – svarstė V. Drilinga.

Jo nuomone, norėdama ne iš dalies, o iš tiesų žmones išvaduoti nuo Vilties gatvėje statomų automobilių gausos, Savivaldybė privalėjo abiejose gatvės pusėse įrengti stovėti draudžiančius ženklus.

Vilties gatvėje gyvenančiam Virgilijui Drilingai nepatinka, kad čia automobilius palieka ir netoli esančio restorano, ir netolimos gydyklos darbuotojai. G. Kartano nuotr.

Gelbėtų ir linijos

Toje pat gatvės atkarpoje gyvenantis Andrius Majauskas bėdojo, kad dėl stovinčių automobilių jau sunku ne tik išvažiuoti iš savo kiemo, bet ir iš Vilties gatvės išsukti į Smėlynės g., nes mašinų pristatyta itin arti sankryžos.

„Jei Savivaldybės specialistai nutars, kad nepriklauso abiejose Vilties gatvės pusėse turėti po stovėjimą draudžiantį ženklą, gal bent leistų mums prie išvažiavimų iš kiemų nusibrėžti po stovėjimą draudžiančią geltoną liniją. Gal tai kiek palengvintų mūsų gyvenimą“, – mano A. Majauskas.

Sprendimus lydi skundai

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiosios eismo organizavimo inžinierės Laimos Šidlauskienės teigimu, Vilties gatvės gyventojų prašymas draudžiamuosius stovėjimo ženklus pastatyti abiejose pusėse bus svarstomas artimiausiame Eismo organizavimo grupės posėdyje.

Pasak Savivaldybės atstovės, pirmąjį jų prašymą pastatyti stovėjimą draudžiančius ženklus svarsčiusi Eismo organizavimo grupė įvertino, kad toji gatvės atkarpa pakankamai plati ir tai buvo vienas iš argumentų ženklus statyti tik pietinėje jos pusėje.

„Dažnai susiduriama, kad uždraudus automobilių stovėjimą vienoje ar kitoje gatvėje ar jos atkarpoje, Savivaldybę pasiekia jau kitų tokiu sprendimu nepatenkintų žmonių skundai“, – tvirtino L. Šidlauskienė.

Komentarai

  • Įdomu kieno prašymu pastatė ženklus stovėti draudžiama Vienybės a. Prie buvusios 4 vid.Pradzioje vienoje pusėje paskui ir kitoje, kažkokiems miesto ponams turbūt trugde pravažiuoti, ,gatvelė 100 m ilgio,nesprendžia aikštelių plėtros,o tik draudimai

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų