Keičiasi saviizoliacijos tvarka

Keičiasi saviizoliacijos tvarka

Izoliuotis reikės tik atvykus iš šalių, kur sergamumas COVID-19 didesnis nei Lietuvoje, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

Pakeitęs iki šiol galiojusią izoliacijos tvarką, Ministrų kabinetas nusprendė atsisakyti iki šiol galiojusios 25 atvejų 100 tūkstančių gyventojų taisyklės, ir numatė, kad izoliuotis reikės atvykus iš šalių, jei sergamumas jose didesnis 10-čia procentų, nei Lietuvoje.

Numatyta, kad vertinant prievolę izoliuotis atvykstantiems iš trečiųjų šalių, būtų įtraukiami ir papildomi kriterijai: testavimo apimčių rodiklis, teigiamų testų rezultatų procentas, informacijos prieinamumas, hospitalizacijos rodiklis.

Iš paveiktų šalių atvykusiems ar per jas keliavusiems žmonėms, su tam tikromis išimtimis, yra privaloma izoliuotis 14 dienų.

Vyriausybė taip pat nusprendė nuo šiol registruoti visus renginių dalyvius, nepriklausomai nuo jų skaičiaus. Į renginių kategoriją būtų įtrauktos ir miestų šventės, mugės. Iki šiol registracija buvo privaloma jei renginyje dalyvauja daugiau nei 300 žmonių.

Anot vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, protrūkio atveju tai leis lengviau atsekti kontaktinius asmenis ir jiems nurodyti izoliuotis.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas prašė Sveikatos apsaugos ministerijos nedubliuoti reikalavimų, t.y. tuo atveju, kai pardavus elektroninį bilietą fiksuojami asmens duomenys, papildomos registracijos nereikia, nes „svarbu, kad organizatoriai surinktų duomenis vienu ar kitu būdu“.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų