Keičiasi registravimosi pas gydytojus tvarka: bus išduodami elektroniniai siuntimai

Keičiasi registravimosi pas gydytojus tvarka: bus išduodami elektroniniai siuntimai

Elektroninį šeimos gydytojo siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai turintys pacientai nuo šiol galės jai registruotis patys, to neturės daryti šeimos gydytojas, tačiau prioritetas bus teikiamas nuotolinėms konsultacijoms, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

Ši tvarka galios visoms gydymo įstaigoms, kas suteiks galimybę patiems žmonėms pasirinkti, į kokią antrinio ar tretinio lygio gydymo įstaigą kreiptis, o šeimos gydytojams sumažins darbo krūvį paliekant daugiau laiko pacientų konsultavimui, teigia ministerija.

Nuo šiol žmogui susirgus, jis pirmiausia turės kreiptis į savo polikliniką ar šeimos gydytoją ir registruotis nuotolinei šeimos gydytojo komandos nario konsultacijai. Jei šeimos gydytojas nuspręs, kad pacientui reikia gydytojo specialisto konsultacijos, jis išrašys el. siuntimą.

Pacientas pats išsirinks gydymo įstaigą ir joje užsiregistruos gydytojo specialisto konsultacijai. Jei pacientui bus sudėtinga registruotis pačiam, tai už jį galės padaryti ir šeimos gydytojas ar jo komandos narys.

Ministerijos teigimu, gydytojai specialistai taip pat pirmenybę teiks nuotolinėms paslaugoms – jei šeimos gydytojas nuspręs, kad jam reikia pasikonsultuoti su gydytoju specialistu, pacientui nereikės ilgai laukti šio specialisto konsultacijos, nes šeimos gydytojas nuotoliniu būdu gali pasikonsultuoti su gydytoju specialistu ir pagal jo rekomendacijas, jei reikia, koreguoti gydymą.

Pasak SAM, pacientams fiziškai atvykti pas gydytoją reikės tik tuomet, jei jam reikalingų paslaugų nebus galima suteikti nuotoliniu būdu ir reikės išsamesnio sveikatos būklės įvertinimo ar tyrimo.

Jei pacientas dėl lėtinių ligų yra stebimas gydytojo specialisto, jis taip pat galės gauti paslaugas nuotoliniu būdu, užsiregistravęs jį stebinčio gydytojo specialisto nuotolinei konsultacijai.

Tai reiškia, kad jei pacientui, kaip ir prieš karantiną, nereikalingas el. siuntimas konsultacijai, tyrimams ar gydymui, t y. tiesioginiam kontaktui su gydytoju-specialistu, jam į gydymo įstaigą nereikės vykti – sergantysis su gydytoju-specialistu esamą sveikatos būklę aptars ir gydymą prasitęs nuotoliniu būdu.

Ligoninėse pradėjus vėl teikti paslaugas, registracijos pas gydytojus specialistus tvarką individualiai nusistatydavo kiekviena gydymo įstaiga, didžioji dalis iš jų nusimatė, kad pacientus gali registruoti tik šeimos gydytojai.

Pacientai pas visus gydytojus galės registruotis telefono skambučiu, per e. sveikatos ar konkrečios gydymo įstaigos elektroninę registracijos sistemą.

Komentarai

  • O tai buvę siuntimai prieš karantiną ir vizitai atidėti dėl karantino nebe galios, reikės naujo 😮

    • gydysies namie babučių užkalbejimais

  • nuotoliniu budu zmonems atlikti fizioterapijos proceduras?Jau kiek laiko zmones del to kencia.Negi niekaip nesugalvoja,kaip saugiai viska atlikti?Nenorom kyla mintis,kad gal ir nenori,o kam…Algos, matyt ,mokamos pilnai.Jei taip butu elgesi prekybos centrai ,butumem jau badu nusigalave.

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų