P. Židonio nuotr.

Keičia pavadinimą, bet ne likimą

Keičia pavadinimą, bet ne likimą

Kone pačiame Panevėžio centre, M. Valančiaus gatvėje stūksanti raudonplytė šimtametė sinagoga nuo šiol bus vadinama tikruoju Toros draugijos vardu. Tačiau net ir atkūrus istorinį teisingumą, miesto istorinėje dalyje griūvančio paveldo dar po kelių dešimtmečių gali tiesiog nebelikti.

Panevėžio žydų draugijos pastangomis, kaip sako jos pirmininkas Genadijus Kofmanas, grąžintas istorinis teisingumas. Visgi iš Toros draugijos vardu pervadintų žydų maldos namų dar po kelių dešimtmečių gali likti tik jo istorija.

Nors Valstybės turto bankas dar prieš porą metų šį unikalų paveldo objektą bandė parduoti, iki šiol istoriniai maldos namai naujų savininkų neatrado. Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas G. Kofmanas net nesvarsto, kad raudonplytę sinagogą nupirktų patys žydai, mat šis pastatas ir taip turėtų jiems priklausyti.

Visą straipsnį skaitykite sausio 6 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • ponas kofmanas turetu zinoti, kad pagal lt valstybes istatymus, visa holokausto metu padaryta zala zydu bendruomenei yra jau senokai grazinta, taip kad sitas pastatas tikrai jau jums nebeturetu priklausyti, taip kad galite drasiai prasyti pinigu is zydu organizacijos , kuriai lt valstybe sumokejo didziules pinigines kompensacijas, pirkti jums istoriskai svarbu pastata, atstatyti ir naudoti bendruomenes veikloms, asmeniskai bet jau as tikrai dziaugsiuosi jai zydu bendruomene sugebes ta padaryti,

  • Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas G. Kofmanas net nesvarsto, kad raudonplytę sinagogą nupirktų patys žydai, mat šis pastatas ir taip turėtų jiems priklausyti.

    Prajuokino

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų