Kaune viešėjo socialinių paslaugų ekspertės iš Islandijos

Kaune viešėjo socialinių paslaugų ekspertės iš Islandijos

Kaune viešėjo socialinių paslaugų ekspertės iš Islandijos. Rugpjūčio 10 d. Kauno miesto savivaldybės mažojoje salėje paskaitą tema „Vaikų su negalia ugdymas ir teisės Islandijoje“ skaitė Islandijos Valstybinio diagnostikos ir konsultavimo centro (The Islandic State Diagnostic and Counselling Centre) vadovė Solveig Sigurðardóttir. O Margret Maria Sigurðardóttir, vaikų ombudsmenė, nepriklausoma vaikų teisių gynėja Islandijoje bei laisvai samdoma teisininkė skaitė paskaitą tema „Vaikų teisės ir vaikų apsauga Islandijoje“.

Vizito tikslas – Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos Nr. LT05 ,,Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ Dvišalio bendradarbiavimo fondo ,,B“ priemonės veiklos projekto iniciatyva, kurios lėšos skiriamos projektų vykdytojų ir partnerių iš „Donorių šalių“ – Norvegija, Islandija, Lichtenšteinas ryšiams plėtoti, keistis patirtimi ir gerąja praktika (renginiai, susitikimai su partneriais iš „Donorų šalių“, tiksliniai vizitai). Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus narė Greta Stasytienė pristatė projekto iniciatyvą, kurios tikslas – užmegzti ryšius su šalimi-donore Islandija, dalintis gerąja patirtimi ir pasisemti žinių iš socialinių paslaugų srities ekspertų islandų.

Paskaitoje dalyvavo Kauno miesto savivaldybės administracijos atstovai, Kauno miesto savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus atstovai, LSMU Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis” direktorė, VŠĮ „SocActiva“ direktorė, Kauno miesto savivaldybės švietimo skyriaus atstovė, Kauno miesto pedagoginės-psichologinės tarnybos psichologinio skyriaus vadovė, Kauno miesto socialinių paslaugų centro darbuotojai, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovai, Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus atstovai.

Lektorės akcentavo socialinių paslaugų rizikos grupės vaikams ir vaikams su negalia svarbą Islandijoje, svarbų vaidmenį skiriant asmeninio asistento paslaugai ir neįgalaus vaiko integracijai visuomenėje, mažinant socialinę atskirtį bei padedant rizikos grupėje atsidūrusiam vaikui ar jaunuoliui, įtraukiant jį į veiklas, kurias remia valstybė ir bendradarbiaujant su jaunuolio tėvais, suteikiant jiems visokeriopą pagalbą.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų