Fotografas A Aleksandravicius, Kaunas IN

Kaunastiškas savaitgalis: nuo gatvės meno iki SPA

Kaunastiškas savaitgalis: nuo gatvės meno iki SPA

Savaitgalis UNESCO dizaino mieste, kupiname modernistinės architektūros, gatvės meno, gardžių aromatų, įkvepiančios gamtos ir muzikos garsų – pasiekiamas ranka. Svečius Kaunas pasitinka išgražėjęs ir paruošęs kalną kaunastiškų patirčių. Klausiate, kas ta kaunastika? Ogi kaip fantastika, tik dar geriau. Kauną patogiai pasieksite traukiniu, autobusu, automobiliu. O tada…

Kaunas – kompaktiškas, taigi nėra svarbu, kur nuspręsite apsistoti. Žinoma, centre ar senamiestyje smagiausia – pavyzdžiui, centre esantis „Park Inn by Radisson Kaunas“ idealus keliaujantiems su šeima, o naujausias mados klyksmas – Maironio gatvėje, šalia įspūdingojo Lietuvos banko, atidarytas šiuolaikiškas viešbutis „Moxy Kaunas Centre“. Daug pasiūlymų rasite „AirBNB“ platformoje – net autentiškų tarpukario butų, apstatytų istoriniais baldais! Išskirtinei patirčiai – svetingumo kompleksas „Monte Pacis“, boutique tipo viešbutis ir aukščiausios klasės restoranas barokiniame Pažaislio vienuolyne prie Kauno marių.

Pirmoji diena – Senamiestis ir ne tik

Fotografas A Aleksandravicius, Kaunas IN

Puiki vieta pradėti pažintį su Kaunu – Kauno pilis, vienas seniausių miesto pastatų. Pirmąkart pilis čia iškilo dar XIV a., vėliau buvo daug visko, bet iki XXI a. išliko tik vienas bokštas. Jame veikia Kauno miesto muziejaus skyrius, siūlantis ne tiesiog spoksoti į mūrus, bet sudalyvauti įkvepiančiose ekskursijose ir edukacijose. Greta pilies – vienas žymiausių gatvės meno pavyzdžių, „Senelis išminčius“. Daugiau grafičių, gatvės meno objektų ir kitų urbanistinių miesto akcentų rasite žemėlapyje „Sienografo užrašai“ – jį ir daug kitų spalvingų bei turiningų „It’s Kaunastic“ serijos maršrutų turizmo informacijos centre, veikiančiame Kauno rotušėje (čia irgi miesto muziejaus skyrius – galite užlipti į bokštą), pasiimsite nemokamai.

Rotušė apsupta erdvia aikšte, kurioje vasarą karaliauja ne tik pėstieji ir vestuvininkai, bet ir kavinių bei restoranų lankytojai. Itališkas, meksikietiškas maistas, žvėriena, kokteiliai, desertai – net keliolika įvairių maitinimo įstaigų įsikūrusios Rotušės aikštėje. Gausu čia ir kultūros – literatūros muziejus, meno galerijos, parduotuvėlės.

Kalbant apie muziejus, keliaujantys su vaikais neturėtų aplenkti Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus. Jame skamba net laiptai, o susipažinti galite ne tik su mūsų tautos, bet ir kitų pasaulio šalių tradiciniais instrumentais. Visų amžiaus grupių atstovams neabejotinai patiks vienas seniausių šalyje Vytauto Didžiojo karo muziejus. Net jei esate čia lankęsi vaikystėje, turbūt dar nežinote, kad atokiau nuo centro, Kauno tvirtovės VI forte, veikia karo technikos ekspozicija. Čia beveik viską galima pačiupinėti!

Centrinė senamiesčio ašis – Vilniaus gatvė, kupina kavinių, barų ir restoranų. Dešrainių skanaukite „ManGi“, tarpukario lietuvių ir litvakų patiekalų – „Lithuanian Pub Entry“, įdomesnių gėrimų – „Kadagyje“, „Hop Doc“, „Galeria Urbana“. Azijos kultūros gerbėjai nutirps užsukę į parduotuvėlę „Kuro Neko“ – čia gausu ne tik aštraus skonio patiekalų, bet ir žaidimų figūrėlių bei stilingų kaukių.

Jei dar nesutemo, keliaukite į Kauno tvirtovės IX fortą. Čia veikiančiame muziejuje susipažinsite su Holokausto istorija bei pamatysite vieną įspūdingiausių memorialų, kuris tobulai atrodo leidžiantis saulei.

Gal metas pailsėti? Neseniai šalia Kauno centro duris atvėrusi baseino ir pirčių erdvė „Aušra“ kviečia visus jūsų ekipažo narius mėgautis vandens teikiamais malonumais. Čia veikia ne tik kelios pirtys, bet ir du baseinai.

Atsipūtus ir aplankius miesto istorijos akcentus kviečiame į koncertą – galbūt klasikinės muzikos vakarą Kauno valstybinėje filharmonijoje, o gal sunkiojo metalo šėlsmą klube „Lemmy“? Šokių muzikos gerbėjai Kaune renkasi klubus „Lizdas“, „Anna Mesha. Viešbutis“… O gal naktį pasitiksite „Bardake“?

Antroji diena – neriam į centrą

Savaitgaliais pusryčiai turi būti karališki, ir kauniečiai tai gerai žino. Nuo sultingų beigelių ar blynelių iki nepriekaištingo benediktų ir mimozos derinio – kad tik rastumėte laisvą stalelį! Tarp miestiečių vertinamų vietų – „Holy Donut“, „Hop Doc“, „uoksas“, „Momo Grill“ ir „Donelaičio“. Puikius vėlyvuosius pusryčius siūlo ir jau minėtas „Monte Pacis“ – na, tokius, kuriais mėgaujantis galima ir pasipiršti…

… na, bet grįžkime į centrą. Užverskite galvą į viršų ir įsižiūrėkite, kokia išskirtinė yra modernistinė Kauno architektūra, pretenduojanti patekti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Funkcionalios formos ir sprendimai, tautiniai motyvai, elegancija ir nuosaikumas – tarpukario architektai buvo tikrai talentingi. Ypač žavu V. Putvinskio gatvėje – čia beveik visi namai neseniai restauruoti, įskaitant „Kauno modernizmo karūna“ vadinamą Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Jame nuolatines ekspozicijas pildo vis kitos įdomios parodos, o kitoje pastato pusėje – Vytauto Didžiojo Karo muziejus, ypač mėgstamas mažųjų kauniečių.

Čia ir ką tik sutvarkyta įspūdingo dizaino Vienybės aikštė, atvira riedutininkams, riedlentininkams, šeimoms su mažais vaikais, verslininkams, senjorams – visiems, turintiems bent lašelį laisvo laiko ir ūpo pokalbiams. Pasėdėję čia eikite V. Putvinskio gatve žemyn – E. Ožeškienės g. pamojuokite rožiniam drambliui, o už keliasdešimties metrų, dešinėje, laukia jo autoriaus Vytenio Jako įkurta „Kiemo galerija“. Tai – puikus bendruomenės meno pavyzdys, nuolat pasipildantis naujais piešiniais ir kitais akcentais.

Neišvengsite Laisvės alėjos – čia ir aplink spiečiasi miesto teatrai, kinas, filharmonija, restoranai, kavinės, biblioteka, švietimo įstaigos, ir, žinoma legendinis – o dabar jau ir grojantis bei šviečiantis – fontanas, prie kurio pasimatymus skiria visi.

Jei oras nevilioja ilgiems pasivaikščiojimams, galite išbandyti adrenaliną keliančią pramogą – kartingus. Prie pat „Akropolio“ esančiame „Kartlande“ dūzgia ne tik įprasti, bet ir specialiai vaikams pritaikyti „DINO Speed Kart“ kartingai. Jei mažiesiems kelionės kompanionams to neužteks, užsukite į „Megą“ – čia veikiantis didžiausias Baltijos šalyse edukacinis pramogų centras vaikams,  kviečia skristi į kosmosą, įsijausti į greitosios pagalbos ekipažo kailį, pajusti ugnikalnio lavos kaitrą, čiuožti vaivorykšte, atrasti kulinariją ir dar daug visko

Vakarėjant kviečiame prie Soboro – jis šiuo metu atnaujinamas, bet Nepriklausomybės aikštė jau pasiruošusi. Barai, naktiniai klubai – čia stilingiausias jaunimas ir kokybiškiausia muzika – apie tai jau kalbėjome penktadienio  plane. Beje, jei ieškote gero vietinio alaus, užsukite į „Genys Taproom“, o tuomet – į „Vingiu Dubingiu“, kurie siūlo ir kaimynų produkcijos. Kita populiarumo neprarandanti vieta – „Kultūra“, kavinė Kauno paveikslų galerijoje. Vakarėjant jos laiptai nusėsti meniško jaunimo, kuris, tikėtina, prieš tai aplankė galerijos parodas ir užsuko į „Fluxus“ kabinetą. Juk čia, Kaune, gimė šios meno krypties krikštatėvis Jurgis Mačiūnas – netoliese yra ir meno kūriniu virtusi jo aikštė, į kurią įžengti negalima.

Žaliakalnio funikulierius. Fotografas A Aleksandravicius, Kaunas IN

Kažkur dienotvarkėje reikia įterpti pasikėlimą funikulieriumiAleksote esanti apžvalgos aikštelė atvers labiausiai fotografuojamą miesto panoramą, o pakilus su Žaliakalnio funikulieriumi – išvysite įspūdingąją monumentalią Kristaus prisikėlimo baziliką, kurios statybos truko dešimtmečius – sovietų okupacijos laikais čia buvo radijo gamykla, o bažnyčia konsekruota jau tik atkūrus Nepriklausomybę. Žaliakalnyje apskritai galima būtų praleisti visą savaitgalį, jei tik turite noro! Kaip ir Šančiuose ir kitose Kauno dalyse, kuriose knibždėte knibžda istorijų, asmenybių ir įdomybių. Taigi kaunastiško jums savaitgalio, ir nepamirškite jo įspūdžių „Facebook“ ir „Instagram“ tinkluose žymėti #kaunastic.

Daugiau skaitykite: www.visit.kaunas.lt

„Kaunas IN“ turizmo skyriaus informacija.

 

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų