Kaimiškio gyvūnų prieglaudoje naujų šeimininkų laukia bene šešiasdešimt kačių. Retai iš jų nusišypso laimė iškeliauti į tikruosius namus. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Katė į prieglaudą – su policijos palyda

Katė į prieglaudą – su policijos palyda

 

Panevėžio gyvūnų globos draugija, sulaukusi netikėtų svečių, susidūrė su tragikomiška situacija. Iš moteriškės paėmę katę, savanoriai taip ir liko nesupratę, kodėl ją kartu su dabar jau buvusia šeimininke atvežė pati policija.

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė pasakoja, kad tądien Kaimiškio prieglaudoje lankėsi ekskursija iš vienos Pasvalio rajono mokyklos. Svečiams jau einant vartų link, išvydo atvažiuojantį policijos automobilį. Pasak vadovės, viena mokytoja pajuokavo, kad galbūt važiuoja pas juos. R. Liberienės teigimu, su pareigūnais draugaujama, tad jų automobilis per daug nenustebino. Iš jo išlipo ne tik policininkas, bet ir moteris su pūkuota kate ant rankų. R. Liberienė dar pajuokavusi, ar policija katinus į prieglaudą pradėjo vežioti, tačiau pareigūnas tik šyptelėjo.

„Moteris pradėjo šaukti, kad skiriasi su vyru. Tiesiog tėškė tą katiną vienai mokytojai į rankas, apsisuko ir nuėjo“, – pasakoja R. Liberienė.

Augintine atsikračiusiąją prieglaudos darbuotojai pakvietė užpildyti dokumentų. Šioji buvo įsiaudrinusi, anot savanorių, piktinosi kažkada gavusi baisią katę, jai iš ausų lindo kirmėlės, tad tvarkiusi, valiusi, gydžiusi. Visgi, pasak R. Liberienės, keturkojės šeimininkė gerokai perlenkė lazdą.

„Ausyse nebūna jokių kirmėlių. Pasitaiko erkučių, bet kitko negali būti“, – tvirtino gyvūnų žinovė.

Atvežta katė išties graži – labai įdomi mišrūnė nulėpusiomis ausytėmis.

Nei R. Liberienė, nei savanoriai nesuprato, kodėl moterį atvežė policija. Dabar prieglaudoje sklando juokas, kad policininkai galėtų pas veterinarą pavėžėti ir savanorius su katėmis.

„Policija neretai mums atveža gyvūnų – randa kur nors pakelėje ar sužalotą. Bet žmogų su gyvūnu pirmą kartą atvežė“, – stebisi R. Liberienė.

Atliko pareigą

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialisto Tado Martinaičio teigimu, sunku pasakyti, kas išties nutiko. Bent jau iškvietimo dėl katės neužfiksuota.

Policijos atstovas įsitikinęs, kad pareigūnai su šeimininke ir murkle į prieglaudą važiavo ne šiaip pasivažinėti – greičiausiai būta bėdos.

T. Martinaitis įsitikinęs, kad šiuo atveju žmogui buvo suteikta socialinė pagalba, tai policijos pareigūnai taip pat daro. Pasak jo, gali būti, kad pagalbos besišaukusi moteris norėjo katę išmesti, todėl nuspręsta atvežti jas į gyvūnų prieglaudą, kad augintine būtų civilizuotai pasirūpinta. Jeigu vyksta poros skyrybos, pasak T. Martinaičio, galėjo nutikti ir taip, kad patruliai buvo iškviesti raminti šeimos barnio.

Policijos atstovo teigimu, pareigūnai neretai suteikia socialinę pagalbą.

Prieglauda perpildyta

Artėjant Kalėdoms, gyvūnų prieglauda tradiciškai perpildyta.

„Su šunimis dar nieko – jų paimama daug, bet kačių turime begalę“, – pasakoja R. Liberienė.

Murklių prieglaudoje šiuo metu jau kone šešios dešimtys ir kasdien sulaukiama daugybės norinčiųjų jas atiduoti skambučių.

„Neseniai vieni net nepaskambinę miltuotame maiše atvežė du mažiukus kačiukus, o maišą atgal pasiėmė“, – apstulbusi gyvūnų globėja.

Anot jos, matydami tokį neatsakingumą pyksta ir savanoriai. Jiems darbo labai daug, o ypač berūpinančiai katėmis moteriai. Pasak draugijos vadovės, ši savanorė į prieglaudą ateina 5–6 valandą ryto, paskui skuba namo rūpintis šeimos reikalais, tada lekia į darbą, iš jo vėl grįžta pas kates, nes jas reikia sterilizuoti, gydyti. Mat atvežtosios dažnai serga grybeliu bei kitomis ligomis, jų gydymas brangiai kainuoja, o skambučiai apie norimas išmesti kates netyla.

Naujų šeimininkų murklės sulaukia kur kas rečiau nei šunys.

„Praėjusią savaitę per dvi dienas atidavėme keturias kates. Buvo galybė džiaugsmo“, – sako draugijos vadovė.

Šunų kasdien paimama vidutiniškai po vieną. Iki gegužės mėnesio lojančių augintinių prieglauda padovanojo 750, o kiek nuo to laiko iki dabar, dar neskaičiuota.

Gelbėjo benames

Šiomis dienomis Panevėžyje vyko akcija, kurios tikslas palaipsniui sumažinti benamių kačių skaičių mieste ir kaimuose. Pasak R. Liberienės, septyni veterinarai sutiko sterilizuoti benames kates ir imti mokestį tik už vaistus. Norinčiųjų sterilizuoti kates atsidaro nemažai, tačiau sužinoję, kad gyvūnui reikia įkirpti ausytę, kai kurie persigalvojo – esą bus negražu.

„Sterilizuotoms katėms pagal įstatymą turi būti pakirpta ausytė: jeigu gyvens gatvėje, kad žmonės jos negaudytų ir vėl nevežtų sterilizuoti“, – aiškino R. Liberienė. Anot jos, ne iš vieno veterinaro girdėjusi, kad pastarasis atvejis jų praktikoje nėra retas.

Komentarai

 • Policija atliko savo darbą, pasirūpino kate ir nuvežė ją į didžiausią prieglaudą (bent jau taip deklaruojama) Panevėžyje. Prieglauda gyvuoja iš žmonių aukų, labdaros, tad dejuoti neturėtų, šiemet vien 2 proc. GPM paramos surinko apie 42 tūkstančius eurų ir šiaip žmonės nemažai aukoja ir maistu ir kita parama remia.

  • Ar tik nepavydit katėms ir prieglaudai?:)

   • Tikrai ne, tik dejuot mažiau reikia

  • Niekas juk nedejuoja, o dėl to kad darbo ten iki kaklo ir aukščiau, net neabejoju.

   • Atsakyti
   • Darbo ar savanoriškos veiklos? Straipsnyje rašoma apie savanorius, reiškia jie savanoriauja, o savanorystė yra vykdoma savanorišku pagrindu, tad mažiau reikia dejuoti apie 5 val. ryte kasdien lėkimą į prieglaugą ir t.t., jei tai savanoriams daryti per sunku, tada gal reikia įdarbinti darbuotojus, kad dirbtų ne už ačiū?

 • 🙂

  • Atsakyti
 • Na, emocijos neretai kisa koja. O juk is tiesu augintinis yra toks pat brangus kaip ir bet kuris kitas seimos narys. Net neziuri kokia kokybisko maisto kaina kiek kainuoja tinkama kates prieziura, skiepai, papildai, nes nori, kad augintinis butu sveikas ir gyventu pilnavertiska gyvenima

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų