Site icon sekunde.lt

Kas slopina vaikų vaizduotę ir kūrybiškumą? Kaip to išvengti?

Įvairių tyrimų ir stebėjimų duomenimis, vaizduotė pradeda reikštis maždaug  antrųjų vaiko gyvenimo metų pabaigoje. Vaizduotė yra kūrybiškumo šaltinis, kuri gali duoti pradžią neįprastiems vaizdiniams, scenarijams ir idėjoms. Būtent vaizduotė leidžia vystytis vaikų kūrybiškumui, nes jos dėka smegenyse generuojami nerealūs dalykai ar įvykiai.

Vaikų vaizduotė žymiai spalvingesnė ir gyvesnė nei suaugusiųjų. Nuo 3 iki 7 metų vaikų vaizduotės ribos ir toliau auga. Jie naudoja įsivaizduojamus įrankius, kovoja su drakonais ir kalbasi su nematomais palydovais. Vaikas, turintis lakią vaizduotę, gali paversti duris, pavyzdžiui, sūpynėmis, o sieną – didžiuliu piešimo popieriaus lapu, naudodamas iš pirmo žvilgsnio paprastus daiktus. Kūrybingam žmogui reikia laisvos vaizduotės, nes tik taip vaikas ir suaugęs žmogus gali derinti žinias ir patirtį, planuoti, gaminti naujus ir unikalius dalykus, išbandyti save įvairiuose vaidmenyse ir profesijose, su aistra ir entuziazmu veikti visose gyvenimo srityse. 

Šiame straipsnyje pakalbėsime apie veiksnius, kurie slopina vaizduotę ir kurių patartina vengti, jei norite, kad jūsų vaikas augtų kūrybiškas ir jaustų aistrą veiklose, kurias jis sutinka kasdien 

VAIZDUOTĘ SLOPINANTYS VEIKSNIAI:

Čia ir iškyla dilema: baisu nuslopinti savo vaiko smalsumą, tačiau kartais tiesiog negalime, nemokame ar nenorime jo išklausyti, pabandyti atsakyti ar paskatinti jo vaizduotės tėkmę. 

Exit mobile version